,

WordPress Özel Gönderi Türleri ve Eklentileri

WordPress, onu kullanan herkes için potansiyeller ve olasılıklarla doludur. Özel gönderi türleri, bir WordPress site sahibi olarak sevinmeniz gereken potansiyellerden biridir. Bu özellik, kullanıcınızın yine de en iyi deneyimi elde etmesini sağlar. Bu nedenle, özel gönderi türleri, WordPress destekli web siteniz için eksiksiz bir içerik yönetim sistemi geliştirmenize yardımcı olur. Özel Gönderi Türü nedir ? WordPresste Özel Gönderi…

By.

min read

özel-gönderi-türü-wordpress-eklentileri (1)

WordPress, onu kullanan herkes için potansiyeller ve olasılıklarla doludur. Özel gönderi türleri, bir WordPress site sahibi olarak sevinmeniz gereken potansiyellerden biridir. Bu özellik, kullanıcınızın yine de en iyi deneyimi elde etmesini sağlar. Bu nedenle, özel gönderi türleri, WordPress destekli web siteniz için eksiksiz bir içerik yönetim sistemi geliştirmenize yardımcı olur.

Özel Gönderi Türü nedir ?

WordPresste Özel Gönderi Türü, WordPress içindeki bir özelliği ifade eder. Bu özellik, kullanıcıların istedikleri şekilde kendi gönderi türlerini oluşturabilmelerine olanak tanır. Yani normal blog yazılarına ek olarak farklı türde içerikler oluşturabilirsiniz.

Örneğin, etkinlik listesi veya ürün katalogu gibi özel gönderi türleri oluşturabilir ve bunlara ayrıca düzenleme seçenekleri ekleyebilirsiniz. Bu da size daha fazla esneklik sağlar ve web sitenizin ihtiyaçlarına uygun içerikleri kolayca oluşturmanızı sağlar.

En iyi 4 Özel Gönderi türü eklentisi

Orada birçok özel gönderi türü eklentisi bulabilirsiniz. Bu nedenle, ihtiyacınıza en uygun olanı bulmak zordur.

Bu nedenle, seçim sürecinizi kolaylaştırmak için pazardaki en iyi WordPress özel gönderi türleri araçlarından bazılarını sıraladık. Mükemmel bir karar vermek için onları tek tek kontrol edin.

1. Toolset

Toolset, WordPress sitelerinizi geliştirmeniz için size bir dizi özel gönderi türü, alan ve taksonomi sunmaktadır. Bu sayede hemen hemen her türden hızlı özel gönderi türlerini oluşturabilir ve web sitenizin çeşitliliğini artırabilirsiniz. Toolset, aynı zamanda şablon ve arşivler özelliğiyle de sizlere kolaylık sağlar. Bu özellik sayesinde web sitenizde özel bir arşiv sayfası oluşturabilir ve içeriğinizi daha düzenli bir şekilde sunabilirsiniz.

Özel ızgaralar, tablolar ve listeler gibi özelliklerle istediğiniz türdeki içeriği seçebilirsiniz. Ayrıca bu özellikleri sayfalandırma ve AJAX gibi ek özelliklerle kişiselleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra özel formlar ve düzenleme özelliği, dizin, e-ticaret, emlak ve üyelik siteleri gibi farklı alanlarda kullanmanıza olanak tanır. Böylece işletmenize veya proje planınıza uygun bir şekilde site tasarlayabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Toolset haritalardaki içerik özelliği ise Google ve Azure haritalarında sitenizin yer almasını sağlamak için size yardımcı olur. Listeler ve dizinler oluşturarak sitenizin haritalarda görünürlüğünü artırabilirsiniz. Araç Seti’nin sunduğu avantajlardan biri de ücretsiz planla başlayabilmenizdir. İstediğiniz zaman bu özelliklere erişmeye başlayabilir ve sitenizi daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Ayrıca premium yıllık fiyatlandırma seçenekleri de sunulmaktadır, böylece bütçenize uygun bir plan seçebilirsiniz.

2. Metabox

MetaBox WordPresste özel gönderi türü eklentilerinden bir diğeridir. ücretsiz bir uzantısıdır. Kullanımı kolay ve basit bir özel gönderi türü oluşturucu ve yöneticisi. MetaBox ile birlikte gelse de, bu araçları bağımsız bir çözüm olarak kullanabilirsiniz. WordPress sitenizi tam teşekküllü bir içerik yönetim sistemine dönüştürmek için gerekli tüm özelliklere sahiptir.

Metabox Özel Gönderi Türlerinin En İyi Özellikleri

 • Özel Gönderiler ve Taksonomi Destekler: Eklenti, özel gönderi türleri oluşturmak için tüm argümanları destekler.
 • Canlı Düzenleme Modu: Siteye göz atarken özel gönderi türlerinizi düzenleyebilir ve değişiklikleri anında görebilirsiniz.
 • Kodlamayı Dışa Aktar: Eklenti, PHP kodunu dışa aktarmanıza olanak tanır, böylece doğrudan temalarınıza ve eklentilerinize kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.
 • Varsayılan WordPress İşlevinden İçe/Dışa Aktarma: Bu özellik, kayıtlı özel gönderi türlerini bile kolayca içe/dışa aktarmanıza olanak tanır.
 • Destek: Açık kaynaklı bir eklenti olduğundan ve Github’da barındırıldığından, sorunları bildirmek ve güncellemek için bir destek bileti açabilirsiniz.

