Telefon {Nasıl} Temizlenir?(Muhteşem yanıt)

Telefonları temizlemek için kimyasal sıvı, jel, aşındırıcı ve ıslak bez kullanmamamız gerekmektedir. Telefonlarınızı temizlemek için mikrofiber bez tercih edilmelidir. Mikrofiber bez su ve sabunla ıslatılmalıdır. Bu işlemden sonrasında nazikçe telefonun yüzeyi silinmelidir.
Contents1 Cep telefonunu kolonya ile temizlenir mi?2 Telefon kasası {nasıl} temizlenir?3 Telefonu hızlandırmak için ne yapmalı?4 Telefonun ekranını {nasıl} temizlerim?5 Telefonu kolonya ile silmek zararı olan mı?6 Cep telefonu neyle temizlenir?7 Kirlenen telefon kapakları {nasıl} temizlenir?8 Telefon arka cam çizikleri {nasıl} giderilir?9 Ahize {nasıl} temizlenir?10 Telefonum yavaşladı ne yapmam lazım?11 Telefon yavaşlarsa ne yapılmalı?12 Interneti hızlandırmak için ne yapmak gerekir?13 Dokunmatik ekran {nasıl} temizlenir?14 Ekran neyle silinir?
Cep telefonunu kolonya ile temizlenir mi?
Dr. Topkaya, “ Bu aşamada temizlik için el antisepsisi için tavsiye edilen solüsyonlarla, el antiseptikleri ya da alkol bazlı antiseptikler yada kolonya ile birkaç saat aralıklar silmek kafi olacaktır.
Telefon kasası {nasıl} temizlenir?
Temizlik esnasında; sert maddeler, kolonya, ıslak mendil benzer biçimde ürünleri kullanmayın. Temiz bir bezi ıslatmak için cihazlara hususi üretilen solüsyonları kullanabilirsiniz. Batarya ve arka kapak bölümünü oldukça yumuşak bir fırça ile ya da kulak çubuğu ile temizleyebilirsiniz.

Telefonu hızlandırmak için ne yapmalı?
Android telefonları hızlandırmak için ilk ipucumuz: kolay bir tekrardan başlatma işlemi. Telefonunuzu kapatıp açın. Veri depolamanızı paklayın

Ayarlar’ı ve peşinden Uygulamalar’ı açın.
Önbelleğe alınan veri miktarını görmek için her bir uygulamaya bakın.
“Önbelleği temizle” düğmesine tıklayın.

Telefonun ekranını {nasıl} temizlerim?
Akıllı telefonunuz yada tablet ekranını temizlemek için, yumuşak, tüy bırakmayan bir bez kullanın. Biz şahsen mikrofiber bez kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ekranda çizik bırakma ihtimali olan kağıt havlu ve benzeri şeylerle ekranınızı silmeyin.
You might be interested:  Israil {Nasıl} Kuruldu?(En iyi çözüm)Telefonu kolonya ile silmek zararı olan mı?
Alkol içeren temizlik malzemeleri de telefon ekranına ciddi zarar verir, kolonya, el dezenfenktanı, Camsil ve öteki temizleyicileri ekranınızı silmekte kullanmayın. Bu yüzden bir beze kolonya döküp ekranı temizlemeye çalışmamanızı tavsiye ederiz.
Cep telefonu neyle temizlenir?
Telefonları temizlemek için kimyasal sıvı, jel, aşındırıcı ve ıslak bez kullanmamamız gerekmektedir. Telefonlarınızı temizlemek için mikrofiber bez tercih edilmelidir. Mikrofiber bez su ve sabunla ıslatılmalıdır. Bu işlemden sonrasında nazikçe telefonun yüzeyi silinmelidir.
Kirlenen telefon kapakları {nasıl} temizlenir?
Bunun için temizlemek istediğiniz kılıfı bir kabın içine koyun. Üstüne istediğiniz çeşitte bir sirke dökün. Sirkenin kılıfı tamamiyle kapladığından güvenli olduktan sonrasında bu şekilde 1 gün süresince bekleyin. Ardında kılıfınızı durulayıp kurutarak yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz.
Telefon arka cam çizikleri {nasıl} giderilir?
-Bir pamuğa diş macunu (taneciksiz ve beyazlatıcı olmayan) sıkıp cam yüzeye 10 saniye süresince yuvarlak hareketlerle nazikçe uygulayın. -Mikrofiber beze yada pamuğa ince bir katman bitkisel yağ sürüp nazikçe birkaç saniye süresince çizik yüzeyi silin. Aynı etkiyi vazelinle de elde edebilirsiniz.
Ahize {nasıl} temizlenir?
Bir kuru sulu boya fırçası yardımı ile narin hareketlerle tek yöne doğru mikrofon, hoparlör yada ahizeyi süpürün. Birkaç kez tekrarlayın. Çift taraflı bant kullanarak mikrofon, hoparlör yada ahizeyi temizleyebilirsiniz. Bandı mikrofon, hoparlör ve ahize yerlerine birazcık bastırarak temizleyebilirsiniz.
Telefonum yavaşladı ne yapmam lazım?
Telefonunuzun yavaşlık sorununu yok etme

Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
Alt bölüme yakın bir yerde Sistem. Sistem güncellemesi’ne dokunun. Gerekirse ilk olarak Telefon hakkında yada Tablet hakkında’ya dokunun.
Güncelleme durumunuz görüntülenir. Ekrandaki adımları uygulayın.

Telefon yavaşlarsa ne yapılmalı?
Akıllı telefonlarda depolama kapasitesi azaldıkça önbellek kullanımı artar. Bu da, telefon yavaşlaması sebeplerinden biridir. Telefonunuzda kullanmadığınız dosya ve uygulamaları silerek depolama kapasitesi açabilirsiniz. Belleğin 3/4’ünden fazlasını kullanmamaya itina gösterirseniz, donma problemleri ortadan kalkacaktır.
You might be interested:  Yüzde Işareti {Nasıl} Yapılır?(Çözünme)Interneti hızlandırmak için ne yapmak gerekir?
İnternet Hızlandırma Yolları Nedir?

Bant Genişliği Yüksek Bir Modem Seçin.
Bilgisayarınızdaki Virüsleri Paklayın.
3. İnternet Bağlantısında Kullandığınız Kabloları Kısaltın.
Ustalaşmış Switch Aleti Kullanın.
Kablolu İnternet Bağlantısı Tercih Edin.
Elektromanyetik Dalga Kesici Kullanın.

Dokunmatik ekran {nasıl} temizlenir?
Mikrofiber bezin bir bölümünü su ile nemlendirin ve hafifçe ekranı silin, ondan sonra kalan nemli bölümleri bezin kuru yeriyle hafifçe silerek yeniden üstünden geçin. Hoparlör yada mikrofon benzer biçimde herhangi bir boşlukta rutubet kalmadığına dikkat edin.
Ekran neyle silinir?
Ekranı temizlemek için rutubet gerekiyorsa, temiz, yumuşak, havsız bir bez yada mikrofiber bez üstüne su püskürtün. Hala temiz değilse, temiz, yumuşak, havsız bir beze azca oranda amonyak içermeyen, alkol içermeyen cam temizleyici uygulayın ve ekranı bir tek hafifçe bir baskıyla silin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.