PS1 Oyunları cdye nasıl çekilir

PS1’in çok büyük bir oyun kütüphanesi var, ancak çoğu çok pahalı ve birçoğu da Japonya dışında hiç piyasaya sürülmedi. Bu nedenlerden dolayı oyunseverler yıllardır PS1 oyunlarını yakıyor. Burada PS1 oyunlarını yakmaya yönelik basit talimatlar verilmiştir ve yakılan oyunlarınızı nasıl oynayacağınızı bilmeniz gerekirse diye size iki farklı yöntem göstereceğiz. Gereksinimler PS1 oyunlarını yakmak için aşağıdaki iki şeye ihtiyacınız var :…

By.

min read

ps1-oyun-cdsi-yakma

PS1’in çok büyük bir oyun kütüphanesi var, ancak çoğu çok pahalı ve birçoğu da Japonya dışında hiç piyasaya sürülmedi. Bu nedenlerden dolayı oyunseverler yıllardır PS1 oyunlarını yakıyor.

Burada PS1 oyunlarını yakmaya yönelik basit talimatlar verilmiştir ve yakılan oyunlarınızı nasıl oynayacağınızı bilmeniz gerekirse diye size iki farklı yöntem göstereceğiz.

Gereksinimler

PS1 oyunlarını yakmak için aşağıdaki iki şeye ihtiyacınız var :

 1. Boş bir CD-R diski (bunları çevrimiçi olarak veya büyük perakende mağazaların çoğundan satın alabilirsiniz)
 2. Disk sürücüsü olan bir bilgisayar (bilgisayarınızda yoksa harici USB disk sürücüsü satın alabilirsiniz)

ImgBurn ile PS1 Oyunları Nasıl Yazılır

Başlamadan önce, diskinize yazılacak dosyalara ihtiyacınız olacak (tabii ki). Çoğu PS1 oyun dosyası bir .bin dosyası ve bir .cue dosyasıyla birlikte gelir.

Benzer bir yazılım konusunda deneyiminiz varsa, seçtiğiniz yazma yazılımını kullanabilirsiniz . Değilse, PS1 oyununuzu ImgBurn adlı programla yakmak için bu basit adımları takip edebilirsiniz.

 1. Disk sürücünüze boş bir CD-R diski yerleştirin
 2. ImgBurn’u resmi web sitesinden indirip yükleyin
 3. Oyun dosyalarınızın bulunduğu klasörün bir .bin ve .cue dosyası olduğundan emin olun
 4. .cue dosyasına sağ tıklayın ve ImgBurn ile açın
 5. Yazma hızını 4x’e ayarlayın
 6. “Kaynağınızın” disk sürücünüz olduğundan emin olun
 7. İsteğe bağlı: diskinizin düzgün şekilde yazıldığından emin olmak için “doğrula” kutusunu işaretleyin
 8. Yakmak!

Yanmış PS1 Oyunları Nasıl Oynanır

Ne yazık ki, yakılmış PS1 oyunlarını oynamak , yakılmış PS2 oyunlarını oynamak kadar kullanışlı değildir ancak bazı seçenekleriniz vardır. En yaygın iki seçenek, modlama gerektirmeyen disk değiştirme yöntemi ve konsol mod seçeneğidir.

PS1 Disk Değiştirme Yöntemi Nasıl Gerçekleştirilir

Denemeden önceBefore you attemptDisk değiştirme yöntemini gerçekleştirmeye çalışmadan önce konsolunuzda küçük bir “değişiklik” yapmanız gerekecektir. Paniklemeden önce, bu gerçek bir mod değil. Sadece kapak sensörünü takmanız yeterli.

Konsolunuza bakıp kapağını açtığınızda sağ üst köşede yuvarlak bir kapak sensörü olduğunu fark edeceksiniz . Bu sensör aşağı doğru itilebilir. Konsol, sensör aşağı itildiğinde kapalı olduğunu bilir. Küçük bir kağıt parçasını buruşturun ve bunu sensörü aşağı doğru itmek için kullanın, ardından yerinde tutmak için bantlayın. Bu, konsolun, kapak açıkken kapalı olduğunu düşünmesini sağlayacak.

Yazılmış bir PS1 oyununu disk değiştirme yöntemini kullanarak oynamak için bu adımları dikkatlice izleyin .

 1. Yakılmamış bir oyunu PlayStation konsolunuza ekleyin
 2. Gücü açın
 3. Siyah PlayStation başlangıç ​​ekranında disk yavaşladığında, gerçek diski hızla yazdırılan diskle değiştirin
 4. Yazılmış disk yavaşlamaya başladığında onu hemen gerçek diskle değiştirin
 5. Başlangıç ​​ekranı karardığında, gerçek diski hızla yazdırılan diskle değiştirin
 6. Her şey yolunda gittiyse oyun başlamalı

Bu disk değiştirme yöntemi ilk başta çok zor görünebilir, ancak 90’lı yıllar boyunca çocuklar bu tekniğe hakim olmayı başardılar. Eğer onlar bunu yapabildiyse, siz de yapabilirsiniz!

Yakılmış PS1 Oyunlarını Modifiye Edilmiş Bir Konsolla Oynamak

Yazılmış bir PS1 oyununu modlanmış bir konsola kolayca yerleştirebilirsiniz ve oyun anında herhangi bir sorun olmadan oynatılacaktır. Kulağa harika geliyor değil mi? MM3 veya Mayumi mod çipi gibi bir mod çipi, yakılmış oyunları ve hatta diğer bölgelerdeki oyunları oynamanıza olanak tanır.

Ancak dezavantajı, konsolunuza bir mod satın almanız ve yüklemeniz gerekmesidir; bu, yeni modcular için biraz korkutucu olabilir. Neyse ki yalnız değilsin. YouTube’da deneyimli modculardan birçok harika eğitim var.

Mod çipini kendiniz takma konusunda hala çok istekli değilseniz , her zaman eBay’den modlu bir konsol satın almayı veya işi sizin için yapması için doğrulanmış bir modder almayı düşünebilirsiniz, ancak hizmetleri genellikle ucuz değildir.

Diğer seçenekler

PS1 yedeklerini oynatmak için başka seçeneklerin de olduğunu unutmayın. Örneğin, PSIO ve XStation modları, disk görüntü dosyalarını bir SD karttan oynatmanıza izin verir, böylece herhangi bir oyunu kendiniz yazma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Bir Cevap Yazın

Sheffieldbsfschools sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et