Troller Ne Demek?

Contents1 Troller türkçe ne demek?2 Troll ne demek?3 Trollenmek Nedir anlamı?4 Siyasal troll ne demek?5 Troll ne demek ne yaparlar?6 Taller anlamı nedir?7 Trol ne demek Ekşi?8 Troll saldırısı ne demek?9 Trol {nasıl} yazılır?10 Toplumsal medya trolü nedir?11 Lol troll ne demek?12 Dağ trolü ne demek?13 Troll çeşitleri nedir?
Troller türkçe ne demek?
Toplumsal medya hesaplarında fazlaca kullanılan troll kelimesi son zamanlarda da çoğunlukla kullanılmaktadır. Troll kelimesi İngilizce sürükleme kelimesinden alıntıdır. Bu sebeple dilimize İngilizceden geçmiştir. Lügatımızda ise alaycılık, mizahi üslup anlamlarında kullanılmaktadır.
Troll ne demek?
Öncelikli olarak trollemek, ciddi yada ciddi olunması ihtiyaç duyulan mevzu,ortam yada platformlarda vakası tamamen ciddiyetsiz yada alaycı bir tavırla şakalaşmak mantığı olarak düşünülebilir.

Trollenmek Nedir anlamı?
Vikipedia tanımı “Okuyucuları duygusal bir tepki olarak provoke etmek yada bir başka münakaşa mevzusundaki tartışmaları aksatmak amacıyla bir forum, söyleşi odası yada blog şeklinde çevrimiçi bir topluluğa garip, yabancı yada mevzu dışı mesajlar gönderen biri.”
Siyasal troll ne demek?
abuk subuk çıkışlar yaparak {nasıl} olursa olsun gündemde kalmaya çabalayan, bir oraya bir buraya yanaşan fakat sonunda bir halde her kesimden tepki gören, gene de bir yolunu bulup sular durulduğunda bi yerlerden kafayı çıkarmayı başaran politik tiplemedir.
Troll ne demek ne yaparlar?
Toplumsal medyada oluşturulan fake hesaplar, troll olarak nitelenir. Bu hesapların hedefi, kitlelerin düşüncelerini etkilemektir. Toplumsal medyada bu hesaplar fazlaca sayıda paylaşım yaparlar. Ve bazı fikirleri insanlara kabul ettirmeyi hedeflerler.
Taller anlamı nedir?
İnce yağan yağmur, çisinti.
Trol ne demek Ekşi?
anlamı, kendisinin de savunmadığı, hatta karşı olduğu görüşü ortaya atarak milleti kızdırıp, alacağı tepkilerle eğlenmek olan kişinin ( troll ) tuzağına düşmek, ciddiye alıp fazlaca istediği şekilde yanıt vermek, sinirlenmek.
You might be interested:  Cariye Ne Demek?(En iyi çözüm)Troll saldırısı ne demek?
“İnternette olmanın verdiği rahatlık ile fenalık icra eden, adeta ipi salınmış bir saldırgan şeklinde sarkastik ve küçümseyici bir söylemle masum insanlara hücum eden şahıs!” Aslen “web trolü” mitolojideki “ trol ” adında olan yaratıktan esinlenilerek türetilmiş bir kelimedir.
Trol {nasıl} yazılır?
doğrusu ” troll ” olan kelimedir. trol diye kullananlar yanlış kullanıyorlar. çift “l” olması gerekiyor.
Toplumsal medya trolü nedir?
İnternet trollüğü, insanları tahrik ederek ve kızgınlıkla yazılmış cevaplar vereceklerini umarak, e-posta yada çevrimiçi grup mesajları göndermek olarak tanım edilir. Trollük internetteki toplumsal ortamlardaki iç hukukun ihlalidir.
Lol troll ne demek?
Troll: Oyunu trolleyen kişilere denir. Saçma rollere alakasız şampiyonlar alıp oyunu kaybetmenize yol açarlar.
Dağ trolü ne demek?
Trol, İskandinavya folkloründe geçen ve korkulu görünen bir mistik, insanımsı devasa yaratıktır. Troller folklörde, İngiliz peri masallarındaki Ogreler benzeri şeytani devlerden, dağlarda yaşayan, dağa insanları kaçıran, yırtıcı ve daha insan benzeri yaratıklara kadar birçok değişik şekilde tasvir edilmişlerdir.
Troll çeşitleri nedir?
Trol ağı çeşitleri

Klasik dip trolleri.
Karides trolleri.
Yüksek ağız açan dip trolleri.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.