,

ChatGPT Plus’a neden(ve nasıl) abone olunur?

OpenAI yeni özellikleri açıklamaya ve bunları Plus planı abonelerine sunmaya devam ediyor. Abonelikle neler elde edebileceğinizi burada bulabilirsiniz. ChatGPT geçen Kasım ayında tanıtıldığında herkesin kullanımı ücretsizdi. Bununla birlikte, popülaritesindeki hızlı artış bazen kullanıcılar için uzun bekleme sürelerine neden oluyordu . Sonuç olarak OpenAI, bazı kullanıcıların beklemekten kaçınmasına ve diğer uygun avantajlara erişim sağlamasına yardımcı olacak  bir abonelik planı ekledi . ChatGPT’nin abonelik planına ChatGPT Plus adı…

By.

min read

chatgpt

OpenAI yeni özellikleri açıklamaya ve bunları Plus planı abonelerine sunmaya devam ediyor. Abonelikle neler elde edebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

ChatGPT geçen Kasım ayında tanıtıldığında herkesin kullanımı ücretsizdi. Bununla birlikte, popülaritesindeki hızlı artış bazen kullanıcılar için uzun bekleme sürelerine neden oluyordu . Sonuç olarak OpenAI, bazı kullanıcıların beklemekten kaçınmasına ve diğer uygun avantajlara erişim sağlamasına yardımcı olacak  bir abonelik planı ekledi .

ChatGPT’nin abonelik planına ChatGPT Plus adı verilir ve ücreti aylık 20 ABD dolarıdır. Ücretli abonelik modeli, ücretsiz sürümün kapasitesinin dolduğu yoğun zamanlarda bile kullanıcılara genel erişimi garanti eder ve daha hızlı yanıt süreleri sunar.

Artı planı aboneleri ayrıca OpenAI’nin GPT-4 , ChatGPT eklentileri , özel sohbet robotları oluşturma yeteneği , DALL-E 3’ün  görüntü oluşturma yeteneği, internete erişim ve daha fazlası gibi en son ve en harika güncellemeleri dahil olmak üzere yeni özelliklere ve iyileştirmelere öncelikli erişim elde eder. .

Plus’ı denedik ve sorularınıza doğru yazılı yanıtlar arıyorsanız bu ücretli hizmetin ücretsiz GPT-3.5 sürümünden çok daha iyi olduğuna inanıyoruz.

GPT-4 hala genellikle “halüsinasyonlar” olarak adlandırılan hatalar yapabilir. Ancak OpenAI, GPT-4’ü “önceki GPT-3.5’ten 10 kat daha gelişmiş” olarak tanımlıyor ve bu ilerlemelerin Plus’ın abonelik ücretine değer olduğu anlamına geldiğini düşünüyor .

Not: Risk almaya ve ChatGPT’ye yatırım yapmaya hazırsanız bu, abone olmak kadar kolay olmayabilir. OpenAI, DevDay etkinliğinde müşteri GPT’leri oluşturma yeteneği gibi en yeni ChatGPT özelliklerini duyurduktan sonra , ChatGPT Plus’a olan talep o kadar arttı ki OpenAI kayıtları duraklatmak zorunda kaldı . Ancak yine de ilgileniyorsanız abonelikler yeniden açıldığında bildirim almak için kaydolabilirsiniz. Bildirim alındıktan sonra abone olmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

ChatGPT Plus’a nasıl abone olunur?

ChatGPT kullanımınızı genişletmek ve chatbot’un sunduğu tüm olanakları deneyimlemek istiyorsanız, ChatGPT Plus’a şu şekilde abone olabilirsiniz. 

1. OpenAI hesabınızı oluşturun veya oturum açın

ChatGPT’nin  giriş sayfasını ziyaret edin . Oraya vardığınızda, ücretsiz hesabınızda oturum açabilir veya yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Yeni bir hesap oluşturmak için e-postanızı, Google hesabınızı veya Microsoft hesabınızı kullanabilirsiniz.

Hesap oluşturmadıysanız Kaydol’a tıklayın. Aksi takdirde OpenAI kimlik bilgilerinizle oturum açın.

2. ‘Plus’a Yükselt’ düğmesine tıklayın

Hesabınıza giriş yaptığınızda, genellikle sohbete başlayacağınız sohbet robotunun ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

Bunun yerine dikkatinizi sağdaki çubuğa çevirin ve “Plus’a Yükselt” yazan yeri bulun. Düğmeyi bulduğunuzda, üzerine tıklayın ve sizi bir sonraki adıma götürecektir.

3. Açılan pencerede “Planı yükselt”e tıklayın

“Plus’a Yükselt” düğmesine tıkladıktan sonra, devam etmek isteyip istemediğinizi bir kez daha kontrol eden bir açılır pencere görünecektir.

Ücretsiz ve Plus planların fiyatları ve özellikleri arasındaki farkı gördükten sonra hala büyük bir adım atmaya hazırsanız yeşil “Planı yükselt” düğmesine tıklayın.

4. Satın alma işlemini tamamlayın

Onayladıktan sonra, satın alma işleminizle rekabet etmek için bir ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfa, e-postanız, ödeme bilgileriniz ve fatura adresiniz de dahil olmak üzere normal bir çevrimiçi satın alma işleminin tüm tipik bilgilerini gerektirir.

SSS

ChatGPT’yi hâlâ ücretsiz kullanabilir miyim?

Evet, ücretsiz sürüm hâlâ halka açıktır. Ücretsiz planla sohbet robotuna tam erişime sahip olmaya devam edersiniz. Ücretsiz planın dezavantajları ise talebin yoğun olduğu dönemlerde bota erişemeyecek olmanız ve GPT-4 gibi en son güncellemelere erişememenizdir. 

ChatGPT Plus üyeliğinin ücreti ne kadar?

ChatGPT Plus üyeliğinin fiyatı şu anda aylık 20 ABD dolarıdır. Bu çok yüksek görünse de, erken erişim kullanıcılarının ayda 42$ ödediği maliyetin yarısı kadardır.

Orijinal fiyat, bir erken erişim kullanıcısının Twitter’da Plus aboneliğinin maliyetini gösteren  bir video paylaşmasıyla ortaya çıktı .

ChatGPT Plus için bir bekleme listesi var mı?

OpenAI, DevDay’de ChatGPT Plus için yeni özellikleri açıkladıktan sonra abonelerde bir artış oldu ve bu da ChatGPT Plus kayıtlarında bir duraklamayı tetikledi. Sonuç olarak kullanıcılar, abonelikler yeniden açıldığında bildirim almak için kaydolabilirler. 

ChatGPT Plus üyeliğinin avantajları nelerdir?

ChatGPT Plus üyeliğinin en büyük avantajları arasında  GPT-4 ,  ChatGPT eklentileri gibi en son yükseltmelere öncelikli erişim, özel sohbet robotları oluşturma yeteneği  , DALL-E 3’ün  görüntü oluşturma  özelliğini kullanma  , internete erişim , bekleme sürelerini atlama, ve daha hızlı yanıt oranları.

ChatGPT Plus buna değer mi?

Bu sorunun cevabı kişisel kullanım durumunuza bağlıdır. Ancak uzmanlar aracı test etti ve ChatGPT’nin daha akıllı ve daha doğru olması nedeniyle abonelik ücretinin buna değdiğini gördü .

Sheffieldbsfschools sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin