Sgk Borç Yapilandirma {Nasıl} Yapılır?(Çözünme)

Başvurular 30 Eylül 2021 geçmişine kadar, e-sigorta kanalıyla web üstünden yapılabileceği benzer biçimde, şahsen yada posta kanalıyla bağlı bulundukları toplumsal güvenlik il müdürlüğü/toplumsal güvenlik merkezine de yapılabilir.
Contents1 SGK prim borcu yapılandırma nereden yapılır?2 GSS yapilandirma {nasıl} yapılır 2021?3 2021 Yapılandırma {nasıl} yapılır?4 Genel Sıhhat Sigortası yapilandirma {nasıl} yapılır?5 2021 yapılandırma ne vakit başlıyor?6 SGK yapılandırma ödemeleri ne vakit?7 7326 yapilandirma başvurusu {nasıl} yapılır?8 Tekrardan yapılandırma ne vakit başlamış olacak?9 Genel sıhhat sigortası borcu silinecek mi?10 2021 yapılandırma ne vakit bitiyor?11 2021 yapılandırma hangi borçları kapsıyor?12 Web vergi dairesinden Yapılandırma {nasıl} yapılır?13 Genel Sıhhat Sigortası prim borcu ödenmezse ne olur?14 7326 yapilandirma Kanunu Nedir?15 7326 sayılı yapilandirma Kanunu Nedir?
SGK prim borcu yapılandırma nereden yapılır?
Kanunun getirmiş olduğu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin başvuruları sonucunda mühim oranda SGK alacağı yapılandırıldı. Yapılandırılmış prim borcu ödemeleri e-Devlet’ten yapılabildiği benzer biçimde SGK ‘nin anlaşmalı olduğu bankaların şubeleri, ATM’leri, web yada mobil bankacılığından da yapılabiliyor.
GSS yapilandirma {nasıl} yapılır 2021?
Kanun, Nisan 2021 ve öncesine ilişkin GSS prim borçlarını kapsıyor. Ana para borcunun tamamının 31 Aralık’a kadar ödenmesi halinde gecikme cezası ve zammı otomatik siliniyor. Vatandaşlar, yapılandırılan GSS borçlarını, e-Devlet yada anlaşmalı bankalardan ” GSS 7326 Yapılandırma Prim Tahsilatı” menüsünden ödeyebiliyor.
2021 Yapılandırma {nasıl} yapılır?
Yapılandırma başvuruları işverenlerce, e-sigorta kanalıyla, şahsen yada posta kanalıyla ilgili SGİM/ SGM’ye, 4/b (Bağ-Kur) sigortalıları tarafınca, e-devlet üstünden, şahsen yada posta kanalıyla herhangi bir SGİM/ SGM’ye, Primlerini kendi ödeyenlerce, e-devlet üstünden, şahsen yada posta kanalıyla dosyalarının olduğu

Genel Sıhhat Sigortası yapilandirma {nasıl} yapılır?
Alim, Bağ-Kur sigortalılar ve isteğe bağlı sigortalılar benzer biçimde primini kendisi ödeyen vatandaşların yapılandırma müracaatlarını e-devlet üstünden yapabileceklerini kaydederek, “Başvuruda bulunmak isteyen yurttaşlarımız, SGK İl Müdürlükleri/Toplumsal Güvenlik Merkezlerine elden ya da posta kanalıyla müracaat yapabilecek.
You might be interested:  Ortaokul Mezuniyet belgesi {Nasıl} Alınır?2021 yapılandırma ne vakit başlıyor?
Ödemelerde son gün 1 Kasım Buna gore, vergi dairelerine başvuran ve borçları yapılandırılan mükelleflerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih etmişlerse en geç 1 Kasım 2021 Pazartesi yapmaları gerekiyor. SGK’ye ilk taksit ödemeleri ise en geç 30 Kasım 2021 Salı günü yapılacak.
SGK yapılandırma ödemeleri ne vakit?
