Yep Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

İngilizce bir kelime olan yep Türkçe’de; “ünlem. evet” anlamına gelmektedir.
Contents1 Yep neyin kısaltması?2 Yep mi yes mi?3 Yep hangi dilde ne demek?4 Ybo ne demek?5 YEK ne demekdir?6 NP nin açılımı ne?7 Yibo okulu ne demek?8 Yibo ne vakit açıldı?
Yep neyin kısaltması?
Türkiye’nin yaşamış olduğu ekonomik krizi atlatmasını sağlayacak program açıklandı. En mühim değişim “Orta Vadeli Program” adının “Yeni Iktisat Programı” olmasıydı. Kısaltmasına YEP dediler, başka da bir numarası çıkmadı!
Yep mi yes mi?
ingilizce’de “yeup” diye yazılan türkiş ingilizce’sinde ise ” yeap ” denilen sözcük. türkiye’de aynen, evet anlamında kullanılan, söylediğinde kulağa hoş geldiğini düşündüğüm ingilizce kelime. dogrusu ingilizcede yup diye yazilir, yeap diye okunması mümkün.

Yep hangi dilde ne demek?
İngilizce bir kelime olan yep Türkçe’de; “ünlem. evet” anlamına gelmektedir.
Ybo ne demek?
Yatılı Bölge Ortaokulu ya da özetlemek gerekirse YİBO, Türkiye’de nüfusun azca ve dağınık olduğu kırsal bölgelerde yaşayan evlatların mecburi temel eğitimlerinin karşılanması amacıyla gereksinimleri devlet tarafınca karşılanan okuldur. Eğitim taslakları Türkiye’deki eğitim ve öğretim kurumları
YEK ne demekdir?
Yek kelimesi Türkçe’de “bir” anlamına gelir. Farsça yak يك z “bir” sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Eski Farsça aivaka- “tek, yalnız” sözcüğünden evrilmiştir.
NP nin açılımı ne?
NP, çoğumuzun aslına bakarsan bilmiş olduğu ve kullandığı bir kısaltma. No sorun’ı günlük yaşamda pek oldukca insan kullanıyor, “mesele değil” demek.
Yibo okulu ne demek?
Yatılı İlköğretim Bölge Okulunun kısaltması olan YİBO, Türkiyede koylerinde okul olmayan cocuklarla, maddi olanaklari kisitli olan ailelerin cocuklarina egitim vermek amaciyla kurulmus sayilari 700’e yaklasan Ilkogretim Okullaridır. Yatılı ilköğretim bölge okulu anlamına gelen kısaltma.
Yibo ne vakit açıldı?
İlk 1939’da kuruldu YİBO ‘lar, okulun olmadığı köy ve mezra şeklinde yerleşim merkezlerindeki evlatların eğitim alabilmesi için ilk olarak 1939 senesinde kurulmuştu. Türkiye’nin her bölgesine yayılan YİBO ‘larda daha oldukca yoksul aile evlatları kalıyordu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.