Zoom {Nasıl} Oda Kurulur?

Ara odaları oluşturma

Anlık yada zamanlanmış bir toplantı başlatın.
Breakout Rooms (Ara Odalar) seçeneğine tıklayın.
Oluşturmak istediğiniz oda sayısını ve katılımcılarınızı bu odalara {nasıl} atamak istediğinizi seçin:
Create Breakout Rooms (Ara Odaları oluştur) butonuna tıklayın.

Contents1 Zoom da odaya {nasıl} girilir?2 Zoomdan {nasıl} görüşme açılır?3 Zoom odaları nedir?4 Zoom Meeting Password {nasıl} alınır?5 Zoomda başkasının toplantısına {nasıl} katılınır?6 Zoom ders süresi {nasıl} uzatılır?7 Zoom da neler yapılabilir?8 Zoom da Meeting passcode nedir?9 Zoom da bekleme odası nedir?10 Zoom da katılımcı sınırı var mı?11 Break out Rooms zoom nedir?12 Require Meeting Password ne demek?13 Meeting in passcode ne demek?14 Zoom niçin gizyazı istiyor?
Zoom da odaya {nasıl} girilir?
Zoom ‘da Sign In butonuna tıklayarak oturum açın ve arkasından Join kutucuğuna tıklayın. Microsoft Edge yada Web Explorer

Edge yada Web Explorer’ı açın.
Join. zoom.us adresine gidin.
Toplantı sahibi / organizatör tarafınca sağlanan meeting ID ‘nizi girin.

Zoomdan {nasıl} görüşme açılır?
Zoom ‘u açtıktan sonrasında karşınıza çıkan arayüzde birden fazla kutucuk bulunmaktadır. Bu kutucukların altında “New Meeting”, “Join”, “Schedule”, “Share Screen” şeklinde yazılar yazmaktadır. Zoom üstünden toplantı oluşturmak için turuncu renk olan ve altında “New Meeting” yazan kutucuğa basmanız gerekmektedir.

Zoom odaları nedir?
Zoom Room, oda toplantı ve video konuşma yönetim sistemidir. Zoom Rooms bununla beraber Kablosuz Sunum Paylaşımı, Video Konuşma, Toplantı Odası Rezervasyon Sistemi ve Digital Signage ( Kurumsal TV) fonksiyonlarının tümünü barındırmaktır.
Zoom Meeting Password {nasıl} alınır?
Durağan(durgun) bir zoom şifresi almak için profilinizden My Account’a tıkladıktan sonrasında ekranın sol penceresinden Settings kısmına tıklıyoruz. Ondan sonra Use Personal Meeting ID seçeneğini etken ediyoruz. Şifremizi ayarlamak için My Account’a tıkladıktan sonrasında Setting seçeneği ile menünün altına iniyoruz.
You might be interested:  Derz {Nasıl} Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)Zoomda başkasının toplantısına {nasıl} katılınır?
Web tarayıcısında Zoom toplantısına katılma

Chrome’u açın.
join. zoom.us adresine gidin.
Oturum sahibi/düzenleyici tarafınca sağlanan toplantı kimliğini girin.
Katıl seçeneğine tıklayın. Google Chrome’dan ilk kez katılıyorsanız toplantıya katılmak için Zoom istemcisini açmanız istenecektir.

Zoom ders süresi {nasıl} uzatılır?
Sınırsız toplantı süresi ayarlamak için Schedule Meeting seçeneğine tıklayın, Ekrana gelen Schedule Meeting kutusu içinde yer edinen Start kısmına toplantınızı ay, gün, yıl ve saat şeklinde girin, Duration “süresince” anlamına gelir, toplantı süresini sınırsız formata getiren ayarlama duration ayarlamasıdır.
Zoom da neler yapılabilir?
Zoom online olarak görüşmeler, toplantılar, eğitimler, online dersler yapabileceğiniz bir platformdur. İster uygulamasını indirip, isterse tarayıcı üstünden hem mobil ve tablet cihazlarında hem bilgisayarlarda emek verme yapabilirsiniz.
Zoom da Meeting passcode nedir?
Meeting passcode manası toplantı şifresi anlamına gelir. Doğrusu toplantının şifresi olarak iştirakçilerin karşısına gelir. Toplantıyı başlatan şifreyi verir ve katılımcılar girer.
Zoom da bekleme odası nedir?
Zoom ‘un bekleme odası özelliği, konuşma yöneticisinin, konferansa kimin bağlanabileceğini seçmesini sağlıyor. Bu sayede davetsiz misafirler, konuşma haricinde tutulabiliyor.
Zoom da katılımcı sınırı var mı?
Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz Zoom ‘da sınırsız sayıda görüşme yapabilirsiniz sadece bu şekilde görüşmelere katılabilecek şahıs sayısı 100 ile sınırlıdır.
Break out Rooms zoom nedir?
Zoom Breakout Room hususi durumunu özetlemek gerekirse şu şekilde tanımlayabiliriz; bir online toplantı esnasında, bir yada birden fazla oda oluşturup, katılımcıları bu odalara atayıp, bireysel yada grup emek harcamaları yapmanıza olanak veren bir özelliktir.
Require Meeting Password ne demek?
Ek olarak Password bölümünde bulunan “ Require Meeting Password ”ü seçip toplantınız için bir gizyazı belirleyebilirsiniz. Bu sayede toplantı numarası ve şifresini bilen kişiler toplantıya katılabileceklerdir.
You might be interested:  Kedi Dili {Nasıl} Yapılır?(Doğru yanıt)Meeting in passcode ne demek?
MEETİNG PASSCODENE DEMEK? Meeting passcode manası toplantı şifresi anlamına gelir. Doğrusu toplantının şifresi olarak iştirakçilerin karşısına gelir.
Zoom niçin gizyazı istiyor?
Parola istemenin amacı neydi o süre? Zoom toplantısına katılmanın öteki yolu 9 basamaklı toplantı kimliğini girmektir; bu yöntemi kullanarak bir toplantıya katılmaya çalışırsanız ve bir parola yapılandırılmış ise, parola istenir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.