Yalak Ne Demek?

Contents1 Yalak ne demek TDK?2 Yalaka argo mu?3 Çit ne anlama gelmektedir?4 Yalakalık demek ne demek?5 Argo kürün ne demek?6 Haykırmak ne demek TDK?7 Minnoş argoda ne demek?8 Yalakalık icra eden insanlara ne denir?9 Yalak ne demek ekşi lügat?10 Yalaka talebe ne demek?11 Dalkavuk kime denir?12 Yağcılık yapmak ne demek?
Yalak ne demek TDK?
Türk Dil Kurumu’na bakılırsa yalak kelimesi hem mecaz hem de gerçek anlamda kullanılabilmektedir. Gerçek anlam olarak yalak; hayvanların su içtiği kap ya da çeşme altına hazırlanmış delikli taş olarak dile getirilebilir. Mecazi anlam açısından ise söz taşıyan kimse olarak da söylenebilir.
Yalaka argo mu?
1. Geveze, boşboğaz kimse. 2. Dalkavuk, sırnaşık kimse: Muhtemelen argodan günlük dile geçen ve son zamanlarda yaygınlaşan bu çirkin “ yalaka ” kelimesini önüne gelen uluorta kullanıyor (Beşir Ayvazoğlu).

Çit ne anlama gelmektedir?
Çit ne demek kısa? Bağ, bahçe, bostan benzer biçimde yerlerin çevresine çalı, kamış, ağaç dalıgibi şeylerden çekilen duvar.
Yalakalık demek ne demek?
Yalakalık ve yağcılık, kendisine saygısını yitirmiş insanların kendi çıkarları uğruna başkalarına gereksiz ya da hak etmediği iltifatlarda bulunmasıdır. Özetlemek gerekirse dalkavukluktur
Argo kürün ne demek?
çalılık, avcı sözüdür. gay argosunda “yazış”, “yalan”, “sıkış” benzer biçimde kelimelerin ve durumların karşılığında kullanılabilen bir kelimedir.
Haykırmak ne demek TDK?
haykırmak. (nsz) 1. Telaş, şikâyet vb. sebeplerle yüksek sesle bağırmak: “Çocuk haykırarak ağlamaya başlamıştı.” -A. Kulin.
Minnoş argoda ne demek?
O sözlerden önde gelen minnoş, küçük kelimesinden türetilmiştir. 2000’li yılların başlangıcında popüler olmaya başlamış olan bu söz, zarif, kibar ve minyon hanımefendiler için de kullanılır.
Yalakalık icra eden insanlara ne denir?
Yağcı, yağdanlık, dalkavuk, şakşakçı, şaklabanlık, kemik yalayıcılık, yalpaklık, huluskarlık, omurgasızlık, yanar dönerlik, v.s. Uzayıp giden bir çeşitlilik vardır,Türkçedeki yalakalık literatüründe. Yalakalığın ırkı, dini, dili ya da mezhebi yoktur. İngilizcede “brown nosing” burun b..
You might be interested:  Mülayim Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)Yalak ne demek ekşi lügat?
genel olarak hayvanların su içtikleri taştan ya da tahtadan oyma kap ya da halk içinde, söz taşıyan kişilere verilen ödat. genel anlamda yalaka ile karıştırılan konya tarafında çoğunlukla kullanılan sözcük. sempatik ve bununla birlikte nüktedan anlamlarında kullanılır.
Yalaka talebe ne demek?
arkadaşları tarafınca sevilmeyen talebe tipidir.
Dalkavuk kime denir?
Dalkavuk kelimesi anlamı şu şekildedir: – Kendisine çıkar sağlayacak o kişilere aşırı bir saygı ve hayvanlık göstererek, onlardan yararlanmak isteyen şahıs, huluskâr, yağcı, yalaka, yağdanlık, yalpak, yaltak, yaltakçı, kemik yalayıcı, çanak yalayıcı kılbaz.
Yağcılık yapmak ne demek?
➡ Yağcılık etmek deyiminin anlamı:Dalkavukluk etmek, övmek, pohpohlamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir