Şilan Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

SiH4 . .
Contents1 Şilan Kürtçe ne demek?2 Zilan Kürtçe ne demek?3 Şila ne anlama gelir?4 Şimal ne anlama gelir?5 Şizen isminin anlamı nedir?6 Şiyar ne anlama gelir?7 Zilan katliamı kim yapmış oldu?8 Zilan adı kaç kişide var?9 Zelal adı ne anlama gelir?10 Şila adam mi kız mı?11 Şila Türk adı mi?12 Kuranda geçen şimal ne demek?13 Şimal hangi dil?14 Şimal ne demek kuranda geçiyor mu?
Şilan Kürtçe ne demek?
Bunlar şu şekildedir. Demir, Türk- Moğol İmparatoru, yaban gülü ya da dağ gülü şu demek oluyor ki kuşburnu, hünnap, ziyafet ve yiyecek bu ismin anlamları içinde yer verilmiştir. Şilan adı Kürtçe bir kökene haiz olduğu sebebi ile bu yörelerde insanoğlu açısından da fazlaca sık tercih edilmektedir.
Zilan Kürtçe ne demek?
Zilan adı Kürtçe kökenli bir isimdir. Zilan isminin anlamı tekrardan doğuş şeklinde geçmektedir.
Şila ne anlama gelir?
Sıla, kişinin doğduğu ve büyümüş olduğu yerden bir süre ayrılması ve oraya hasret duyması anlamına gelmektedir. Sıla, özlemek ve kavuşmak manaları taşıyan bir kız ismidir.

Şimal ne anlama gelir?
Arapça kökenli bir isim olan Şimal ‘in lügat anlamı kuzeydir. Bu kelime hem de sol taraf anlamına da gelir. Devletimizde Şimal adı kadar popüler olan Şimal kelimesi, birçok tamlamada da kullanılır.
Şizen isminin anlamı nedir?
bir kız adı *. türkçe bir kelime olmamakla beraber anlamı cennete esen rüzgar demekmiş.
Şiyar ne anlama gelir?
Şiyar isminin anlamı: Bilincinde olan, uyanık.
Zilan katliamı kim yapmış oldu?
Zilan Katliamı yada Zilan Deresi Katliamı yada Zilan Deresi Kırımı (Kürtçe: Komkujiya Zîlan yada Komkujiya Geliyê Zîlan ), 1930 yılının Temmuz ayında Ağrı Dağı İsyanları esnasında Ferik Salih Omurtak komutasındaki 9. Kolordu tarafınca Üçüncü Ağrı Harekâtı başlatılmadan ilkin Van ilinin Erciş ilçesinde yer edinen Zilan
You might be interested:  Hizip Ne Demek?(Çözülmüş)Zilan adı kaç kişide var?
Tabloya gore Türkiye’de 16 bin 585 şahıs Zîlan, 13 bin 865 şahıs Mazlûm, 7 bin 822 şahıs Berîtan, 260 şahıs de Şoreş adını kullanıyor. Tabloda yer edinen Türkiye’nin 79 ilinden her birinde bu adlardan minimum biri kullanılıyor.
Zelal adı ne anlama gelir?
Zelal isminin anlamı arı, duru, berrak ve saydam olarak geçmektedir.
Şila adam mi kız mı?
Her ne kadar daha fazlaca kız evlatları için kullanılsa bile, Sıla adı unisex bir addır. Doğrusu hem adam evlatları için hem de kız evlatları için kullanılabilir.
Şila Türk adı mi?
Sıla İsmi Kuranda geçiyor mu? Sıla adı Kuran’da yer almamaktadır.
Kuranda geçen şimal ne demek?
Arapça bir isim olan Şimal isminin ilk anlamı şimal olup şimal yönünü ifade etmektedir. Bununla beraber Şimal adı taze sürgün anlamını da taşımaktadır. Bir öteki anlamı olarak Şimal adı sol yan, sol taraf anlamlarını da taşımaktadır. Şimal adı vatanımızda fazlaca kullanıla kullanılan adlar içinde yer verilmiştir.
Şimal hangi dil?
Kökeni ise Arapça olan şimal kelimesi, Arapçadan dilimize geçen ve lügatımızda varlığını halen sürdüren kelimelerden bir tanesidir. Şimal kelimesi Şimal anlamına gelmektedir.
Şimal ne demek kuranda geçiyor mu?
Şimal adı Kur’an-ı Kerim’de bulunmamaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.