Zibidi Ne Demek?(Çözülmüş)

Contents1 Argoda zibidi ne demek?2 Zibidi kime denir?3 Zıpçıktı ne demek anlamı?4 Zibidi ne demek ekşi lügat?5 Top ne demek sövgü?6 Domal ne demek anlamı?7 Zevzek ne anlama gelir?8 Zıpçıktı çiçeği ne süre ekilir?9 Zıpçıktı çiçeği {nasıl} yetiştirilir?10 Zıpçık ne demek TDK?11 Gonzales ne anlama gelir?12 Dingil neye denir?13 Dallama insan ne demek?
Argoda zibidi ne demek?
Argoda zibidi ne demek? 13. Zibidi Yerli yersiz kullandığımız bu kelimenin anlamı, Türk Dil Kurumu’na gore: 1) Komik derecede dar ve kısa giyinmiş olan kimse 2)Yersiz ve zamansız davranışları olan kimse.
Zibidi kime denir?
Zibidi sözcüğünün TDK anlamı, zamansız davranışlar yana kimsedir. Yersiz ve zamansız meydana getirilen tüm davranışlar sergileyen kimselere zibidi sözcüğü kullanılır. Zibidi Kime Denir? Zamansız konuşan yada yersiz hareketler sergileyen bireyler için zibidi sözcüğü kullanılır.

Zıpçıktı ne demek anlamı?
fırsat kollayan, görgüsüz anlamında kullanılan kelime.
Zibidi ne demek ekşi lügat?
davranışları ve takındığı tavırlar yüzünden sağduyulu kişiler nezdinde kendisini minik düşürdüğünü ve komik kıldığını temyîz edemeyecek kadar idrâk ve görgü yoksunu ya da nefsine mağlûb olan hiç kimseye zibidi denir.
Top ne demek sövgü?
Argoda testis. Argoda eşcinsel, hakaret odaklı kullanımı; top, yuvarlak.
Domal ne demek anlamı?
i. (< domal -an) Yerden 10 – 20 santim derinde yumrular hâlinde yetişen, yenebilir asklı mantar, yer mantarı, domuz elması, keme. Zevzek ne anlama gelir? Dilimize Arapçadan geçmiş olan zevzek kelimesi sefih sözcüğünden türetilmiştir. Sefih, zamanının çoğunu eğlenerek geçiren ve hiçbir şeyi ciddi almayan şahıs anlamına gelir. Zevzek ise en ciddi mevzularla bile dalga geçen, mantıklı düşünmekten ve hareket etmekten uzak olan kimse anlamına gelir. You might be interested:  Yadsımak Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)Zıpçıktı çiçeği ne süre ekilir? Minik yağmur zambak soğanı güz mevsiminde iyi drene olan toprağa dikilir. Zıpçıktı çiçeği {nasıl} yetiştirilir? Kış aylarının ılıman olduğu her bölgede sorunsuz olarak yetiştirilebilir. Başka ortamlarda saksıda bahçe ve serada da yetişebilir. Pembe zıpçıktı çiçeği -5 dereceye kadar soğuğa karşı katlanabilir. Direkt güneşi sevmez ve çoğu zaman yarı güneş gören bölgelerde daha iyi gelişir. Zıpçık ne demek TDK? yüzülmüş deride kalan kuyruk. Gonzales ne anlama gelir? Gonzalez, “Gonzalo’nun oğlu” anlamına gelen patronimik bir soyadıdır. Verilen isim Gonzalo ortaçağ adından gelmektedir Gundisalvus unsurlardan oluşan Germen adının Latince formu oldu GUND “cenk” yada “cenk” ve anlamı salv bilinmeyen anlam taşımaktadır. Dingil neye denir? Bir tekerleğin, üstünde döndüğü merkezdeki şafta dingil denir. Bu dingil ya tekerleklere tespit edilmiştir ve onlarla beraber döner, ya da tekerlekler dingilin her iki ucunda yataklar üstünde döner. Arka tekerlekler ise dönen bir dingile yerleştirilmiştir ve onunla beraber dönüş sağlamaktadır. Dallama insan ne demek? 1. Dallama. Osmanlı zamanında, Müslüman olmayan evlatların ve bazı gelişmeye uygun Müslüman evlatlarının mermerlere tokat atmak suretiyle büyütülmüş olduğu ve sonraları bu evlatların savaştaki atlılara karşı yaya olarak önde koşulan askerler olan cengâverlere dönüştükleri zamanda, onlara verilen isimmiş.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.