Sms Ile Hesap Kodu {Nasıl} Alınır?(Muhteşem yanıt)

HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek, Mavi Kartlı yada TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile süregelen kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.
Contents1 HES {nasıl} alınır?2 Eşime HES kodu {nasıl} alırım?3 HES kodu {nasıl} alınır örnek?4 HES kodu nereden alınır?5 Başkası için HES kodu {nasıl} alınır?6 HES kodu {nasıl} alınır telefondan?7 Aile bireylerine HES kodu {nasıl} alinir?8 HES Kodu süresi ne kadar?9 2023 bildiri atarak HES Kodu {nasıl} alınır?10 HES Kodu kontrolü {nasıl} yapılır?
HES {nasıl} alınır?
Kısa bildiri ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.
Eşime HES kodu {nasıl} alırım?
HES kodunu e-Devlet sistemi üstünden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi- hes – kodu -uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

HES kodu {nasıl} alınır örnek?
HES Kodu {Nasıl} Alınır?

1- “Yaşam Eve Sığar” uygulaması üstünden, ” HES Kodu İşlemleri” kısmına girilir.
2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.
Örnek; HES 12345678901 1234 17.
3- e-Devlet sistemi üstünden de HES kodunuzu alabilirsiniz.

HES kodu nereden alınır?
HES kodu, “Yaşam Eve Sığar” mobil uygulaması üstünden, ” HES kodu işlemleri” kısmına girilerek alınabiliyor. Arkasından ” HES kodu oluştur” butonuna tıklanarak ve kod kullanım süresi seçilerek kod oluşturuluyor.
You might be interested:  Yasin {Nasıl} Teslim Edilir?(Doğru yanıt)Başkası için HES kodu {nasıl} alınır?
Başkası için en kolay yöntem bizce SMS ile alma yöntemi olacaktır. HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak göndererek HES kodunu alabilirsiniz.
HES kodu {nasıl} alınır telefondan?
Tuşlu telefon kullananlar telefonlarından mesajlaşma kısmına girerek HES yazıp aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazıp 2023’e kısa bildiri (SMS) yollayarak kodu edinebilir.
Aile bireylerine HES kodu {nasıl} alinir?
SMS kanalıyla HES kodu almak için ise HES yazıp aralda boşluk bırakılarak sırayla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazıp ve 2023’e göndermek kafi.
HES Kodu süresi ne kadar?
– HES kodu geçerlilik süresi seçilir. Geçerlilik süresi süreli yada müddetsiz olarak seçilebilir. Müddetsiz HES kodu 18 ay 8 gün geçerlidir. – Yeni HES kodu sistem tarafınca verilir.
2023 bildiri atarak HES Kodu {nasıl} alınır?
T.C. Kimlik yada Yabancı Kimlik (99,98,97 ile süregelen) Numarası bulunmayan kişiler için Geçişlik detayları ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Geçişlik Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023 ‘e SMS göndererek mesajla HES kodu alınabilir.
HES Kodu kontrolü {nasıl} yapılır?
Yaşam Eve Sığar uygulamasında “Karekodlarım” sekmesine tıklanır. Oluşturulan ekranda “Kategori, Alan Adı ve Adres Detayları” alanları doldurulur. Oluşturulan karekodun çıktısı ilgili alana asılabilir. HES kodu, “Yaşam Eve Sığar” mobil uygulaması üstünden ” HES kodu işlemleri” kısmına girilerek alınabiliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.