Yetişim Dosyası {Nasıl} Doldurulur?

Contents1 Yetişim defteri {nasıl} doldurulur?2 Yetişim dosyasında neler olmalı?3 Yetişim Dosyası kurşun kalemle yazılır mı?4 Yetişim raporu {nasıl} yazılır?5 Lise yetişim notu {nasıl} verilir?6 Yetişim defterine ne yazabilirim?7 Yetişim defterinin ilk sayfasına ne yazılır?8 Yetişim defteri giriş kısmı {nasıl} yazılır?9 Yetişim dosyasında daksil kullanılır mı?10 Resmi tatillerde yetişim defterine ne yazılır?11 Yetişim defteri fiyatı ne kadar?12 Yetişim türü ne demek?13 Yetişim raporu ne demek?14 Yetişim amiri kimdir?
Yetişim defteri {nasıl} doldurulur?
Yetişim defteri staja başladığınız ilk iş gününden itibaren doldurulmaya başlanır. Yetişim süreniz minimum 30 iş günü olmalıdır. Bir tam iş günü 8 saat olarak hesaplanır. Gün gün tarihlendirerek her sayfa bir iş gününü kapsayacak şekilde doldurmalıdır.
Yetişim dosyasında neler olmalı?
Yetişim dosyasının sayfalarını doldurulurken, yaptığınız işi, işyeri politikalarına ters düşmeyecek şekilde fotoğraf, şema, çizim, proje, örnek biçim, fotokopiler şeklinde ek materyaller ile desteklemeniz gerekir. Bazı işyerlerinde bu tip materyallerin işyeri dışarısına çıkarılması yasak olabilir.
Yetişim Dosyası kurşun kalemle yazılır mı?
2. Yetişim defterinin tümü bilgisayarda yazılabileceği şeklinde, okunaklı bir halde el yazısı ile de yazılabilir. 3. Yazım kurallarına uyulmalı ve kesinlikle kurşun kalem kullanılmamalıdır.

Yetişim raporu {nasıl} yazılır?
Rapor (210x297mm) boyutundaki beyaz A4 kağıdına yazılmalıdır. Rapor da hiçbir bölüm atlanılmamalı ve mümkün olan en kısa şekilde yazılmalıdır. Tüm yazı ve şekiller bilgisayar çıktısı olarak hazırlanmalıdır. Bilgisayarda çizimi güç olan şema, biçim ve resimler raporun sonundaki ekler kısmına eklenebilir.
Lise yetişim notu {nasıl} verilir?
Ek olarak öğrenciler stajları süresince averaj 100 sayfadan oluşan bir yetişim defteri hazırlarlar ve bu defterden de puan alırlar. Beceri eğitimi puan hesaplaması {nasıl} yapılır?

Öğrencinin yetişim defterinden almış olduğu notun %20’si,
Beceri sınavından alınan puanın %80 i,
Ek olarak 1. ve 2. dönem işletme notları etkisinde bırakır.

You might be interested:  Mahkeme Kararlarına {Nasıl} Ulaşabilirim?(Muhteşem yanıt)Yetişim defterine ne yazabilirim?
Bir tek sizin ile ilgili bilgiler, şirket detayları (Ad, soy ad, okul numaranız, üniversite,fakülte ve bölümün adı,danışman hocanızın adı, yetişim yaptığınız firmanın adı, yetişim meydana getirilen departman ). Bu yazıların arkasına bir ihtimal güzel fon eklenebilir.
Yetişim defterinin ilk sayfasına ne yazılır?
Yetişim defterinin ilk sayfası kişisel bilgilerinizi dolduracağınız sayfadır. Adınızı, soyadınızı, Okul numaranızı, bölümünüzü, kişisel adresinizi, telefonunuzu ve e-posta adresini yazınız.
Yetişim defteri giriş kısmı {nasıl} yazılır?
Giriş kısmı, okuyucunun mevzuyla ilgili başka yayınları okumaya gerek duymadan projeyi yada yetişim konusunu anlayıp değerlendirebilmesini sağlamak için kafi temel detayları içermeli, çalışmanın yapılmasının gereğini ve amacını da özetlemek gerekirse anlatmalıdır.
Yetişim dosyasında daksil kullanılır mı?
Defterler kurşun kalemle DOLDURULMAMALIDIR. kaybolabilmektedir. Sayfalarda silinti, kazıntı, daksil karalama olmayacak.
Resmi tatillerde yetişim defterine ne yazılır?
Günde 7,5 saatten azca meydana getirilen emekler, Gece meydana getirilen emekler, Resmi tatillere ve Pazar günlerine denk gelen emekler yasal olarak yetişim kabul edilmez ve bu sürelerde yetişim yapılamayacağı için deftere de yazılamaz. Stajda günlük meydana getirilen çalışmalarla ilgili kesinlikle izahat yazılmalıdır.
Yetişim defteri fiyatı ne kadar?
BİR MÜHÜR 150 LİRA Yetişim yaptıktan sonrasında yetişim defterini okuldan alan öğrenciler bu defterlere 80 TL ile 150 TL arası değişen paralar veriyorlar. Kırtasiyelerde 5 TL’ye satılan yetişim defterlerinin okulda yüksek fiyatlara satılmasının sebebi ise okulların kullandıkları mühürler.
Yetişim türü ne demek?
Yetişim Türleri Yetişim genel olarak ikiye ayrılır. Mecburi yetişim kişilerin yada öğrencilerin mecburi olarak yerine getirmek zorunda oldukları yetişim türüdür. İsteğe başlı yetişim ise oldukça yerine getirilen bir yetişim türü olmamakla beraber talebe kişilere yetişim defteri, genel kurallar, yetişim süresi şeklinde zorunluluklar yüklemez.
Yetişim raporu ne demek?
minimum stajın kendisi kadar bunaltıcı olan, çoğu zaman okul yönetiminin işi sıkı tuttuğunu göstermek için okumadan reddettiği, yetişim süresince yapılanların anlatılmasının beklendiği rapor.
You might be interested:  Kil Hamur harcını {Nasıl} Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)Yetişim amiri kimdir?
Bir talebe staja başladığında işyeri amiri onun yetişim amiri olarak kabul edilir. Yetişim dosyasına yetişim emek harcaması ile ilgili açıklayıcı broşürler, paftalar ve fotoğraflar konulabilir. Meydana getirilen işlerle ilgili çizilen paftalar (kalıp planı, detay resimleri vb.)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir