Vişne Lekesi {Nasıl} Çıkar?(Çözülmüş)

KURUMUŞ VİŞNE SUYU LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Lekeli bölgeye ılık su dökün.
Bu işlemden sonrasında ürününüzün yıkama koşullarına uygun bir halde ağartıcı deterjanı lekeli alana uygulayın.
Uygulanan deterjanı ortalama yirmi dakika lekeli bölgede beklemeye alın.
Hemen sonra lekeli alandaki deterjanı çitileyerek lekeyi çıkartın.


Contents1 Elbisedeki vişne lekesi {nasıl} çıkar?2 Pamuklu kumaştan vişne lekesi {nasıl} çıkar?3 Beyaz halıya dökülen vişne suyu lekesi {nasıl} çıkar?4 Tişörtten kiraz lekesi {nasıl} çıkar?5 Beyaz tişörtten kiraz lekesi {nasıl} çıkar?6 Tişörtten meyve suyu lekesi {nasıl} çıkar?7 Vişne likörü lekesi {nasıl} çıkar?8 Vişne suyu {nasıl} yapılır nefis yiyecek tarifleri?9 Vişne suyu {nasıl} yapılır?10 Beyazdan vişne lekesi {nasıl} çıkar?11 Halıdaki meyve suyu lekesi ne ile çıkar?12 Koltuktaki meyve suyu lekesi {nasıl} çıkar?13 Dut lekesi {nasıl} çıkar?14 Kara erik lekesi {nasıl} çıkar?15 Duvardaki vişne lekesi {nasıl} çıkar?
Elbisedeki vişne lekesi {nasıl} çıkar?
Kıyafetin lekelenen yerini bir kasenin üstüne gererek koyun ve kasenin kenarlarına lastik geçirerek giysisi sabitleyin. Peşinden sıcak suyu bir karış yukarıdan dökün. Bu işlemi kir tazeyken denemelisiniz. Hala kir geçmediyse 1 ölçü ılık su ve yarım çay kaşığı deterjan karışımında 15 dakika beklemeye alın.
Pamuklu kumaştan vişne lekesi {nasıl} çıkar?
Lekenin bulaştığı kumaş eğer pamuklu bir kumaş ise ilk olarak beyaz sabun ile iyice yıkanmalıdır. Hemen sonra kumaşın lekeli kısma süte batırılarak bir gece süresince sütün içinde bekletilmelidir.
Beyaz halıya dökülen vişne suyu lekesi {nasıl} çıkar?
Vişne lekesini çıkarmak için bir çorba kaşığı amonyak ile iki bardak suyu karıştırın. Boş bir sprey şişesine bu karışımı doldurun ve direkt lekenin üstüne uygulayın. Temiz bir sünger ile kir yok olana kadar silin.
You might be interested:  Illaki {Nasıl} Yazılır?
Tişörtten kiraz lekesi {nasıl} çıkar?
Giysiden Kiraz Lekesi {Nasıl} Çıkar?

Ilık Su. Yeni oluşmuş lekelere sıcak su dökmek kafi olurken beklemiş kiraz lekeleri için ılık suya birazcık deterjan eklemeniz doğru olur.
Deterjanla Müdahale Edin.
Lekeyi Karışımda Beklemeye alın.
Çamaşır Makinesinde Sudan geçirin.

Beyaz tişörtten kiraz lekesi {nasıl} çıkar?
Beyaz sirke ihtiva ettiği asitler ile lekeyi kumaştan kolaylıkla uzaklaştıracaktır. Burada yapmanız ihtiyaç duyulan bir kap içine beyaz sirke ve eşit oranda su koyup lekeli alanı bu karışım içinde 24 saat bekletmektir. Hemen sonra kumaşın yıkama talimatlarına nazaran yıkayabilirsiniz.
Tişörtten meyve suyu lekesi {nasıl} çıkar?
Meyve Suyu Lekelerini Çıkarma: Adım Adım

Bir Persil deterjan ve kir çıkarıcı seçin.
Olabildiğince sıvıyı çekin.
Arka taraftan soğuk suyla sudan geçirin.
Persil deterjanınızı lekenin önüne uygulayın.
Elbise için güvenli olan en yüksek sıcaklıkta sudan geçirin.

