Taze Incir Reçeli {Nasıl} Yapılır?

Contents1 Taze incir reçeli tarifi {nasıl} yapılır?2 Taze incirden reçel yapılır mı?3 1 kilo incir reçeline ne kadar şeker koyulur?4 Mor incir reçeli {nasıl} yapılır?5 Incir reçeline su konur mu?6 Olgun incir reçeli {nasıl} yapılır nefis yiyecek tarifleri?7 4 kilo incire ne kadar şeker konur?8 1 kilo yaş incir kaç tanedir?9 Iki kilo incir reçeline ne kadar şeker konur?10 Incir reçeli ne kadar Kaynamalı?11 Incir reçeli şerbeti {nasıl} yapılır?12 Incir reçeli birazcık sulu olursa ne yapılır?13 Incir reçeli yaparken incir yıkanır mı?14 Ufak siyah incir reçeli {nasıl} yapılır?
Taze incir reçeli tarifi {nasıl} yapılır?
Taze İncir Reçeli {Nasıl} Yapılır?

Ilk olarak kullanacağınız incirleri yıkayıp her birini dörde bölün.
O esnada toz şekeri ve suyu tencereye alın.
Şerbetin içine limon suyu yada limon tuzu ilave edin.
Arada bir karıştırın ve üstünde biriken köpük var ise alarak, incirler dağılmadan 5-10 dakika pişirin.

Taze incirden reçel yapılır mı?
Taze İncir Reçeli Tarifi {Nasıl} Yapılır? İncirlerin sap kısmını kesip ayıklıyoruz. Şekeri üzerine döküp, 1-2 saat bekletiyoruz. Suyu koyup kaynatıyoruz.
1 kilo incir reçeline ne kadar şeker koyulur?
1 kilogram soyulmuş incir (irili ufaklı 60-70 tane) 1 kilogram toz şeker. 5-6 tane karanfil. 1 yiyecek kaşığı limon suyu.

Mor incir reçeli {nasıl} yapılır?
İncirleri yıkayalım kabuğunu soyalı iki adedini kabuğunu soymayalım incirleri dörde bölelim derin bir tencereye alalım. Üstüne şekeri gezdirerek boşaltalım suyu da gezdirerek boşaltalım akşamdan sabaha kadar bekletelim. Orta ateşe alalım fokurdayınca içine tereyağı koyalım kısalım kısık ateşte 50 dakika pişirelim.
Incir reçeline su konur mu?
“Taze incir reçeli {nasıl} yapılır tarifi?” cevaplanırken su da mühimdir. Kullanılacak suyun kireçsiz, klorsuz ve dinlenmiş olması reçelin lezzetini artırır. Ek olarak reçeli kısık ateşte kaynatmak reçelin kıvamının tam oturması ve lezzetini meyvelerin içine çekmesi için gerekir.
You might be interested:  Gelin Pastası {Nasıl} Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)Olgun incir reçeli {nasıl} yapılır nefis yiyecek tarifleri?
Olgun İncir Reçeli Tarifi {Nasıl} Yapılır?

İncirleri yıkayıp kuru bezin üstüne suyunu çekmesi için koyun.
Kuruladığınız incirleri soymadan istediğiniz şekilde kati ben dörde böldüm.
Geniş bir tencereye sırayla dizin, üstüne şekeri ilave edin (akşamdan yapmanız gerekiyor)ağzını kapatıp buz dolabına koyun.

4 kilo incire ne kadar şeker konur?
İncir Reçeli Yapılışı İçin Malzemeler

4 kilo incir.
3 kilo şeker (kullandığım inciler tatlı olduğundan şekeri 3 kilo kullandım siz artırabilirsiniz)
Yarım limon suyu.

1 kilo yaş incir kaç tanedir?
İncirler kurutulunca 16 tane kuru incir 1 kilogram gelmektedir.
Iki kilo incir reçeline ne kadar şeker konur?
İncir Reçeli Tarifi İçin Malzemeler

2 kilo incir.
2 kilo şeker.
1 tutam limon tuzu.
2 su bardağı su.

Incir reçeli ne kadar Kaynamalı?
Toz şeker ile bekleyen ve suyunu salan incirlere 2 su bardağı suyu az az ilave ettikten sonra kısık ateşte, incirlerin dağılmaması için fazla karıştırmadan pişirin. Kaynayan reçelin kıvamını aralarda denetim ederek ortalama 45 dakika kadar pişirin.
Incir reçeli şerbeti {nasıl} yapılır?
Bir tencereye 2 kilogram şekeri dökün ve üstüne 2 su bardağı suyu ilave edin ve şeker eriyene kadar karıştırın. İncirleri ara sıra suya batırarak, suyu azalana kadar kaynatın. Arkasından, ocağın altını kapatın ve şerbetten bir kaşık porselen tabağa alın. Soğuduktan sonrasında parmağınızla şerbete bandırıp parmağınızı kaldırın.
Incir reçeli birazcık sulu olursa ne yapılır?
Elma, reçelin içinde pektin görevi görüp, daha jölemsi, daha koyu bir kıvam almasını sağlar. Gene hemen hemen pişirme aşamasındayken içine koyacağınız limon suyu reçelinizin daha bir kıvamlı olmasını sağlar. Limon suyunu ekledikten sonra kısık ateşte pişirmeye devam edin.
Incir reçeli yaparken incir yıkanır mı?
İncirlerler yıkanır ve sapları kesilir. Temizlenen incirler tencereye alınır. Bekleyen incir ocağa alınıp kısık ateşte bir saat kadar pişirilir. Reçelin kıvama geldiğini idrak etmek için tanesiz tarafınca bir kaşık alınıp bir tabağa dökülüp soğuması beklenir.
You might be interested:  Bitcoin Nedir {Nasıl} Alınır?(Çözülmüş)Ufak siyah incir reçeli {nasıl} yapılır?
Taze Kara İncir Reçeli Tarifi {Nasıl} Yapılır?

İncirler güzelce yıkanır, sap kısımları fazla derin olmayacak şekilde kesilir ve hepsi derin bir tencereye alınır.
Üstüne toz şeker ilave edilip, bir gece dolapta bekletilir.
Sonrasında ocağa alınır ve 1 bardak su ilave edilip, kaynamaya bırakılır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.