Taşıt Kredisi {Nasıl} Alınır?(Muhteşem yanıt)

Bankalar Taşıt Kredisi İçin Hangi Belgeleri İstiyor?

Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi.
İkametgah belgesi.
Taşıt kredisi çekecek kişinin adına düzenlenmiş olan son iki aya ilişkin elektrik, su ya da organik gaz faturalarından minimum biri.
Noter satış sözleşmesi.
Sıfır km araçlar için otomobil faturası ya da proforma faturası

Contents1 2 el otomobile kredi çıkar mı?2 Taşıt kredisi aracın yüzde kaçını veriyor 2020?3 2 el taşıt kredisi {nasıl} alınır?4 Taşıt kredisi ne kadar çekebilirim?5 2013 model otomobile kredi çıkar mı?6 2 el vasıta için ne kadar kredi kullanabilirim?7 Otomobil almak için ne kadar peşinat gerek?8 Sıfır vasıta kredisi yüzde kaçını veriyor?9 Sıfır aracın ne kadarına kredi çıkar?10 Taşıt kredisi için ruhsat lüzumlu mi?11 Kredili vasıta devri {nasıl} yapılır?12 Taşıt kredisi kimler alabilir?13 Taşıt kredisi aracın kasko değerinin ne kadarına çıkıyor?14 Taşıt kredisi yüzde kaç Peşin?15 En fazla ne kadar kredi alabilirim?
2 el otomobile kredi çıkar mı?
İkinci el vasıta kredisi tüm markalar için kullanılabilir. Bazı bankaların 0 araçlar için çeşitli markalarla anlaşması olsa da ikinci el araçlarda bu şekilde bir durum söz mevzusu değil. Bankanın talep etmiş olduğu yaş sınırını aşmadığınız sürece istediğiniz tüm marka araçlar için ikinci el taşıt kredisi kullanabilirsiniz.
Taşıt kredisi aracın yüzde kaçını veriyor 2020?
Kredinin özellikleri Nihai satmaca/ kasko kıymeti 300.001 TL ile 750.000 TL (dahil) içinde olan taşıtlarda değerin azami %30’una kadar, Nihai satmaca/ kasko kıymeti 750.001 TL ile 1.500.000 TL (dahil) içinde olan taşıtlarda değerin %20’sine kadar kredi kullandırımı yapılabilecektir.
2 el taşıt kredisi {nasıl} alınır?
Aşağıda yazılı olan evrakları hazırladıktan sonrasında bir banka şubesine gidip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Gelir beyanı (maaş bordrosu vb.)
Nüfus cüzdanınız.
Satın almak istediğiniz aracın ruhsat fotokopisi.
Vasıta satın alınmış ise noter satış onayı (Arabayı satın aldıktan sonrasında oldukça süre geçmemelidir.

You might be interested:  Başakşehir E {Nasıl} Gidilir?(Çözüm bulunmuş oldu)
Taşıt kredisi ne kadar çekebilirim?
Ne kadar taşıt kredisi alabilirim? Taşıt kredileri için meblağ anlamında bir üst sınırımız bulunmuyor. Kredi tutarını satın alınacak aracın bedeli belirliyor. Vasıta bedelinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 100.000 TL’yi aşan kısmı için ise %50 oranında kredi kullanabilirsiniz.
2013 model otomobile kredi çıkar mı?
Çoğu zaman en fazla 5 yaşlarında olan araçlara vasıta kredisi sağlanırken bu süre bazı bankalarca 10 yaşa kadar çıkarılmıştır. Bazı bankalar değişik vade süreleri için ise değişik kredi yaş sınırları da koyabilmektedir.
2 el vasıta için ne kadar kredi kullanabilirim?
İkinci el taşıt satın almak için bankaların vereceği kredi miktarı ise, otomobilin kasko poliçesinde yazan değerinin yüzde 70’ine kadardır.
Otomobil almak için ne kadar peşinat gerek?
Taşıt kredisiyle ilgili meydana getirilen yeni düzenlemeye nazaran %30 peşinatı olmayanlar taşıt kredisi kullanamıyor. %30 peşinat sınırı 50.000 TL’ye kadar olan otomobiller için geçerli.
Sıfır vasıta kredisi yüzde kaçını veriyor?
•0-120.000 TL aralığında olan için azami %70’i, •120.000,01-300.000 TL aralığında olanlar için azami %50’si, •300.000,01-750.000 TL aralığında olanlar için azami %30’u, •750.000,01-1.500.000 TL aralığında olanlar için azami %20’si kadar taşıt kredisi kullandırılabilmektedir.
Sıfır aracın ne kadarına kredi çıkar?
Sıfır kilometre bir araç için vasıta kredisi kullanmak istiyorsanız, kredilendirme oranı %70’e kadar çıkabilir. 100.000 liraya kadar olan otomobil kredisi taleplerinde (0 km için) satmaca bedelinin %70’ine kadar kredi kullanımı söz mevzusu olabilir.
Taşıt kredisi için ruhsat lüzumlu mi?
Öncelikli olarak ikinci el otomobilinizi satın almak isteyen şahıs, taşıt kredisi kullanacaksa aracınızın ruhsat fotokopisini sizden ister. Hemen sonra sizden almış olduğu ruhsat fotokopisi ve öteki müracaat evraklarıyla beraber bankaya giderek taşıt kredisi başvurusunda bulunur.
You might be interested:  Ütünün Kireci {Nasıl} Temizlenir?(Muhteşem yanıt)Kredili vasıta devri {nasıl} yapılır?
Bu işlem için ilk olarak bankanın onayını alınması gerekir. Çoğu zaman alıcının kredi notu şeklinde kriterlerle borç ödeme kapasitesi değerlendirmeye alınır. Banka onay verdiği süre alıcı ile bir sözleşme imzalar ve aktarım gerçekleşir.
Taşıt kredisi kimler alabilir?
Taşıt Kredisi Genel Şartları SGK kaydının minimum 6 aylık olması, Taşıt üstünde herhangi bir kurum yada kişinin rehin (ipotek) kaydı olmaması, Kredi notunun kafi seviyede olması, Gelirin kredi taksit ödemelerini karşılayabilmesi.
Taşıt kredisi aracın kasko değerinin ne kadarına çıkıyor?
Eğer aracın kasko kıymeti 120 bin TL ile 300 bin TL içinde ise banka en fazla aracın kasko değerinin yüzde 50’sini ödeyecektir. Satın almak istediğiniz aracın kasko kıymeti 300 bin ile 750 bin içinde ise yüzde 30, 750 bin TL ile 1,5 milyon TL içinde ise banka yalnızca yüzde 20 ikinci el taşıt kredisi vermektedir.
Taşıt kredisi yüzde kaç Peşin?
48 aya kadar uzanan taksit tutarları ile geliri taksit bedellerine yetmeyenler için, mühim bir açık kapanık olsa da, taşıt kredileri için halen genel olarak yüzde 30 oranında peşinat ödeme zorunluluğu devam etmektedir.
En fazla ne kadar kredi alabilirim?
Aynı anda kredi çekilebilecek banka sayısı ile ilgili yasal bir sınır yoktur. Hem kredi notunuzun hem de gelirinizin yüksek olması hâlinde aynı anda 3 ya da daha çok bankadan kredi çekebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir