Zayiat Ne Demek?(Çözünme)

Contents1 Zaiat mı zayiat mı?2 Zayiat ne demek anlamı TDK?3 Zayiat ne demek harp?4 Zayi olması ne demek?5 Virtüöz {nasıl} yazılır?6 Tıraş kelimesi {nasıl} yazılır?7 Eğitim Zayiat ne demek?8 Zayi etmemek ne demek?9 Zatıalinizden ne demek?10 Eğitimde ölen askere ne denir?11 Zati hali ne demek?12 Zahir ne anlama gelir?13 Zayi ne anlama gelir?14 Zayii mi zayi mi?15 Zayi tapu ne demek?
Zaiat mı zayiat mı?
Bu kelime çoğu zaman Zayiyat şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Zayiat şeklinde olmalıdır.
Zayiat ne demek anlamı TDK?
ç. a. (za:yia:tı) Yitikler, kayıplar.

Zayiat ne demek harp?
Askeri kullanımda zayiat, askerlerin ya da asker olmayan insanların ölüm, yaralanma, hastalık, ele geçirilme ve kaybolma benzer biçimde nedenler dolayı vazife yapması imkansız hale gelmeleridir. Bunun yanında daha genel olarak toplu insan ölümleri ya da yaralanmaları için kullanılır.
Zayi olması ne demek?
Zayi kelimesi elden çıkmış, yok olmuş anlamına gelir. Hukuki bir terim olarak çoğu zaman saklanması mecburi olan belgelerin yitirilmesini tanımlar. Mesela; resmi senet benzer biçimde kıymetli bir evrakın zarar görmesi, kaybolması ya da yırtılması benzer biçimde haller zayi olma sonucunu doğurur.
Virtüöz {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Virtüoz şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Virtüöz şeklinde olmalıdır.
Tıraş kelimesi {nasıl} yazılır?
Tıraş olmak, tıraş etmek, traşı gelmek şeklinde birleşik kelime olarak ta kullanılmaktadır. Traş olarak yazımı hatalı yazım olarak kabul edilmektedir. Doğru yazımı ise tıraş olarak kabul edilip kullanılmaktadır. Bu örnekte tıraş kelimesi sakal ve bıyıkların kesilmesi anlamında kullanılmıştır.
Eğitim Zayiat ne demek?
Eğitim zayiatı dediğimiz şey aslına bakarsak askeriye içinde kullanılan bir kavram. Bir genç mecburi askerlik esnasında harp dışı herhangi bir sebeple öldüğünde genel tanımlama bu.
You might be interested:  Subscribe Ne Demek? (Question)Zayi etmemek ne demek?
İşe yaramayan, yararsız, boş. yitik, yitik.
Zatıalinizden ne demek?
Zatıaliniz Nasillar ne demek? a. (za:tıa:liniz) “Elit bir şahıs olan siz” anlamında kullanılan bir söz: “İyi amma zatıaliniz kapıya geldiği vakit beni sormadınız.” -O. C. Kaygılı.
Eğitimde ölen askere ne denir?
Ankara 16. İdare Mahkemesi, çömez birliğinde meydana getirilen yoğun ve ağır eğitimin sonunda rahatsızlanarak yaşamını yitiren askerin vazife malulü (vazife şehidi) sayılmasına karar verdi.
Zati hali ne demek?
“Elit bir şahıs olan siz” anlamında bir söz.
Zahir ne anlama gelir?
Ez- Zâhir zahir isminin anlamı ise görünen, varlığı aşikar olan anlamına gelmektedir. Öteki bir anlamı ise aşikar olan ve kati delillerle malum anlamına gelmektedir.
Zayi ne anlama gelir?
Türk vergi kanunlarında direkt bir tarif yapılmamış olan “ zayi olan yığın/mal” terimini; işletmenin varlıklarında bulunan, sadece; organik afetler, yangın, kaza benzer biçimde muhteşem durumlar sonucu yada paslanma, çürüme vb. benzer biçimde sebeplerle yine satışa mevzu olamayacak halde yok olan mallar şeklinde tanımlamak mümkündür.
Zayii mi zayi mi?
Bu kelime çoğu zaman Zayietmek şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Zayi etmek şeklinde olmalıdır.
Zayi tapu ne demek?
Tapu zayi, kaybolan tapuya deniyor. Yitik tapuyu tekrardan çıkarmak için yalnız taşınmazın bulunmuş olduğu yer tapu dairesine gidilmesi gerekmiyor. Zayi tapunun tekrardan çıkarılması için gerekenler. – Nüfus cüzdanı ile müracaat etmek kafi oluyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.