Yaya Geçidi {Nasıl} Yazılır?(Çözüm bulunmuş oldu)

Bu kelime çoğu zaman Yayageçidi şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Yaya Geçidi şeklinde olmalıdır.
Contents1 Üst geçit nasil yazilir TDK?2 Alt geçide {nasıl} yazılır?3 Akşamki kelimesi {nasıl} yazılır?4 Gecit nasil yazılır?5 Hak etmek {nasıl} yazılır?6 Oldukça bilmiş {nasıl} yazılır?7 Alt yapı {nasıl} yazılır?8 Alt yazı {nasıl} yazılır?9 Alt geçit işareti nedir?10 Seyretti {nasıl} yazılır TDK?11 De bağlacı {nasıl} anlaşılır?12 Ant içmek mi And içmek mi?13 Geçit mi geçit mi?14 Halk edebiyatı {nasıl} yazılır?15 Bugün {nasıl} yazılır?
Üst geçit nasil yazilir TDK?
Bu kelime çoğu zaman Üstgeçit şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Üst geçit şeklinde olmalıdır.
Alt geçide {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Altgeçit şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Alt geçit şeklinde olmalıdır.
Akşamki kelimesi {nasıl} yazılır?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Akşam ki şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Akşamki şeklinde olmalıdır.

Gecit nasil yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Resmi geçit şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Resmigeçit şeklinde olmalıdır.
Hak etmek {nasıl} yazılır?
‘ Hak etmek ‘ TDK Sözlüğüne gore ayrı yazılmaktadır.
Oldukça bilmiş {nasıl} yazılır?
Bu kelimenin bitişik mi yoksa ayrı mı yazılıp yazılmayacağı Türk Dil Kurumu veriler üstünden anlatılmış durumda. Oldukça Bilmiş {Nasıl} Yazılır? Bu kelimenin doğru şekilde yazımı, ‘Çokbilmiş’ olarak ele alınmasıdır.
Alt yapı {nasıl} yazılır?
Altyapı kelimesi çoğu zaman ayrı yazım hatası ile karşımıza çıkıyor. Fakat bu kelime bitiş yazılması ihtiyaç duyulan kelimeler içinde yer ediniyor. Kısacası alt yapı şeklinde değil altyapı şeklinde yazılması gerekiyor.
Alt yazı {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Altyazı şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Alt yazı şeklinde olmalıdır.
Alt geçit işareti nedir?
Alt Geçit İşareti: Konulduğu yerde yaya alt -üst geçidi bulunduğunu ve yayaların bu geçitleri kullanmalarının mecburi bulunduğunu bildirir.
You might be interested:  Un Helvası {Nasıl} Yapılır?(Doğru yanıt)Seyretti {nasıl} yazılır TDK?
Bu kelime çoğu zaman Seyir etmek şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Seyretmek şeklinde olmalıdır.
De bağlacı {nasıl} anlaşılır?
Bağlaç Olan De {Nasıl} Anlaşılır? Bağlaç olan ”de”yi idrak etmek için cümleden ”de” çıkarılır. Cümlenin anlamı bozulursa de, bağlaç değil ismin hal ekidir. İsmin hal ekleri sırasıyla -i, -e, -de ve -den ekleridir. Bulunma eki adıyla da malum – de eki ayrı değil bitişik yazılır.
Ant içmek mi And içmek mi?
Ant içmek kelimesi bir şeyi halletmeye ya da yapmamaya yemin ile söz vermek anlamına gelir. Yemin etmek anlamına da gelir. Bu kelime çoğu zaman antiçmek, andiçmek, and içmek şeklinde yanlış yazılmaktadır. Doğru kullanımı ant içmek şeklinde olmalıdır.
Geçit mi geçit mi?
“Yaya Geçidi mi?” yoksa “Yayageçidi mi?” {Nasıl} Yazılır? işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Yayageçidi şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Yaya Geçidi şeklinde olmalıdır.
Halk edebiyatı {nasıl} yazılır?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Halkedebiyatı şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Halk edebiyatı şeklinde olmalıdır.
Bugün {nasıl} yazılır?
Türk Dil Kurumu üstünden ele alındığında bu kelimenin doğru yazılışı ‘ bugün ‘ şeklinde tanımlanmaktadır. Şu demek oluyor ki birleşik olarak ele alınması gerekir. Zira ayrı yazılışı değişik bir anlam ihtiva ettiği için kelime değişkenlik gösterir. TDK ‘ya gore bu kelimenin doğru yazımı ‘ bugün ‘ olarak yer verilmiştir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.