Menü Kapat

“Türkiye’de CHZ’nin Yükselen Popülaritesi”

"Chz" (Chocolatey) kullanıcıların Windows işletim sistemlerinde yazılımları kolayca yüklemelerini ve güncellemelerini sağlayan bir açık kaynak yazılım paketi yöneticisidir.

"Chz" Nedir?

"Chz" (Chocolatey), Windows işletim sistemlerinde yazılımların kurulması ve güncellenmesi için kullanılan bir açık kaynak yazılım paketi yöneticisidir. Chocolatey, kullanıcıların Windows işletim sistemlerindeki yazılımların kurulumu, güncellemesi ve kaldırılması için komut satırı aracılığıyla kolayca ve hızlı bir şekilde yönetmelerine olanak sağlar.

"Chz" Nasıl Kullanılır?

"Chz"i kullanmak için öncelikle kullanıcıların Windows işletim sistemlerine Chocolatey’yi kurmaları gerekmektedir. Daha sonra, kullanıcılar komut satırı aracılığıyla Chocolatey’yi kullanarak herhangi bir yazılımı kurmak ve güncellemek için "choco install" ve "choco upgrade" komutlarını kullanabilirler. Chocolatey, kullanıcıların Windows işletim sistemlerindeki tüm yazılımları tek bir arama komutuyla aramalarına olanak sağlayan "choco search" komutu gibi çeşitli diğer komutlar da sunmaktadır.

Chocolatey, Windows işletim sistemlerinde yazılımların kurulumu, güncellemesi ve kaldırılması için kullanıcıların kolayca ve hızlı bir şekilde yönetmelerini sağlayan çok kullanışlı bir açık kaynak yazılım paketi yöneticisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir