Vedüd Ne Demek?(En iyi çözüm)

El-Vedud esması Tanrı’ın 99 isimlerinden olup güzel sıfatlarındandır. El-Vedud, Tanrı kendisine itaat eden, kendisini oldukça seven kullarını da oldukça seven ve sevilmeye tek layık olandır manasını ihtiva eder.
Contents1 Ya Vedud ne için okunması mümkün?2 Ya Vedud Duasi nedir?3 Ya Vedud günde kaç kere okunmalı?4 Ya Vedud adı {nasıl} okunmalı?5 Ya Beduh kaç kere okunması mümkün?6 Çevirgel duası nedir?7 Ya cami ya Vedud abdestsiz okunması mümkün mu?8 Ya Tanrı Ya Vedud Ya Cami kaç gün okunmalı?9 Ya Vedud hangi gün?10 Ya Habib ne için okunması mümkün?11 Ya Vedud Sultan kimdir?
Ya Vedud ne için okunması mümkün?
El Vedud, Esmaül Hüsna’da yer edinen Tanrı’ın (C.C) 99 isminden bir tanesidir. Ya Vedud yada El- Vedud adı sevilen ve seven anlamına gelir. Kur’an-ı Kerim’de bazı ayetlerde bu isim yer verilmiştir. Bazı âlimlerin söylediğine nazaran Ya Vedud adı insanların sevgisini, muhabbetini ve duasını kazanmak için okunması mümkün.
Ya Vedud Duasi nedir?
Ya Vedüd Duası Türkçe Anlamı Tanrı’ım (c.c), bilerek yada bilmeyerek işlediğim günahlarımı bağışla. Tanrı’ım (c.c.), bana işlerin ve ahlakın en iyisini nasip et. Her şeyin en iyisini sadece sen nasip edersin, kötüsünden de sadece sen alıkoyarsın.

Ya Vedud günde kaç kere okunmalı?
El- Vedud zikri pazartesi günü erken saatte sabah namazından sonrasında 400 kere ” Ya Vedud, Ya Gafur Celle Celaluhü ” şeklinde okunduğunda tövbesi kabul olunur inşallah.
Ya Vedud adı {nasıl} okunmalı?
Kalbinin nurlanmasını, iç huzura kavuşmayı amaçlayan kişiler El- Vedud esmasının zikrini her zaman namazından 20 kere çekmelidir. Her gün 270 kere ” Ya Vedud Celle Celalühü” tesbihi meydana getiren şahıs borçluysa borçlarından, yoksulsa da bu yoksulluktan kurtulur. Ya Vedüd Duası, istek ve isteklerin gerçekleşmesi için okunması mümkün.
You might be interested:  Nahoş Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)Ya Beduh kaç kere okunması mümkün?
Sevdiğiniz kişinin mümkünse resminin üstüne eğer yoksa düşünerek gece 12 den sonrasında 1000 kere Ya vedud Ya beduh Ya Atuf Ya Tanrı esmalarını okuyup her 100 de sevdiğinizin anne ismiyle niyetinizi yapmış olursanız inşallah 1 hafta yada 11 gün içinde tesirini müşahade edeceksiniz. kaynak; el yazması Ya B
Çevirgel duası nedir?
Çevirgel duası, halk içinde “döngel duası ” olarak bilinir. Daha ziyade giden kişinin geri dönmesi, terk edilen kişiye âşık olması için okunması mümkün. Giden kişinin geri dönmesi haricinde kaybolan eşyanın bulunması ve istenilen kişinin aşık edilerek, kişiye bağlanması olarak da okunuyor.
Ya cami ya Vedud abdestsiz okunması mümkün mu?
Namazdan sonrasında abdest gitmişse tesbihat yaparken tekrardan abdest almak daha iyi olabilir sadece, abdestsiz tesbih çekilmesinde de bir sakınca yoktur. Kişinin abdesti yoksa gene aynı şekilde dualar okuyabilir, salavat-ı şerifler çekebilir.
Ya Tanrı Ya Vedud Ya Cami kaç gün okunmalı?
15 gün her gece okunursa.
Ya Vedud hangi gün?
Zikir günü: Pazartesi, Ebced kıymet ve Zikir sayısı: 20’dir. Büyük ebced degeri 400′dür. Öğlen ezanına iki saat kala, ikindinin son vaktinde ve gece teheccüd vaktinde çekilir.
Ya Habib ne için okunması mümkün?
21 kere Ya Habib esmasının okurken, bu esmanın, sevginin ve muhabbetin temeli ve deposu bulunduğunu aklınıza getirmelisiniz. Tüm varlıkların kalbine ve yüreğine sevdanın ince mührünü basarak, onları birbirine en güzel şekilde çeken aşkın sahibisin.
Ya Vedud Sultan kimdir?
İstanbul’un fethine ilişkin kaynaklarda adına sıkça rastlanan Yâ Vedûd Sultan ‘ın gerçek isminin Abdülvedûd olduğu, fetihten ilkin Buhara’dan geldiği ve Bizans İmparatorunun izniyle Ayasofya yakınına yerleştiği söyleniyor. Bir rivayete nazaran yüce bir veli; Yâ Vedûd ‘un İstanbul’un fethine katılmasını istemiş.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.