Tırnak Bakımı {Nasıl} Yapılır?

Tırnak bakımını yapmadan ilkin bir kabın içine ılık su koyun ve tırnaklarınızı bu suda 15 dakika bekleyin.
Yumuşayan tırnaklar için ikinci adım kesme ve törpüleme işlemidir.
Tırnak bakımı için törpünün peşinden ölü derileri kesme işlemine geçin.
Tırnak bakımını haftada 2 kez uygulayın.


Contents1 Tırnakların güzel olması için ne yapmak gerekir?2 Tırnak {nasıl} uzatılır evde?3 Evde tırnak {nasıl} güçlendirilir?4 Tırnak yüzeyinin pürüzsüz olması için ne yapılmalı?5 Ince tırnaklar için ne yapmalı?6 Tırnakların düzelmesi için ne yapılmalı?7 1 ayda tırnak ne kadar uzar?8 Tırnaklarım asla uzamıyor ne yapmalıyım?9 Tırnak haftada kaç santimetre uzar?10 El tırnakları {nasıl} güçlendirilir?11 Tırnak {nasıl} sertleşir?12 Evde tırnak parlatıcı {nasıl} yapılır?13 Tırnakların kuvvetli olması için hangi vitamin?14 Keratin eksikliği {nasıl} giderilir?15 Tırnak mantarları ne yapmak gerekiyor?
Tırnakların güzel olması için ne yapmak gerekir?
Balık, yumurta, fasulye, badem ve ceviz tüketmek beslenme yöntemiyle tırnakların güçlenmesini sağlar. Tırnaklarınızı tertipli olarak kati, törpüyle düzeltin. Kolayca kırılan tırnaklarınız var ise kısa kullanmak size kolaylık sağlar. Ek olarak kullanacağınız tırnak güçlendirici ürünler dayanıklılığını arttırır.
Tırnak {nasıl} uzatılır evde?
Tırnakların acele uzaması için şunlar uygulanabilir:

Kullanılan el kreminde badem yağı, zeytinyağı ya da limon bulunursa tırnaklar daha süratli uzar.
Tırnaklara sirke ve tuz ile beraber günlük masaj uygulanması tırnakları daha süratli uzatacaktır.
E vitamini tırnağı süratli bir halde uzatır.

Evde tırnak {nasıl} güçlendirilir?
Yapılışı; Limon ile zeytinyağını bir kapta karıştırın ve tırnaklarınızı bu karışıma batırarak 10 dakika beklemeye alın. Limon tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayarak kırılmaların önüne geçerken zeytinyağı antioksidanlar yardımıyla tırnakların bakımını ve onarımını sağlamaktadır.
Tırnak yüzeyinin pürüzsüz olması için ne yapılmalı?
– Tırnak çevrenizdeki ölü deriden kurtulmak için; tırnaklarınızı 5 dakika süresince ılık suyun içinde beklemeye alın. Yumuşayan tırnak etlerinizi diş fırçası ile oval hareketler yaparak fırçalayın. İşlemin peşinden el ve ayaklarınızı durulayıp, nemlendirici krem sürün.
You might be interested:  Melodika {Nasıl} Çalınır?(Muhteşem yanıt)Ince tırnaklar için ne yapmalı?
Tırnakları güçlendiren 5 püf noktası

Zeytinyağı – Limon suyu Karışımı 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1-2 damla limonu karıştırıp haftada 2 kez tırnaklarınıza uygulayın.
Çay Ağacı Yağı – E Vitamini Karışımı
Deniz Tuzu Yöntemi.
E vitamini gece terapisi.
Bira – Zeytinyağı – Elma Sirkesi Karışımı

Tırnakların düzelmesi için ne yapılmalı?
Evinizde bitkisel yağ bulundurmuyorsanız yarım limon suyu ya da elma sirkesi ile katiküllerin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Ellerinizi hazırlamış olduğunuz suyun içinde 5-10 dakika beklettikten sonrasında maniküre başlayabilirsiniz. Yumuşayan etlerinizi nazikçe kati ve tırnaklarınızın üstündeki etleri itin.
1 ayda tırnak ne kadar uzar?
El tırnaklarının uzama hızı ayda averaj 3-4 milimetre iken, ayak tırnakları için bu 1 milimetre civarındadır.
Tırnaklarım asla uzamıyor ne yapmalıyım?
Tırnaklarınızın daha süratli uzamasını istiyorsanız kesinlikle ellerinizi su ile beslemeli ve su ile temas ettirmelisiniz. Tırnaklarınızın uzaması bununla birlikte sertliğe bağlıdır. Bu sebeple tırnaklarınızı zeytinyağı ile ovabilir ya da sirke tuz karışımı hazırlayabilirsiniz, tırnaklarınızın daha kuvvetli olmasını elde edecektir.
Tırnak haftada kaç santimetre uzar?
İnsanlarda tırnaklar günde averaj olarak 0,1 milimetre uzar. (100 günde 1 santimetre ) El tırnaklarının uzayıp tamamen yenilenmesi 4-6 ay, ayak tırnaklarının ise 12-18 ay sürer.
El tırnakları {nasıl} güçlendirilir?
Sıcak su dolu bir kaba birazcık deniz tuzu, buğday tohumu yağı, limon ve mür esansiyel yağları ilave edin. Tırnaklarınızı bu suyun içinde 15 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Tırnaklara nemlendirici uygulayarak haftada 2-3 kez tertipli yapın. Elma sirkesi ihtiva ettiği enzimler ile tırnakların güçlenmesini sağlar.
Tırnak {nasıl} sertleşir?
Zeytinyağı tırnağınızın sertleşmesine ve beslenmesine destek olacaktır. Limonu ılık suya sıkın ve tırnaklarınızı ortalama 15 dk beklemeye alın. Sonrasında ellerinizi iyice durulayın. Limonun kabuğunu tırnaklarınıza sürerek de sararmasını önleyebilirsiniz.
You might be interested:  Kamburluk {Nasıl} Geçer?(En iyi çözüm)Evde tırnak parlatıcı {nasıl} yapılır?
Tırnaklarınızı beyazlatmak istediğinizde bir fincan sirke ve bir fincan içme suyunu karıştırın. Bu suyu bir pamu yardımı ile tırnaklarınıza sürün ve oje siler şeklinde tırnakları paklayın.
Tırnakların kuvvetli olması için hangi vitamin?
Biotin de tırnak sağlığı için mühim bir kaynaktır. Tırnaklarınızın daha süratli uzamasını sağlamak için, bir tür B vitamini olan biyotin açısından varlıklı gıdaları tüketmek önemlidir.
Keratin eksikliği {nasıl} giderilir?
Proteinin içindeki yapı taşlarından keratin tırnakların ana maddesidir. Yeterince protein, dolayısıyla keratin almak tırnakları güçlendirmek için şarttır. Bu sebeple bol miktarda deniz ürünleri, tavuk, yemiş, yumurta ve tam tahıllı gıdalar tüketmeniz tavsiye edilir.
Tırnak mantarları ne yapmak gerekiyor?
Doktorunuz bireye oral (ağızdan alınan) yada topikal (direkt tırnağa uygulanan) antifungal ( mantar temizleyici) ilaçları reçete edebilir. Bazı vakalarda hem oral hem de topikal antifungal ilaçları birleştirmek tedavi sürecinin başarı göstermiş olmasına destek verir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.