Trendyol’dan {Nasıl} Satış Yapılır?(Çözüm bulunmuş oldu)

Trendyol mağazanız açıldıktan mağazanızın şirket adresi, iade adresi, ödeme alacağınız hesap ve çalışacağınız kargo firmasını düzenlemeniz gerekmektedir. Bu düzenlemeleri yaptıktan sonrasında Trendyol‘da satacağınız ürünleri, ürün listenize ilave ederek Trendyol‘da satış halletmeye başlayabilirsiniz.
Contents1 Trendyol da mağaza açmak ücretli mi?2 Trendyol ile {nasıl} çalışabilirim?3 Trendyol kimler satış yapabilir?4 Trendyol da satış yapmak ücretli mi?5 Trendyol da mağaza açmak için ne lüzumlu?6 Trendyol satıştan ne kadar komisyon alır?7 Trendyol dan ne satabilirim?8 Trendyol cüzdandan {nasıl} para kazanılır?9 Trendyol da satıcı {nasıl} olunur?10 Trendyol da satmaca kesmek mecburi mu?11 Trendyol da en oldukca ne satılır?12 Trendyol Üyelik tutarı ne kadar?13 Shopier hizmet bedeli ne kadar?14 Trendyolun kargo tutarı ne kadar?
Trendyol da mağaza açmak ücretli mi?
Trendyol’da Mağaza Açmanın herhangi bir tutarı yoktur fakat komisyon bazında ödeme yaparsınız. Doğrusu Trendyol ‘un sattığınız her ürün grubuna hususi belirlemiş olduğu komisyon oranları ile ödeme yaparsınız. Özetle Trendyol sizden mağaza açılım tutarı yada aylık kullanım bedeli almayacaktır.
Trendyol ile {nasıl} çalışabilirim?
1) İlk olarak, “ Trendyol Tedarikçi Müracaat” adresine giderek tedarikçi müracaat formunu doldurup, formu Trendyol ‘a iletmelisiniz. 2) Biçim gönderimi sonrasında, Trendyol yetkilileri başvurunuzu değerlendirmeye almaktadır.

Trendyol kimler satış yapabilir?
Kimler Trendyol ‘da mağaza açabilir? Trendyol ‘da mağaza açmak ve satış yapabilmek için şirket olma şartı bulunur. Firmalar, kişi yada ana para şirketleri olabilir. kimlik numaraları, anonim / limited şirketlerinin ise vergi kimlik numaraları bilgisi istenecektir.
Trendyol da satış yapmak ücretli mi?
Avantajlara bakacak olursak; Trendyol ‘da mağaza açmak parasızdır ve öteki büyük e- satış platformlarının aksine ek özellikler, pazarlama destek bedelleri yada listeleme fiyatı şeklinde ücretleri bulunmaz. Kısacası Trendyol’da satış yapmak, sizi oldukça prestijli ve etkin bir satış yaşamına taşır.
You might be interested:  Zoom Dan {Nasıl} Ders Açılır?(En iyi çözüm)Trendyol da mağaza açmak için ne lüzumlu?
Trendyol Dükkan Açmak

Islak imzalı satış sözleşmesi.
İmza sirküleri.
Etkinlik belgesi.
Tecim Sicil Gazetesi kaydı
Şirket tecim ünvanı
Şirket türü
Vergi kimlik numarası
Ticari sicil numarası

Trendyol satıştan ne kadar komisyon alır?
“Giyim” Kategorisi Mevcut Komisyon Oranı: 20% “Giyim” Kategorisi %40 İndirimli Komisyon Oranı: 12% “Giyim” Kategorisi %30 İndirimli Komisyon Oranı: 14%
Trendyol dan ne satabilirim?
Trendyol ‘ da en oldukca satan detaylı ürün kategorileri şu şekilde sıralanabilir:

Kılıf kategorisi.
Hanım ve adam günlük spor ayakkabı kategorisi.
Ekran koruyucu kategorisi.
Bluetooth kulaklık kategorisi.
Cep telefonu kategorisi.
Akıllı saat kategorisi.
Yolluk kategorisi.
Sıhhat ürünleri kategorisi.

Trendyol cüzdandan {nasıl} para kazanılır?
Düzgüsel kullanımlarda meydana getirilen her alışveriş için %1 trendyol cüzdan para alınır. Bununla beraber her 100 TL ve üzerin cüzdan yüklemesi yapıldığında 1 TL trendyol para kazanılır. Buna nazaran 200 TL yüklemelerde 2 TL, 500 TL yüklemelerde ise 5 TL armağan para alınacaktır.
Trendyol da satıcı {nasıl} olunur?
Şirket olmadan Trendyol ‘da satış yapamazsınız. Bu sebeple de müracaat sürecinde de şirketinizle ilgili detayları paylaşmanız gerekmekte. Trendyol ‘un sitesi üstünde “ Satıcı Başvurusu” sayfasına giderek, ”Satışa Başla” butonuna bastığınızda müracaat sayfasına yönleniyorsunuz.
Trendyol da satmaca kesmek mecburi mu?
Trendyol’da satmaca kesmek, öteki tüm online pazar bölgeleri şeklinde işletmelerin satışlarında müşteriler ile aracı bir platform olduğundan yasal olan işlemdir ve satmaca kesilmesi zorunludur.
Trendyol da en oldukca ne satılır?
Trendyol ‘da en oldukca satılan ürün kategorileri ve averaj fiyatlar:

250 TL fiyat averajıyla parfüm,
98 TL fiyat averajıyla şampuan,
110 TL fiyat averajıyla nemlendirici krem,
104 TL fiyat averajıyla vitaminler,
66 TL fiyat averajıyla maskara,
225 TL fiyat averajıyla Bluetooth kulaklık,

You might be interested:  Kabak Rejimi {Nasıl} Yapılır?(Çözülmüş)Trendyol Üyelik tutarı ne kadar?
Trendyol üyeliği ücretli mi? Hayır. Trendyol üyelik işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilir, yüz binlerce değişik ürün yelpazesine göz atabilirsiniz.
Shopier hizmet bedeli ne kadar?
Yüzde 2.99’dan süregelen komisyon oranları Meydana getirilen satış bedeli üstünden yüzde 2,99’dan süregelen oranlarla işlem bedeli ve 49 kuruşluk durağan(durgun) karşılık kesintisi icra eden Shopier, satış yapılmadığı takdirde kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmiyor.
Trendyolun kargo tutarı ne kadar?
0-19,99 TL arası siparişlerinizde 2,99 TL, 20-29,99 TL arası siparişlerinizde 4,48 TL, 30-49,99 TL arası siparişlerinizde 8,26 TL, 50 TL ve üstü siparişler, desi bazlı mevcut antak kalma tutarları üstünden faturalandırma yapılmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.