Wap Ne Demek?(Çözülmüş)

Contents1 WAP neyin kısaltması?2 WAP nedir ne işe yarar?3 Ingilizce’de WAP ne demek?4 WAP ne demek Ekşi?5 WAP ödeme nedir?6 WAP push ileti ne demek?7 WAP GPRS ne demek?
WAP neyin kısaltması?
WAP ingilizce Wireless Application Protocol teriminin kısaltmasıdır. Kablosuz Uygulama Protokolü mobil telefonlar, avuçiçi bilgisayarlar (pda) şeklinde mobil yazışma araçları üstünde web içinde ne olduğu elde eden bir teknolojidir.
WAP nedir ne işe yarar?
Kablosuz uygulama protokolü (İngilizce: Wireless Application Protocol, WAP ) kablosuz yazışma kullanan uygulamalar için kurulmuş internasyonal bir standarttır. En genel kullanımı bir cep telefonu ya da avuç içi bilgisayardan web erişimi sağlanmasıdır.

Ingilizce’de WAP ne demek?
wireless application protocol..
WAP ne demek Ekşi?
wap (wireless application protocol/kablosuz uygulama protokolü) mobil telefonlar, avuçiçi bilgisayarlar (pda) şeklinde mobil yazışma araçları üstünde web içinde ne olduğu elde eden bir teknoloji. arkasında yepyeni bir sosyo-ekonomik dönemide bununla beraber getiriyor.
WAP ödeme nedir?
WAP bankacılığı icra eden bir banka ile cep telefonu vasıtasıyla EFT, havale, fon alım satımı, satmaca ve kredi kartı borcu ödeme şeklinde işlemler derhal yapılabilecek. Ek olarak bankalar ikinci bir güvenlik tedbiri olarak, WAP sitelerine her girişte müşterilerden kullanıcı adı ve gizyazı soruyor.
WAP push ileti ne demek?
WAP Push, metin içerikli ileti metinlerinize bir bağlantı (bağlantı) ekleyebildiğiniz; bu bağlantıyı hedef kitlenizle anında paylaşıp mesajınızı daha etkin hale getirebildiğiniz bir servistir. Bu fazlaca hususi yazışma kanalına haiz olmak için HEMEN size en uygun müracaat seçeneklerinden birini seçin
WAP GPRS ne demek?
wap söylediğin bir içerik protokolüdür, gprs ise bir bağlantı protokolüdür. wap bir içerik görüntüleme şekli olarak orada o şekilde durur, sen buna ister gprs ‘le ulaşırsın ister csd ile ister 3g ile. budur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.