Yan Basen {Nasıl} Eritilir?(EN iyi 5 ipucu)

Koşu, tempolu yürüyüş ve dağ yürüyüşü de, basen ve üst bacaklardaki kasları aktive eden egzersiz türleridir. Bunun haricinde basen eritmek için bilhassa yapmanız ihtiyaç duyulan bazı hareketlerin bulunduğunu da söyleyebiliriz. Bilhassa squat ve lunge, basenleri inceltmek için en ideal hareketlerdir.
Contents1 Geniş basen niçin olur?2 1 haftada basen {nasıl} eritilir?3 Basen bölgesi {nasıl} zayıflar?4 Basenler {nasıl} yok edilir?5 Basen icin ne yememeli?6 Basen meydana getiren yiyecekler nedir?7 En hizli basen nasil eritilir?8 Limonlu su basen eritir mi?9 Basenler niçin zor erir?10 Basen eritmek için ne yiyecek gerekir?11 Bacak bölgesi {nasıl} inceltilir?12 Kalça basen göbek {nasıl} eritilir?13 Yürüyüş yaparak basenler erir mi?14 Lunge pozisyonu nedir?
Geniş basen niçin olur?
Basen oluşumu niçin olur? Rutininizde fazla hazır besin tüketimi ve hareketsizlik var ise basen genişlemesi ihtimaller içinde bir durumdur. Baseni genişleten başlıca sebepler içinde; hazır besin tüketimi, yağlı yiyecekler ve hareket edilmemesi vardır. Vücutta toplanan yağı hareket etmediğiniz sürece yakmanız zor olur.
1 haftada basen {nasıl} eritilir?
1 Haftada Basen {Nasıl} Erir, İncelir?

Yağların dengeli dağılması için tempolu yürüyüş, plank ve yüzme etkilidir.
Araştırmalar tek bölgeye odaklanan hareketlerden daha fazlaca tüm vücut hareketlerinin bölgesel yağlanmayı daha süratli erittiğini gösterir.
Squat en malum ve en etkili basen hareketlerinden biridir.

Basen bölgesi {nasıl} zayıflar?
En etkili kalça küçültme hareketlerini sıralayalım.

Bird Dog Hareketi.
Squat.
Tek Bacak Kaldırma Hareketi.
Bacakları Mideye Doğru Çekme Hareketi.
Iskemle Pozisyonu Hareketi.
Çapraz Mekik Hareketi.

Basenler {nasıl} yok edilir?
Basenlerinizden tamamen kurtulmak istiyorsanız, günde minimum 40 dakika yürüyüş yapmalısınız. Yürüyüş bacaklardaki kan dolaşımını arttırarak yağ kaybını sağlar. Bisiklet sürerken basen, bacak ve karın kasları yoğun bir halde çalışır.
You might be interested:  Kinoa Çayı {Nasıl} Kullanılır?(Çözülmüş)Basen icin ne yememeli?
Karbonhidratların basenler için kilit rol oynadığını söyleyebiliriz. Rafine un ve şeker, bilhassa hanımlarda direkt basen bölgesinde yağlanmaya niçin oluyor. Makarna, beyaz pirinç benzer biçimde yiyecekleri beslenmenizden çıkarmanızda yarar var.
Basen meydana getiren yiyecekler nedir?
Mısır, Tatlı meyveler, Kruvasan, Kurabiye, poğaça, makarna, pilav benzer biçimde yiyecekler vücudunuzu yağlandırdığı benzer biçimde basen bölgenizde de yağlanmaya sebebiyet verebilir.
En hizli basen nasil eritilir?
Koşu, tempolu yürüyüş ve dağ yürüyüşü de, basen ve üst bacaklardaki kasları aktive eden egzersiz türleridir. Bunun haricinde basen eritmek için bilhassa yapmanız ihtiyaç duyulan bazı hareketlerin bulunduğunu da söyleyebiliriz. Bilhassa squat ve lunge, basenleri inceltmek için en ideal hareketlerdir.
Limonlu su basen eritir mi?
Günde 8-10 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Bununla beraber limonlu su ile güne adım atmak da basen eritmek için bir adımdır. Limon suyu iyi malum bir yağ mobilizörüdür. Limondaki C vitamini bağışıklık sistemini sağlamlaştırır ve zararı dokunan özgür oksijen radikallerini temizler.
Basenler niçin zor erir?
Bilhassa basen bölgesinde biriken yağlar zayıflama esnasında yavaş hareket eden yağ dokusu hücreleri sebebiyle zor erimektedir. Yağ hücreleri büyüklüğü kendi hacimlerinin yüzde 80-95 kadar yağ depolayabildikleri için basende biriken yağlar hem sayıca hem hacimce oldukça iri yapıya haizdir.
Basen eritmek için ne yiyecek gerekir?
Sizler için derledik.

Greyfurt. İçerdiği yüksek oranda enzim ve bolca su ile yağ yakmanıza destek olacaktır. Belirli hastalıklara iyi gelen greyfurtun suyunu sıkarak yada tüm şekilde ara öğünlerde kullanabilirsiniz.
Yumurta.
Yoğurt.
Tavukgöğsü eti.
Roka.
Kuru fasulye.
Yeşil çay.
Limonlu su.

Bacak bölgesi {nasıl} inceltilir?
Bacak inceltme hareketleri birçok sporda yer alır. Koşu, yürüyüş, pilates, kick boks benzer biçimde sporlar bacaklarda sıkılaşma sağlar ve incelme tesiri oluşturur. Her gün kardiyo yapabilir, kondisyon bisikleti yada tabiat bisikleti ile çalışabilir, tempolu yürüyüş yada koşuyu tercih edebilirsin.
You might be interested:  Web Şifresi {Nasıl} Değiştirilir?(Çözüm bulunmuş oldu)Kalça basen göbek {nasıl} eritilir?
İşte göbek – basen eritmek için uymanız ihtiyaç duyulan 4 rahat temel kaide:

Sıhhatli bir kahvaltıyla güne adım atmak.
3-4 saatte bir kendinize uygun miktar ve çeşitte ara öğünler tüketmek.
Öğle-akşam yemeklerinizi geçiştirmeden doğru öğünler yapmak.
Günde minimum otuz dakika tertipli yürüyüş yada egzersiz yapmak.

Yürüyüş yaparak basenler erir mi?
Yürüyüş ve jogging kalça, basen, popo ve baldır yağlarını eritmede en etkili ve kati netice alıcı yoldur. Uzun soluklu fakat düzgüsel gidişatta günde yapacağınız 1-2 saatlik yürüyüsler sizlere 1-2 ayda pozitif yönde olarak yansıyacaktır.
Lunge pozisyonu nedir?
Bir bacakla öne büyük bir adım atıp arkadaki dizi yere düşürerek lunge pozisyonu alın. Hareketin alt noktasında öndeki uyluğunuz yere paralel konumdayken gövdenizi arkadaki bacağınızla aynı yöne döndürün. Kalça ve dizlerinizi açarak doğrulun. Öteki yana yine edin, bu sefer gövdeyi öteki yöne çevirin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.