SGK ‘den meydana getirilen yazılı açıklamaya gore, başvuruları 30 Eylül’de sonlanmış 7326 sayılı kanun kapsamında yapılandırılan borçların ilk taksit ödemeleri 30 Kasım 2021’e kadar yapılacak. İkinci taksitin son ödeme zamanı ise 31 Aralık 2021’de sona erecek.
7326 yapilandirma başvurusu {nasıl} yapılır?
Başvurular 30 Eylül 2021 geçmişine kadar, e-sigorta kanalıyla web üstünden yapılabileceği benzer biçimde, şahsen yada posta kanalıyla bağlı bulundukları toplumsal güvenlik il müdürlüğü/toplumsal güvenlik merkezine de yapılabilir.
Tekrardan yapılandırma ne vakit başlamış olacak?
Buna gore, vergi dairelerine başvuran ve borçları yapılandırılan mükelleflerin ilk taksitlerini, peşin ödemeyi tercih etmişlerse en geç 1 Kasım 2021 Pazartesi bitimine kadar yapmaları gerekiyor. SGK’ye ilk taksit ödemeleri ise en geç 30 Kasım 2021 Salı günü yapılacak.
Genel sıhhat sigortası borcu silinecek mi?
Gelir testi sonucu her türlü gelirlerinin, aynı hanede yaşayan aile içindeki şahıs başına düşen aylık tutarının brüt asgari ücretin üçte birinden (1.192,50 liradan) azca olması halinde gerçekleşme ettirilen GSS prim borçları tescil zamanı itibarıyla silinecek ve borçtan kurtulacaklar.
2021 yapılandırma ne vakit bitiyor?
BORÇ YAPILANDIRMA SON GÜN NE ZAMAN? Vergi, toplumsal güvenlik primi, trafik cezası, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tahsil kredileri, köprü otoyol kaçak geçiş cezası benzer biçimde 30 Nisan 2021 tarihinde vadesi dolduğu halde ödenmeyen kamuya olan borçlar için tanınan müracaat süresi 30 Eylül 2021 günü sona erecek.
You might be interested:  Iki Tane Arası 15 Gün {Nasıl} Hesaplanır?(Muhteşem yanıt)2021 yapılandırma hangi borçları kapsıyor?
BORÇ YAPILANDIRMA 2021 NELERİ KAPSIYOR? Kanunla yapılandırma kapsamına alınacak 30 Nisan 2021 dahil bu tarihten önceki dönemlere ilişkin borçlar şu şekilde; 1. Yasaya gore, vergi cezaları, SGK prim borçları, gümrük cezaları, talebe kredisi borçları tekrardan yapılandırılması yapılacak.
Web vergi dairesinden Yapılandırma {nasıl} yapılır?
e-Devlet üstünden “İnteraktif Vergi Dairesi ” uygulamasına giriş yaparak vergi borcu yapılandırması yapılabiliyor. Sistemde Yapılandırma İşlemleri başlığı altında “7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu Kapsamında Erteleme İşlemleri” bölümünden müracaat gerçekleştirilebiliyor.
Genel Sıhhat Sigortası prim borcu ödenmezse ne olur?
Eğer GSS borcu zamanında ödenmezse Toplumsal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafınca icra ve haciz yoluna başvurulup borcun öğrenim edilmesini isteyebilir. Borcun bir kısmı ödenip öteki kısmı ödenmediği vakit ise sıhhat hizmetlerinden faydalanılamaz.
7326 yapilandirma Kanunu Nedir?
7326 sayılı yapılandırma kanunu, halk içinde vergi yapılandırma yada borç yapılandırma isimleriyle de biliniyor. Vatandaşların kamuya olan borç yükünün hafifletilmesi amacıyla çıkarılan 7326 sayılı yapılandırma kanunu ile borçlar taksitler halinde ödenebiliyor.
7326 sayılı yapilandirma Kanunu Nedir?
7326 sayılı yapılandırma kanunu, halk içinde vergi yapılandırma yada borç yapılandırma isimleriyle de biliniyor. Bu kanun ile vergi borçları ve kamu alacaklarına taksitlendirme imkanı sunularak, vatandaşların borçlarını ödemesine olanak sağlanıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.