Telefonumun Dinlendiğini {Nasıl} Anlarım?(Çözülmüş)

Telefonunuzu kullanırken, cızırtı ve yankı duyuyorsanız, dinleniyor olabilirsiniz. Konuşmalarınız derinden geliyorsa ve aynı vaka gün içinde 2 kez tekrarlanırsa, gene dinlenme ihtimaliniz yüksektir. Uzmanlar, dinlemelere karşı telefonunuzu devamlı olarak format atmanız icap ettiğini söylüyor.
Contents1 Cep telefonu dinleme {nasıl} engellenir?2 Telefonumun başka bir telefona yönlendirildiğini {nasıl} anlarım?3 Telefonum dinleniyor mu?4 31 3111 ne demek?5 Telefonun polis tarafınca dinlendirilmiş olduğu {nasıl} anlaşılır?6 Telefon dinleme {nasıl} yapılıyor?7 Yönlendirme {nasıl} iptal edilir?8 Telefonda casus yazılım olup olmadığı {nasıl} anlaşılır?9 *# 21 ne demek?10 Savcılık telefonu {nasıl} dinler?11 Devlet telefonlar dinleniyor mu?12 *# 31 ne işe yarar?13 Yasal telefon dinleme süresi ne kadardır?14 Hangi durumlarda cep telefonu dinlenir?
Cep telefonu dinleme {nasıl} engellenir?
Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan Ayarlar>Gizlilik>Konum Servisleri yolunu seyretmek. Oluşturulan yeni sayfada artık hangi uygulama ile konum bilginizi paylaşıp paylaşmayacağınız sizin tercihinize kalmış oluyor. Android kullanıyorsanız konum seyretme ayarını kapatın.
Telefonumun başka bir telefona yönlendirildiğini {nasıl} anlarım?
*#21# kodu ile aramanızın, mesajlarınızın ve öteki verilerinizin yönlendirilip yönlendirilmediğini öğrenebilirsiniz. Mevcud yönlendirmeler, bilgilerin aktarıldığı telefon numarası ile beraber ekranda gösterilir.
Telefonum dinleniyor mu?
Casus yazılımlar, cep telefonu kapalı bile olsa ortam dinleme yapabilmektedir! İkincisi ise devlet/haber alma ağırlıklı meydana getirilen dinlemeler, direkt şebekeler aracılığı ile yapıldığından kişinin dinlendiğini bilmesi teknik açıdan mümkün değildir.

31 3111 ne demek?
Zira cep telefonunuza # 31 # 3111 yazıp arkasına kendi numaranızı eklediğinizde aradığınız yer, polis, jandarma ya da MİT’in telefonları dinleyen birimi falan değil. Aslına bakarsak siz, telekulağınızı değil tıpkı kendiniz benzer biçimde bir faniyi aramıştınız. Şu sebeple # 31 #, cep telefonu teknolojisinde, ‘numaramı gizle’ demek.
Telefonun polis tarafınca dinlendirilmiş olduğu {nasıl} anlaşılır?
Alternatif Yöntemler: Telefonunuzun dinlendirilmiş olduğu {nasıl} anlaşılır? Cep telefonunuza ilkin #31#3111 yazıp bu numaranın arkasına kendi cep telefon numaranızı ilave edin. Sonrasında ‘ara’ tuşuna basıp telefonunuzu kulağınıza götürün. Eğer karşıdan hiçbir ses gelmiyorsa sizi kimse dinlemiyor anlama gelir.
You might be interested:  Çarşaf Böreği {Nasıl} Yapılır?(Çözünme)Telefon dinleme {nasıl} yapılıyor?
Hedef telefonun bulunmuş olduğu ortamı dinlemek telefona SMS atıyorsunuz. SMS’de kaç dakika ortamı kaydetmesi icap ettiğini yazıyorsunuz. Bu SMS hususi olduğundan karşı telefonda görünmüyor. Belirttiğiniz dakika dolduktan sonrasında hedef telefon görüşmeyi internetten gireceğiniz panele atıyor ve sizde oradan dinleyebiliyorsunuz.
Yönlendirme {nasıl} iptal edilir?
Cep telefonunuzun arama kısmına gelip #21#, #61#, #62#, #67#’den birini, kısaca yapmak istediğiniz işlemin kısa numarasını tuşlayarak telefon yönlendirme işlemini iptal edebilirsiniz. Ya da kullandığınız operatörün alan kişi hizmetlerini arayarak yönlendirme iptalini gerçekleştirebilirsiniz.
Telefonda casus yazılım olup olmadığı {nasıl} anlaşılır?
Android telefonda casus yazılımları {nasıl} tespit edebilirsiniz? Ayarlar’a bakarsanız, Google Play Store’da olmayan uygulamaların indirilmesine ve yüklenmesine müsaade eden bir ayar görürsünüz. Bunun etkinleştirilmiş olması, potansiyel casus yazılımların yanlışlıkla yüklenmiş olabileceğinin bir işaretidir.
*# 21 ne demek?
*#21 # Bu kodla aramalarınızın, mesajlarınızın ve öteki verilerinizin yönlendirilip yönlendirilmediğini öğrenebilirsiniz. Bilgilerin aktarıldığı bölgeler değil yönlendirme durumu gösterilir.
Savcılık telefonu {nasıl} dinler?
Savcılık dinlemesine karar verilen şahıs için mahkemeye başvurur. Gecikmesinde sakınca bulunan hallerde savcı, hakim sonucu olmadan 24 saat süresince izin verebilir. Bu sürede mahkeme sonucu alınması gerekir yoksa önlem derhal kaldırılır. Dinleme sonucu çıkınca, yazılı olarak emniyete bildirilir.
Devlet telefonlar dinleniyor mu?
Türkiye’de ‘yasal dinleme’ diye bir mevzuat var. Türkiye Cumhuriyeti devleti, mahkemenin onay vermesi şartıyla herhangi iletişimi dinleme hakkına haiz. TİB yasal bir izin aldığında istediği kişiler arasındaki iletişimi ilkin ‘takibe’ alıp, sonrasında araya girebiliyor.
*# 31 ne işe yarar?
8- Telefonunuzu arayan kimlik numarasında gizleme: # 31 # Bunu yalnızca Android cihazlarda çalıştırabilirsiniz. Sadece bu kodun girilmesi, Arayan Kimliği’nin dönem dışı bırakıldığını belirten bir pop-up açıyor. Arayan Kimliği’ni tekrardan yüklemek için * 31 # yazın. Arayacağınız numaranın önüne # 31 # kodunu ilave edin.
You might be interested:  Yaş {Nasıl} Hesaplanır?(Çözüm bulunmuş oldu)Yasal telefon dinleme süresi ne kadardır?
Telefon Dinlemesi Süresi Her koruma tedbirinde olduğu benzer biçimde telefon dinlemesinin de bir süresi bulunmaktadır. Bir suçtan dolayı dinleme yapılacaksa süre 2 aydır. Yetmediği takdir de 1 ay uzatılabilir. Örgütlü kabahat ise 3 kere 1 ay daha uzatılabilir.
Hangi durumlarda cep telefonu dinlenir?
Kısaca, bireysel suçlarda toplam 3 ay, örgütlü suçlarda ise toplam 6 ay süresince iletişimin dinlenmesi, kayda alınması yada sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi tedbirlerine başvurulabilir. Tedbire Cumhuriyet savcısının karar verilmiş olduğu hallerde, kararın 24 saat içinde hakim onayına sunulması gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.