Trendyol Iade {Nasıl}?

trendyol.com ve mobile uygulamalarda yer edinen “Hesabım” bölümünden “Siparişlerime” gidin. “Sipariş detay” butonuna basın ve siparişinizin detaylarını görüntüleyin. Kolay iade butonuna basın. İade edilecek ürün ve iade sebebi seçin.
Contents1 Trendyol iade ücretli mi?2 Trendyol satmaca yoksa iade {nasıl} yapılır?3 Trendyol iade reddedilince ne olur?4 Trendyol iade kargo evden alıyor mu?5 Trendyol iade için satmaca lüzumlu mi?6 Kargo tutarı iade edilir mi?7 Faturasız gelen ürün iadesi olur mu?8 Teslim alınmayan kargo ne olur?9 Koşulsuz iade hakkı nedir?10 Aras Kargo iade {nasıl} yapılır?11 Kullanılan ürün iade edilir mi?12 PTT kargo geri iade {nasıl} yapılır?13 Yurtiçi Kargo geri iade {nasıl} yapılır?14 Kargo iade {nasıl} yapılır MNG?15 Kargoyu teslim almadan iade edilir mi?
Trendyol iade ücretli mi?
Müşterilerin yaptıkları iadelerin kargo ücretini satıcılarımız karşılamaktadır. Tekrardan gönderim meydana getirilen ve teslim edilmeden geri dönen iadelerin kargo ücretlerini ise Trendyol karşılamaktadır.
Trendyol satmaca yoksa iade {nasıl} yapılır?
7. İade edilecek ürünler ile beraber faturayı tek bir pakete koyun. (Her bir teslimat için iade kodu ayrı ayrı alınmalı ve paketler ayrı ayrı hazırlanarak kargoya verilmelidir.) Faturanız yoksa aşağıdaki detayları boş bir kağıda yazıp iade paketinin içine koyup iadenizi yapabilirsiniz.

Trendyol iade reddedilince ne olur?
Reddedilen statüsüne geçen siparişler için kargo kodu oluşur. Satıcı bu kod ile beraber ürünü müşteriye kargolar. ( Reddedilen iadelerin gönderim tutarı Trendyol ‘a aittir.) 2 gün içinde müşteriye geri gönderilmeyen iadeler Trendyol tarafınca onaylanacaktır.
Trendyol iade kargo evden alıyor mu?
Merhaba, kargo firmaları ile adresten iade mutabık olmamız bulunmuyor. Kargo şubesi ya da Satın alan Hizmetleri ile iletişime geçerek destek talep edebilirsiniz.
You might be interested:  7 Zeytin 1 Incir Rejimi {Nasıl} Yapılır?(Çözülmüş)Trendyol iade için satmaca lüzumlu mi?
İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm takıları ve orijinal kutusu ile faturası ile birlikte iade etmeniz gerekmektedir. Bu belgeyi aldıktan sonrasında ürünü geri vermek istemeniz halinde www. trendyol.com web sitesi üstünden iade kodu alarak ürünü kargo görevlisine teslim ederek ürünü iade edebilirsiniz.
Kargo tutarı iade edilir mi?
Yönetmelik oldukça açık: İadede ürün satılırken meydana getirilen tüm harcamaları satıcı alıcıya eksiksiz geri öder. Siz aldığınız ürünü herhangi bir nedenle iade ettiğinizde şirket sizden kargo ücretini keserek geri ödeme yapıyor.
Faturasız gelen ürün iadesi olur mu?
Bir malın iadesinde fiş yada satmaca olmasa da işletmelerin bunu geri almasında Maliye mevzuatı açısından hiçbir engel yoktur. Başka bir deyişle, devamlı öne sürüldüğü benzer biçimde fiş yada faturasız ürün iadesinde VERGİ DÜZENLEMELERİ AÇISINDAN bir mesele yoktur.
Teslim alınmayan kargo ne olur?
Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.
Koşulsuz iade hakkı nedir?
Alıcı; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, malı teslim almış olduğu tarihten itibaren on dört gün içinde hiçbir hukuki ve cezai mesuliyet üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına haizdir.
Aras Kargo iade {nasıl} yapılır?
İadenizi Aras Kargo ile ücretsiz bir şekilde geri gönderebilirsiniz. Kargonuzu gönderdikten sonrasında, lüzumlu olması halinde, gönderi kodunu paylaşmanız istenebilir. Lütfen kargo gönderi numarasını saklayınız. Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içinde iade edebilirsiniz.
Kullanılan ürün iade edilir mi?
Paketi ya da ambalajı açılmış ürün internetten alınmış olabileceği benzer biçimde direkt mağazadan da alınmış olabilir. Kaide olarak nereden alınmış olursa olsun cayma hakkı ileri sürülerek ürünün iadesi sağlanabilir. Fakat bazı istisnai durumlarda cayma hakkının kullanılması mümkün değildir.
You might be interested:  Risotto {Nasıl} Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)PTT kargo geri iade {nasıl} yapılır?
www.pttavm.com ana sayfasından üye girişi yapınız. Sağ üst köşe de üye ad ve soyadının bulunmuş olduğu sekmeyi açarak Sipariş Geçmişi’ne tıklayınız. Oluşturulan sayfada sol sütunda yer edinen Sipariş iade butonuna tıklayınız. Sayfada karşınıza almış olduğunuz ürünlerin bir sıralaması gelecektir.
Yurtiçi Kargo geri iade {nasıl} yapılır?
Satın aldığım ürünü {nasıl} iade edebilirim? İade edeceğiniz ürünü, faturanızın “ İade Formu” nu doldurup, kesinlikle imzalayıp, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla beraber, paketi hasar görmemiş olarak “ Yurtiçi Kargo ” (444 99 99 nolu telefondan kurye çağırabilirsiniz.)
Kargo iade {nasıl} yapılır MNG?
Adreste alıcının olmaması durumunda, adrese kargoyu getirdiğimize dair suç duyurusu notu bırakılır ve kargo şubeye geri getirilir. Şubeye geri getirilen kargolar 3 iş günü içinde alıcı tarafınca şubemize gidilerek teslim alınmalıdır. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.
Kargoyu teslim almadan iade edilir mi?
Kargo görevlisinin belge, zabıt yada tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir yada kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz. Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.