Vurdumduymaz Ne Demek?

Contents1 Vurdumduymazlık ne demek TDK?2 Vurdum duymazlık ne demek?3 Vurdumduymaz TDK nasil yazilir?4 Güdümlü olmak ne anlama gelir?5 Hatip ne demek Osmanlıda?6 Vurdumduymaz mı vurdum duymaz mı?7 Patavatsız ne demek?8 Karmsar ne demek?9 Evcimem ne demek?10 Ön görmek {nasıl} yazılır?11 Çöpçatan kelimesi {nasıl} yazılır?12 Çalar saat {nasıl} yazılır?13 Güdümüne girmek ne demek TDK?14 Güdümlü tabanca ne demek?15 Asilik ne demek felsefe?
Vurdumduymazlık ne demek TDK?
Vurdumduymazlık ne demek TDK? sf. Anladığı hâlde anlamamış benzer biçimde davranan, umursamaz, aldırmaz, aldırışsız, duygusuz: “
Vurdum duymazlık ne demek?
Anladığı halde anlamamış benzer biçimde davranan hiçbir şeyi dert etmeyen, hiçbir şeye aldırmayan, duygusuz, anlayışsız insanlara özetlemek gerekirse “vurdumduymaz”denir.
Vurdumduymaz TDK nasil yazilir?
Türk Dil Kurumu ‘na bakılırsa ‘ vurdumduymaz ‘ birleşik olarak yazılır. Bu kelimenin cümle içinde kullanılmış doğru örneklerini burada bulabilirsiniz.

Güdümlü olmak ne anlama gelir?
Güdülebilen, yönetilebilen. Belli bir amaca bakılırsa yönetilen, yönlendirilen, yürütülen.
Hatip ne demek Osmanlıda?
Hatip;Cuma ve bayram namazlarından ilkin hutbe okuyan kişiye denir. Camilerde namaz kıldıran kişiler çoğu zaman imam olarak adlandırılır.Bu kişiler aslına bakarsak imam-ı hatiptir. Bu kişilere hatip de denilir. Hatip kelimesi dini anlam haricinde konuşmacı olarak da adlandırılır.
Vurdumduymaz mı vurdum duymaz mı?
“ Vurdumduymaz mı?” yoksa “ Vurdum duymaz mı?” {Nasıl} Yazılır? işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Vurdum duymaz şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Vurdumduymaz şeklinde olmalıdır.
Patavatsız ne demek?
Patavatsız, sonunun nereye varacağını düşünmeden hareket eden ya da konuşan şahıs anlama gelir.
Karmsar ne demek?
Karamsar Kelimesinin Anlamı: Her şeyi kapkara gören, gelecekten umutsuz, ümidini yitirmiş şahıs anlamına gelen bir kelime olarak kullanılmaktadır.
You might be interested:  Hasan Ne Demek?(Çözülmüş)Evcimem ne demek?
Evcimen; Dil bilgisi yönünden Türkçe’de ödat olarak kullanılır. Evinde kendi hâlinde oturan, dışarıya çıkmayı sevmeyen. Ev işlerini iyi bilen, becerikli (hanım).
Ön görmek {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Ön görmek şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Öngörmek şeklinde olmalıdır.
Çöpçatan kelimesi {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Çöp çatan şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Çöpçatan şeklinde olmalıdır.
Çalar saat {nasıl} yazılır?
Bu kelime çoğu zaman Çalarsaat şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Çalar saat şeklinde olmalıdır.
Güdümüne girmek ne demek TDK?
Güdümüne girmek ne anlama gelir? – Bir işi yöneltmek benzer biçimde anlamlara gelmektedir. Güdümüne girmek ise aslına bakarsak güdüm altına girmek olarak bilinir. Bir deyimdir. -Düzene girmek benzer biçimde anlamları vardır.
Güdümlü tabanca ne demek?
Güdümlü tanksavar füzesi (İngilizce anti-tank guided missile (ATGM) ya da anti-tank guided weapon (ATGW)) tankların imhası amacıyla üretilen güdümlü roket sınıfında bir silahdır. Bu roket ya da silahların ana görevi ağır zırhlı tank yada zırhlı cenk araçlarını vurmak ve yok etmektir.
Asilik ne demek felsefe?
Asi olma durumu, isyan etme, isyankârlık.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.