Sinem Ne Demek?(Çözünme)

Sinem adı, oldukça malum ve çoğunlukla kız çocuklarına isim olarak verilen bir sözcüktür. Bu kelime dilimize Farsçadan geçmiştir. Sözcüğün “Sinem” şeklinde kullanımı “gönlüm” yüreğim” manasına gelmektedir. Bu mana “oldukca sevilen” şeklinde açıklanabilir.
Contents1 Sinem adı Kuran’da geçiyor mu?2 Sinem adı gunah mi?3 Eren adi ne demek?4 Sinem diye bir isim var mı?5 Kezbansin demek ne anlama geliyor?6 Burak adının manası nedir?7 Emre Türkçe mi?8 Irem adı hangi dil?9 Eren adam adı mi?10 Eren adı dinen caiz midir?11 Eray ın anlamı nedir?12 Zeynep adı ne anlama gelir?13 Sude isminin anlamı ne demek?
Sinem adı Kuran’da geçiyor mu?
Sinem, Arapça değil Farsça kökenli bir kelimedir. Kuran ‘ın hiçbir ayetinde ” Sinem ” adı geçmiyor.
Sinem adı gunah mi?
Sinem isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.
Eren adi ne demek?
Eren isminin anlamı internette aranan mevzular içinde içeriyor. Eren isminin anlamı TDK sözlüğünde; Muhteşem sezgilere haiz, neticesinde gerçeklerin görebilen kimse olarak yer verilmiştir. Ek olarak vasıl olan, ermiş şahıs, yürekli ve yiğit şahıs olarak da bilinmektedir. Eren adı Türkçe kökenli bir isimdir.

Sinem diye bir isim var mı?
Sinem adı, oldukça malum ve çoğunlukla kız çocuklarına isim olarak verilen bir sözcüktür. Bu kelime dilimize Farsçadan geçmiştir. Sözcüğün kökü “sine” kelimesidir. Sözcüğün ” Sinem ” şeklinde kullanımı “gönlüm” yüreğim” manasına gelmektedir.
Kezbansin demek ne anlama geliyor?
Kezban adı sözlüklerde ve birçok yerde ev hamını anlamına gelmektedir. Farsça bir kelimedir. Ked-bânû kelimesinin Türkçeleşmiş şeklidir. “Kedban” kelimesi Türkçe karşılığı ev hanımı manasına gelmektedir.
Burak adının manası nedir?
Burak isminin anlamı, temiz ve berrak olan anlamına gelir. Ek olarak dürüstlük anlamı da taşımış olduğu bazı kaynaklarda açıklanmıştır. Burak adı Arapça kökenlidir.
You might be interested:  Çelişki Ne Demek? (Question)Emre Türkçe mi?
Emre, 17. yüzyılda ölmüş Kıpçakça’da ozan Yunus Emre ve ozan anlamına gelen Türkçe bir isim.
Irem adı hangi dil?
İrem adı, Kur’an-ı Kerim’de geçmektedir. Fecr suresinde aktarılan ayetlerde Ad Kavmi tarafınca meydana getirilen bahçeler İrem olarak ifade edilmektedir. Söz mevzusu bahçelerin Yemen’de olduğuna inanılmaktadır. İrem adı Arapça kökenli bir sözcüktür.
Eren adam adı mi?
Geçmişten günümüze kadar en yaygın kullanılan adlar içinde Eren gelir. Eren hem adam hem de kız evlatları için kullanılabilecek unisex bir isimdir. Türk Dil Kurumu açısından Eren adı ‘Muhteşem sezgileriyle bazı gerçekleri gördüğüne inanılan kimse’ şeklinde yer alır.
Eren adı dinen caiz midir?
Eren adını kullanmakta dinen de herhangi bir sorun yoktur şu demek oluyor ki caizdir.
Eray ın anlamı nedir?
Eray, Türkçe kökenden gelmesine karşın Türk Dil Kurumunun sözlüğünde açıklaması bulunmayan bir isimdir. Sadece, ayın hilal şekline bununla birlikte “ Eray ” denilmektedir. Bunun yanı sıra Eray adı; ilk ay ve bir ayın ilk gününde doğan şahıs manalarına da gelmektedir.
Zeynep adı ne anlama gelir?
Zeynep, Arapça Zeyneb (زينب) isminin Türkçeye yerleşmiş halidir. Türkçe anlamı ‘babasının süsü (ziyneti)’ anlamına gelir. Zeynep; Arapçada, Zeyn (süs) ve Eb (baba) kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur.
Sude isminin anlamı ne demek?
Kız çocuklarına çoğunlukla verilen Sude adı birden oldukca anlamı taşımaktadır. Buna gore sürmeli, boyanmış yada işlenmiş anlamlarına gelir. Bunun haricinde sürgün edilmek anlamı vardır. Ek olarak bir tarla benzer biçimde sürülmüş, işlenmiş verimli anlamlarını içermektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.