Telefon {Nasıl} Yapılır?(Muhteşem yanıt)

Contents1 Cep telefonu hangi malzemeden yapılır?2 Telefon {nasıl} üretilmiş?3 Telefon ne ile yapılır?4 Telefon {nasıl} tutulmalı?5 Akıllı telefon içinde ne var?6 Telefonu buluş eden kim?7 Ilk cep telefonunu kim buluş etti?8 Akıllı telefonlar ne vakit kullanılmaya başlandı?9 Telefon un içinde ne var?10 Eski Android telefon ile ne yapılır?11 Bir telefon {nasıl} korunur?12 Akıllı telefon kullanırken nelere dikkat edilmeli?13 Cep telefonunu niçin kullanmalıyız?14 Cep telefonu kullanırken nelere dikkat etmeli?
Cep telefonu hangi malzemeden yapılır?
Ahşap veya altın şeklinde acayip telefonları bir kenara bırakırsak, telefonlarda üç ana araç-gereç kullanılıyor: Cam, metal ve plastik.
Telefon {nasıl} üretilmiş?
Telefon ilk olarak 1871 senesinde Floransalı Guiseppe Meucci tarafınca buluş edilmiştir. Patent haklarını kaybedince resmi olarak ilk telefon 1876 senesinde telefonu buluş etmiştir. Alexander Grahambell buluş etmiş olduğu telefon ile hem de ilk görüşmeyi gerçekleştiren kişidir.
Telefon ne ile yapılır?
Altın, gümüş ve bakır ise akıllı telefonu oluşturan 70 elementten bir tek üçü. Toplam harcanan altın miktarı 85.000 kilogram, gümüş miktarı 875.000 kilogram ve bakır miktarı 40 milyon kilogram. Altın, gümüş ve bakır başta olmak suretiyle akıllı telefonların içinde manyetik, fosforlu ve iletken özellikli pek oldukca ender element de bulunuyor.

Telefon {nasıl} tutulmalı?
Cep telefonlarının kalp, beyin, böbrek şeklinde organlardan uzakta tutulması tavsiye ediliyor. Hamilelerin, evlatların cep telefonu kullanmaması uyarısında bulunan raporda, uyurken cep telefonlarının kapatılması, kapatılmayacaksa başucundan minimum 1 metre uzağa konulması öneriliyor.
Akıllı telefon içinde ne var?
Mesela tipik bir iPhone 0,034 gr altın, 0,34 gr gümüş, 0,015 gr paladyum ve gramın binde biri kadar platin ihtiva eder. Ek olarak birazcık daha ucuz olan alüminyum (25 gr) ve bakır (15 gr) da vardır. Akıllı telefonlar ek olarak itriyum, lantan, terbiyum, neodim, gadolinyum, praseodim şeklinde ender elementler de içeriyor.
You might be interested:  Salata Turşusu {Nasıl} Yapılır?(Çözüm bulunmuş oldu)Telefonu buluş eden kim?
İlk telefon 1876’da Alexander Graham Bell, ilk cep telefonu ise 1973’te Martin Cooper tarafınca buluş edildi.
Ilk cep telefonunu kim buluş etti?
1) Motorola DynaTAC 8000X Tarihte ilk üretilen cep telefonu modelidir. Motorola şirketi tarafınca üretilmiştir. Taşınabilir telefonlardan olan bu telefonun ilk prototipi 1983 senesinde gerçekleşmiştir.
Akıllı telefonlar ne vakit kullanılmaya başlandı?
Google’ın mobil işletim sistemi Android, 2008’in Kasım ayında sessiz sedasız HTC Dream olarak malum, ABD’de T-Mobile G1 olarak anılan bir cihazda yerini aldı. HTC Dream, kızaklı dokunmatik ekranı, fizyolojik klavyesi, maksimum işlevselliği ile devrin en iyi cihazlarından birisi oldu.
Telefon un içinde ne var?
Sonuçta deneyde kullanılan cep telefonunun 33 g demir, 13 g silisyum, 7 g krom ihtiva ettiği belirlendi. Ek olarak cep telefonu 90 mg gümüş ve 36 mg altın da barındırıyor. Doğada ender olarak bulunan elementlerden ise 900 mg tungsten, 70 mg kobalt, 70 mg molibden, 160 mg neodim ve 30 mg praseodim içeriyor.
Eski Android telefon ile ne yapılır?
Eski Android Cihazlarınızı Değerlendirmek için 12 Mükemmel Düşünce

Oyun Konsolu. Eski Android cihazınızı, Google Chromecast kullanarak evinizdeki TV’ye bağlayabilirsiniz.
Bebek Ekranı
3. Navigasyon Aleti
VR Seti.
Dijital Radyo ya da Müzik Çalar.
6. E-Kitap Okuyucu.
7. Wi-Fi Hotspot.
8. Medya Merkezi.

Bir telefon {nasıl} korunur?
Şimdi bir göz atalım:

Yazılımınızı (ve uygulamalarınızı) güncel tutun.
Cihazlarınızdaki dosyalara erişim imkanı tanıyan ve daima son olarak güvenlik yazılımı ve yamalarıyla korunan bulut tabanlı araçları kullanın.
Yüklediklerinize dikkat edin.
Halka açık parasız Wi-Fi bağlantılarına karşı önlemli olun.

Akıllı telefon kullanırken nelere dikkat edilmeli?
Akıllı telefonları kullanırken nelere dikkat etmeliyiz!

Cep telefonunu daha muntazam kullanmak için bu tarz şeyleri yapabilirsiniz. • Cep telefonunuzu kullanırken başınızı eğmek yerine telefonunuzu kaldırın.
Bileklerin düz olmasına dikkat edin. • Bileklerinizi mümkün olduğunca rahat ve düz tutun.
Sesli mesajları kullanın. •

You might be interested:  Ne Yazık Ki {Nasıl} Yazılır?(Muhteşem yanıt)Cep telefonunu niçin kullanmalıyız?
Sesli ve yazılı görüşmenin yanı sıra görüntülü görüşme, görüntülü ileti, müzikçalar, video oyunları, web, veri transferi ve hatta ofis uygulamaları şeklinde tüm öteki bilgisayar işlevlerini kullanıcısına ulaştırabilir. Cep telefonları web ve telefon bankacılığı hizmetlerindede kullanılabilir.
Cep telefonu kullanırken nelere dikkat etmeli?
1- Cep telefonunuzu kullanırken başınızı eğmek yerine telefonunuzu kaldırın. 2- Ekranı okurken telefonunuzu çene hizası yada birazcık altına gelecek şekilde konumlandırın. -Telefonunuzu kucağınızda yada göğüs yüksekliğinin altında tutmaktan kaçının.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.