Sgk Hizmet Dökümü {Nasıl} Alınır?

Primleriniz aylık brüt kazancınız üstünden belli oranlarda kesilerek elde edilir. Geliriniz arttıkça aylık prim ödemeniz de artacaktır. T.C kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptığınız e devlet üstünden 4A,4B,4C hizmet dökümünü kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.
Contents1 E devletten sigorta dökümü {nasıl} alınır?2 SGK dökümü {nasıl} sorgulanır?3 SGK hizmet dökümü PDF olarak {nasıl} indirilir?4 SGK Hizmet Dökümü barkodlu {nasıl} alınır?5 Kaç gün sigorta primim var?6 1 aylık sigorta primi ne kadar?7 Onaylı SGK Hizmet Dökümü nereden alınır?8 4 A Hizmet Dökümü {nasıl} alınır?9 4A hizmet dökümü etken ne demek?10 (*) 4A SGK ne demek?11 E devletten hizmet dökümü çıktısı {nasıl} alınır?12 Memuriyete başlama zamanı {nasıl} öğrenilir?13 A4 Hizmet Dökümü barkodlu {nasıl} alınır?14 e-Devlet sigorta sorgulama {nasıl} yapılır?15 Uzun vade hizmet dökümü nedir?
E devletten sigorta dökümü {nasıl} alınır?
– Ilk olarak e – Devlet içinde bulunan Toplumsal Güvenlik Kurumu sayfasına girin. – Burada çıkan seçenekler içinde “4A Hizmet Dökümü ” seçeneğini bulup girin. – Kısa yol için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. – Bağlantıya tıkladıktan sonrasında karşınıza kimlik doğrulama sayfası çıkacaktır.
SGK dökümü {nasıl} sorgulanır?
E-SGM üstünden;Bu sistemde sizden gizyazı yerine TC kimlik numaranız, cilt numaranı, doğum iliniz şeklinde kimlik bilgileriniz istenecektir. Kimlik bilgilerinizi girdikten sonrasında oluşturulan sayfadan SSK sigorta sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SGK hizmet dökümü PDF olarak {nasıl} indirilir?
Sisteme giriş yaptıktan sonrasında e- Hizmetler bölümünden Toplumsal Güvenlik Kurumu kısmına girilir. Oluşturulan menü içinden hizmet dökümü sorgulama bağlantısı tıklanarak, SGK hizmet dökümü sorgulaması yapılmış olur. SGK hizmet dökümü belgesi yazıcıdan çıktı olarak da alınabilir.
SGK Hizmet Dökümü barkodlu {nasıl} alınır?
e- Devlet Kapısı → Toplumsal Güvenlik Kurumu → SGK Tescil ve Hizmet Dökümü kısmından sağ üst bölümde bulunan “ Barkodlu Belge Oluştur” linkine tıklayarak SGK onaylı üstünde barkod bulunan hizmet dökümü alabilirsin.
You might be interested:  Güneş Paneli {Nasıl} Çalışır?(Çözüm bulunmuş oldu)Kaç gün sigorta primim var?
SGK gün sorgulama yapmak için www.sgk.gov.tr ya da e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Lüzumlu kimlik bilgilerinizi ve T.C. numaranızı kullanarak www.turkiye.gov.tradresinden şifresiz olarak SGK gün sorgulama işlemini yapabilirsiniz.
1 aylık sigorta primi ne kadar?
Asgari ücret üstünden indirimsiz sigorta primleri: 1234,25 TL olarak hesaplanmıştır. Asgari ücret üstünden indirimli sigorta primleri: 1055,36 TL olarak hesaplanmıştır. Asgari ücret üstünden ödemelerini alan 4b çalışanlarının aylık prim tutarı minimum 1,235 TL olup, en fazla 9,257 TL olarak belirtilmiştir.
Onaylı SGK Hizmet Dökümü nereden alınır?
SGK hizmet dökümü belgesini herhangi bir Toplumsal Güvenlik Kurumuna giderek yada web üstünden e-Devlet sistemi ile alabilirsiniz.
4 A Hizmet Dökümü {nasıl} alınır?
SGK 4A Hizmet Dökümü {Nasıl} Alınır? 4A hizmet dökümü sorgulamak e-devlet sistemi yardımıyla artık oldukça kolay bir halde gerçekleşmektedir E-devlet üstünde SGK birimine giriş yaparak 4A hizmet dökümünü seçerek bilgilerinizi sorgulatabilir ve çıktı olarak alabilirsiniz.
4A hizmet dökümü etken ne demek?
Çalışan işçi, işyar, esnaf, tüccar, ziraatçi, muhtar ve isteğe bağlı sigortalılara etken sigortalı diyoruz. Emekli, malul, ölen sigortalının eşi ve evlatları ile devamlı iş göremezlik geliri alanlara da eylemsiz sigortalı diyoruz. İdeal olanı, 4 ya da 3 çalışana ( etken sigortalıya), 1 çalışmayan (eylemsiz sigortalı) düşmesi.
(*) 4A SGK ne demek?
Eski sistemde 4/a olarak yer edinen, SSK’ya prim ödeyen çalışanları kapsayan sistem, işyerinde sözleşmeli olarak çalışan kişileri kapsamaz. 4/a olan kavram daha sonrasında 5510 sayılı yeni çıkan yasa ile beraber SGK kapsamına alınarak bu yeni düzenleme sonucunda bu sınıfa 4A adı verilir.
E devletten hizmet dökümü çıktısı {nasıl} alınır?
Kredinizi kullanmak için son bir adım kaldı!

e-Devlet şifrenizi kullanarak yada ING İnternet Şubesi’ndeki e-Devlet butonunu tıklayarak e-Devlet sistemine giriş yapın,
e – Hizmetler ‘den SGK Tescil ve Hizmet Dökümünü ‘nü seçin.
Barkodlu Belge Oluştur seçeneğini tıklayarak e -posta gönder’ e basın,

You might be interested:  Memede Tomurcuklanma {Nasıl} Anlaşılır?Memuriyete başlama zamanı {nasıl} öğrenilir?
İşe başlama tarihinizi SGK hizmet dökümünüze ulaşarak öğrenebilirsiniz. Hizmet dökümünüzün üstünde yer edinen “Dönem / Ay” bölümünün altında yazan tarih işe başladığınız tarihtir. Mesela “199807” yazıyorsa bu 1998 yılının yedinci ayı şu demek oluyor ki Temmuz ayı anlamına gelmektedir.
A4 Hizmet Dökümü barkodlu {nasıl} alınır?
BARKODLU HİZMET DÖKÜMÜ ALMA Sekmeye tıklayarak almak istediğiniz hizmet dökümü türünü seçerek (Tüm SGK uzun Vade Hizmet Dökümü ya da tüm SGK hizmet dökümü ) ‘yazdır’ kısmına tıklayarak çıktı alabilirsiniz. Barkodlu belge oluşturmak için de sayfanın üst kısmında ‘ Barkodlu Belge Oluştur’ yazılı sekme bulunmaktadır.
e-Devlet sigorta sorgulama {nasıl} yapılır?
e – Devlet şifresi ve T.C. kimlik numaranızı girerek kimlik bilgilerinizi doğrulayın. Sitede “4A Hizmet Dökümü” alanına tıklayın. Arkasından kolay bir halde 4A hizmet dökümünü alabilirsiniz.
Uzun vade hizmet dökümü nedir?
SGK hizmet dökümü, statüsü ne olursa olsun (4A, 4B, 4C fark etmeksizin) sigortalıların sigorta ve prim bilgilerini almalarını elde eden belgedir. Kısaca SGK ‘ya, Bağ-Kur’a ya da Emekli Sandığı’na bağlı olunması fark etmeksizin sigorta ve prim bilgilerinin bulunmuş olduğu bir belgedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.