Ancak, bu özel gönderi türleri eklentisinin bir olumsuz yanı var oda Geniş özellikler için premium almanız gerektiğidir. Bu yüzden önce Meta Kutusunu kurmanız gerekiyor. Ardından eklentiyi bağımsız olarak veya diğer tüm uzantılarla kullanmayı seçebilirsiniz. Metabox fiyatlandırması yılda 99 ila 499 ABD Doları arasında başlar.

3. Pods

Pods, wordpress’teki en eksiksiz ve güçlü özel gönderilerden, taksonomilerden ve özel alan oluşturuculardan biridir. Benzersizdir, mükemmel bir arayüze sahiptir, kullanımı kolaydır. Kullandığınızda geleneksel bir gösterge panosu yerine Sihirbaz benzeri bir işlem kullanır. Eklenti, mevcut içerik türlerini, taksonomileri, medyayı, kullanıcıları ve yorumları genişletmenize olanak tanır. Veritabanındaki varsayılan WordPress tablosunda bulunmayan özel ayarlar sayfaları ve gelişmiş içerik türleri oluşturabilirsiniz.

Podsun En İyi Özellikleri

 • Özel Ayarlar Sayfası: Bölmelerle birkaç saniye içinde özel ayarlar sayfaları oluşturmak kolaydır.
 • Özel Gönderi Türleri Oluşturma ve Yapılandırma: Diğer Özel gönderi türleri eklentisi gibi, Bölmeler de taksonomiler, gelişmiş içerik türleri oluşturmanıza, yapılandırmanıza ve düzenlemenize olanak tanır.
 • Özel Alanlar: Herhangi bir içerik türüne veya ayarlar sayfasına özel alanlar ekleyebilirsiniz.
 • Entegrasyon: Bölmeler, içinde kullanılacak diğer eklentilerle uyumludur. Polylang, WPML, Tabify Düzenleme Ekranı, Codepress Yönetici Sütunları, Yerçekimi Formları ve daha pek çok şeyle etkinleştirilen entegrasyonlara sahiptir.
 • Alanlarınızı İstediğiniz Yerde Gösterin: Alanlarınızı görüntülemek için Bölmelerin kısa kodlarını, widget’larını, kodsuz Bölmeler Şablon yaklaşımını veya otomatik tema entegrasyonunu kullanabilirsiniz.

pods eklentisi ücretsizdir. Gelişmiş özellikler için 79 dolardan başlayan pro planı var. Bilmeniz gereken şey, ücretsiz sürümünü kullanırken yardım ve destek alamazsınız. Ama Github üzerinden marka imajımız sarsılmasın diye destek mesajınıza cevap verirler 🙂

4. Custom post type uı

En popüler ve ücretsiz özel gönderi türü eklentilerden biri. Custom post type uı Kullanıcı arayüzü ile güçlü bir profesyonel kullanıcı arayüzü tasarlayabileceğinizi gösterir. Bu eklenti ile hemen hemen her türlü taksonomi ve gönderi oluşturabilir, bunları kaydedebilir ve yönetebilirsiniz. Basit ve kullanımı kolaydır. Eski moda temanızı modern veya kaygan bir temaya dönüştürmek için bile bu eklenti sağlam bir yardımcı olacaktır.

Özel Gönderi Türü Kullanıcı Arayüzünün En İyi Özellikleri

 • Kolay WordPress Geliştirme: WordPress sitenize eksiksiz bir profesyonel görünüm kazandırın. Özel gönderi türleri, taksonomiler ekleyin ve gerekli değişiklikleri istediğiniz şekilde yapın.
 • Benzersiz kullanıcı arayüzü: Kullanıcı arayüzü benzersiz, ayrıntılı ve sezgiseldir.
 • Gönderi Düzenleme: Çok çeşitli kullanılabilir gönderi düzenleyici özelliklerini destekleyin.
 • Listeler: Özel Gönderi Türleri Kullanıcı arayüzüne göre kayıtlı özel gönderi türleri ve taksonomiler için ayrı listeleriniz olabilir.
 • İşlevsellik: Daha az teknik aksaklıkla gerekli tüm işlevselliğe sahip olabilirsiniz ve güvenlik sorunu yoktur.

Büyük potansiyellerin yanı sıra, bu özel gönderi türleri eklentisinin bazı dezavantajlarının farkında olmalısınız. Listede belirtilen diğerlerine kıyasla daha az esnektir. Aksi takdirde, güvenilir bir çözümdür.

Bir Cevap Yazın

Sheffieldbsfschools sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin