Şev Baş Ne Demek?

Contents1 Kürtçe Şev baş ne anlama gelir?2 Dile Min ne demek?3 Dem baş ne demek kürtçe?4 Çavani başı ne demek?5 Beyanî baş kürtçe ne demek?6 Kürtçe Hoşgeldin {nasıl} okunması mümkün?7 Ay Dilemin ne demek Turkcesi?8 Delalamin kürtçe ne demek?9 Çavreşa ne demek?10 Çiki ne demek kürtçe?11 Spas dikim ne demek?12 Kürtçe nasılsın ne demek?13 Kurmanci Dizane ne demek?14 Çavani başi ne yanıt verilir?15 Birçime ne demek?
Kürtçe Şev baş ne anlama gelir?
iyi geceler anlama gelir. kürtçe kelimelerdir. bazı yörelerde, “êvar baş” olarak da söylenir.
Dile Min ne demek?
Kürtçe dilemîn kelimesi Türkçe gönlüm anlamına gelmektedir.
Dem baş ne demek kürtçe?
kürtce dilinde insanlarin konusmaya baslamadan once kullandiklari bir kelime. karsiligini tam olarak bulamadim. ” dem ” vakit demek ve ” baş ” da iyi/hos demek. verdigi anlam su: seninle konusmak isterim.

Çavani başı ne demek?
Kürtçe “Çawa yi” Türkçe’de “nasılsın” anlama gelir. Kürtçe “Çawa yi, başi ” Türkçe’de “nasılsın, iyi misin” anlama gelir.
Beyanî baş kürtçe ne demek?
Aslen iyi sabahlar kelimesinin Kürdçedeki karşılığı ‘ beyanî baş ‘ olup, ‘roj baş ‘ ise iyi gün(ler) anlama gelir.
Kürtçe Hoşgeldin {nasıl} okunması mümkün?
Türkçe ‘Hoş geldiniz’ tabelasının yanına, Kürtçe ‘Hûn bi xêr hatin. Ser sera ser çava ra hatin. ‘ (Hoş geldiniz.
Ay Dilemin ne demek Turkcesi?
Kürtçe ay dilemîn kelimesi Türkçe ah gönlüm (oy yüreğim) anlamına gelmektedir.
Delalamin kürtçe ne demek?
Delalamın = Değerlim Çavreşamın = Kara Gözlüm Şerinamın = Tatlım Xezalamın = Ceylanım Dilemın = Kalbim, Gönlüm Kaderamın = Kaderim Rehinya Çavemin = Gözümün Nuru Hasrateamın= Hasretim Hebunamın = Varlığım Behna dilemin = Nefesim Şahiya dilemin = Kalbimin dermanı Birinamın = Yaram Birina dilemın = Kalp yaram Jinamın =
You might be interested:  Necaset Ne Demek?Çavreşa ne demek?
kürtçede karagözlüm anlamına gelir. ya da benim karagözlüm de denilebilir. türkçede çavreşa mın olarak okunması mümkün. kürtçe duygusal parçaların olmazsa olmaz kelimelerinden biridir.
Çiki ne demek kürtçe?
PAYLAŞ: Kürtçe çıtki yada tu çi dıkî kelimesi Türkçe ne yapıyorsun? anlamına gelmektedir.
Spas dikim ne demek?
kürtçe teşekkür ederim anlamına gelen kelime. anlamını bilmezken ilk duyduğunuzda suratınızda bir gülümseme yayılır. estağfurullah diyesiniz gelir. spasdıkım şeklinde söylenir.
Kürtçe nasılsın ne demek?
Kürtçe “Çawa yi” Türkçe’de ” nasılsın ” anlama gelir. Kürtçe “Çawa yi, başi” Türkçe’de ” nasılsın, iyi misin” anlama gelir.
Kurmanci Dizane ne demek?
Kurmaci Zane Ne Demek? Kurmancizane = Kürtçe biliyor musun? Nizanım = Bilmiyorum.
Çavani başi ne yanıt verilir?
Kürtçe “Çawa yi” Türkçe’de “nasılsın” anlama gelir. Kürtçe “Çawa yi yada çawanî başi ” Türkçe’de “nasılsın, iyi misin?” anlama gelir. Çawa yi (nasılsın) sorusunun cevabı çoğu zaman başim (iyiyim), ez başim (ben iyiyim) olur yada ez ne başim (ben iyi değilim), ne başim (iyi değilim, kötüyüm) benzer biçimde kalıplar olur.
Birçime ne demek?
Kürtçe bir ifade olan “Ez bırçime” ne demek? Feysbuk, tiktok, youtube ve daha birçok içeriğe mevzu olan bununla beraber Kürtçe’de günlük hayatta sıkça kullanılan bir ifade olan “Ez bırçime ” “Ben açım yada karnım aç” anlama gelir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.