Slime {Nasıl} Katılaşır?(En iyi çözüm)

Fazladan karbonatla slime‘ı bir kaşıkla karıştır, sonrasında da 2-3 dakika yoğur. Slime hâlâ cıvıksa daha çok karbonat ekle. Karbonat, tuzlu su solüsyonuyla meydana getirilen slime için lüzumlu bir malzemedir zira karışımın yoğunlaşmasına yardım eder. Ansızın fazlaca fazla karbonat eklememeye dikkat et zira slime katılaşabilir.
Contents1 Slime ne koyarsak katılaşır?2 Ele yapışan slime {nasıl} düzeltilir?3 Slime cıvık olursa ne yapmamız gerekir?4 Slime ne ile yumuşar?5 Polimer slime {nasıl} yapılır?6 Boraks yerine ne kullanılabilir?7 Slime malzemeleri nedir Borakssız ve Tutkalsız?8 Slime {nasıl} yapılır evde kolay Borakssız ve Tutkalsız tarifi?9 Slime lekesi {nasıl} çıkar?
Slime ne koyarsak katılaşır?
– Antibakteriyel jel, losyon, su yada birazcık daha tutkal ilave ederek katılaşan slime yumuşatılabilir.
Ele yapışan slime {nasıl} düzeltilir?
Slime ‘ı eline al; birazcık yapışkan olacaktır. Slime ‘ı çekip uzat, sonrasında yine sıkıştır. Slime yapışkanlığını yitirene kadar bunu birkaç dakika süresince yap. Slime hâlâ yapışkansa 1/4 tatlı kaşığı kontak lens solüsyonu ekleyip yine yoğur.
Slime cıvık olursa ne yapmamız gerekir?
Fazladan karbonatla slime ‘ı bir kaşıkla karıştır, sonrasında da 2-3 dakika yoğur. Slime hâlâ cıvıksa daha çok karbonat ekle. Karbonat, tuzlu su solüsyonuyla meydana getirilen slime için lüzumlu bir malzemedir zira karışımın yoğunlaşmasına yardım eder. Ansızın fazlaca fazla karbonat eklememeye dikkat et zira slime katılaşabilir.

Slime ne ile yumuşar?
Adımlar

Birazcık su ekle. Kulağa fazla kolay geliyor, değil mi?
Birazcık antibakteriyel jel dök. Slime ‘ı yumuşatmanın başka bir yolu da içine bir ya da iki damla antibakteriyel jel dökmektir.
Losyonla nemlendir. Losyon, cildini güzel ve yumuşak meblağ ve aynısını slime ‘ın için de yapabilir.
Birazcık daha yapıştırıcı ekle.

You might be interested:  Aninda Etkili Organik Viagra {Nasıl} Yapılır?(Çözünme)Polimer slime {nasıl} yapılır?
POLYMER SLİME NASIL YAPILIR? Tutkalı çocuğun oynayabileceği derin bir kaseye dökün. Ilık suyun içine boraks ve besin boyasını ilave edin.Tutkal ile boyalı suyu birleştirip, kaseyi çocuğa teslim edin. Karıştırmaya başladığı anda jölemsi bir kıvam almaya başlamış olacak.
Boraks yerine ne kullanılabilir?
Slime yapımında boraks yerine sıvı nişasta kullanılabilir. Sıvı nişasta kullanılarak slime yapmak için çeyrek su bardağı sıvı nişasta, besin boyası, sıvı tutkal yeterlidir.
Slime malzemeleri nedir Borakssız ve Tutkalsız?
Tutkalsız borakssız slime yapımı

1 bardak oyun jeli,
½ bardak şampuan,
½ bardak ılık su,
Sim,
İstediğin renkte besin boyası,
Geniş kap.

Slime {nasıl} yapılır evde kolay Borakssız ve Tutkalsız tarifi?
Hazırlanışı

Karıştırma kabının içine mısır nişastasını koyun.
Üstüne şampuanın yarısını ilave edin.
İçine iki damla arzu ettiğiniz renkte besin boyası damlatın.
Bir tatlı kaşığı ya da tahta çubuk yardımıyla karıştırmaya başlayın.
Bir süre sonrasında slime hamur harcı kıvamına gelmeye başlayacaktır.

Slime lekesi {nasıl} çıkar?
Sirkeyi kullanmadan ilkin buzu lekenin üstüne gezdirin. slime parçaları donar ve çıkarılması daha kolay olur. Lekenin üstüne sirke sürdükten sonrasında bir fırça yardımıyla fırçalayın. Sirkenin asiditesi slime ‘i çözecektir. Lekenin fazlalığına bağlı olarak daha çok sirke eklemeniz gerekebilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.