Vişne likörü lekesi {nasıl} çıkar?
Yalnız limon kolonyası bulmanız kafi olacaktır. Evet yanlış duymadınız. Korkulan Vişne lekesini çıkarmak için limon kolonyası oldukça etkili bir çözüm. Bu durumla karşılaştığınızda derhal lekenin üstüne birazcık limon kolonyası dökün ve bir süre bekleyin.
Vişne suyu {nasıl} yapılır nefis yiyecek tarifleri?
Vişne Suyu Tarifi {Nasıl} Yapılır?

Vişneleri sapından ayıklayın iyice sudan geçirin.
Tencereye alıp üstüne toz şeker ve su ilave edin.
Vişneler rengini tamamen verene kadar kaynamaya bırakın.
Ocaktan alıp posasından süzgeçten geçirin.
Oda sıcaklığına ulaşınca şişelere aktarın dolaba koyun.
İyice soğuyunca serin serin afiyetle için.

Vişne suyu {nasıl} yapılır?
Vişne suyu kaynamaya başladığı süre içine 1 ya da yarım su bardağı toz şeker ve yarım limon suyu ekleyip, karıştırın. Vişneler tamamen çalayana kadar yine kaynatın. Kaynama esnasında suyun üstünde biriken köpüğü ara ara alın. Vişne suyu iyice kaynadıktan sonrasında ocaktan alıp, oda ısısında soğumasını bekleyin.
You might be interested:  Evde Ağda {Nasıl} Yapılır?Beyazdan vişne lekesi {nasıl} çıkar?
Elma sirkesi yardımı ile yoğun bir kıvama getirdiğiniz deterjanı lekeli bölgeye uygulayın. Hemen sonra yirmi dakika beklemeye alın. Bu işlemin arkasından kısa programda çamaşır makinesinde lekeli giysisi sudan geçirin. Yıkama işleminden sonrasında kir büyük olasılıkla çıkacaktır.
Halıdaki meyve suyu lekesi ne ile çıkar?
Meyve suyu lekesi hala görünmeye devam ediyorsa, bir çay kaşığı halı şampuanını bir litre ılık suyla bir kovada karıştırın ve bu karışımla elde edeceğiniz solüsyonu direkt lekeli bölgenin üstüne uygulama edin. Bu işlemin arkasından lekeli bölgeyi tekrardan kağıt havlu ya da temiz bir bezle hafifçe silin.
Koltuktaki meyve suyu lekesi {nasıl} çıkar?
Portakal suyu lekesi {nasıl} çıkar sorusuna gelirsek; sıcak suya limon ekleyip lekeli bölgeyi bu karışımda bekletebilirsiniz. Meyve suyu lekesinden kurtulmada bir öteki alternatif yöntem ise bileşik ve renkli kumaşlarda etkili alkol ve su karışımı olacaktır.
Dut lekesi {nasıl} çıkar?
Dut yaprağını rondadan geçirin. Hemen sonra soğuk su ilave edin ve lekenin üstüne koyun. Hafifçe sürtün lekenin kolayca çıktığını görmüş olacaksınız. – Bir öteki yöntem ise karadut lekesini limon suyu ve sirke koyarak birazcık beklemeye alın.
Kara erik lekesi {nasıl} çıkar?
Meyve lekelerinden bir tanesi olan erik lekesi, bilhassa mürdüm eriği lekesi olduğunda çıkarılması zor bir hal alır. Bunun için erik lekesi olduktan derhal sonrasında o alanı sıvı deterjanla ovalayıp makineye atmanız kafi olur.
Duvardaki vişne lekesi {nasıl} çıkar?
Derhal detaylara girelim: Duvardaki lekeler {nasıl} çıkarılır, biliyor musun? Hususi ve bulunması zor ürünlere asla gerek yok: Tek ihtiyacın birazcık ACE çamaşır suyu ve temizlemek için bir çift bez.

Step 1: SU VE ÇAMAŞIR SUYU ÇÖZELTİSİNİ HAZIRLA.
Step 2: KARIŞIMI LEKELER ÜZERİNE UYGULA.
Step 3: KURU BİR BEZ İLE KURULA.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir