Sedir Adası {Nasıl} Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Contents1 Sedir adasına {nasıl} giderim?2 Sedir adasına otomobil ile gidilir mi?3 Kleopatra Plajı Sedir Adası {Nasıl} Gidilir?4 Sedir Adası tekne turu nereden kalkıyor?5 Sedir Adası ne var?6 Sedir Adası öğretmenlere parasız mi?7 Sedir Adası kimlere parasız?8 Kleopatra Plajı ucretli mi?9 Sedir adasında denize girilir mi?10 Göcek Kleopatra Koyu {Nasıl} Gidilir?11 Sedir Adası’nda nerede kalınır?12 Orak Adası nerede?13 Marmaris tekne turu nereden kalkıyor?14 Akyaka tekne turu ne kadar?
Sedir adasına {nasıl} giderim?
Sedir Adası, çoğunlukla Marmaris sanılsa da aslen Ula ilçesine bağlı. Gökova körfezinde yer edinen adaya ulaşım için ilk iki seçenek Akyaka’dan kalkan tekne turları ve Marmarise bağlı Çamlı Köyü’nden kalkan dolmuş tekneler. Adaya giriş için müze kart kafi oluyor. Müze kartınız yoksa 30 tl ücret ödemeniz gerekiyor.
Sedir adasına otomobil ile gidilir mi?
Marmaris’e bağlı Çamlı köyünden teknelerle erişilen Sedir Adası ‘na otomobille gitmek için Marmaris-Muğla Karayolu’nun 12. kilometresinde bulunan yol ayrımından Çamlı yönüne doğru sapmanız ve 6 km giderek Çamlı iskelesine varmanız gerekiyor. Adaya Akyaka sahilinden kalkan tekne turlarıyla ulaşabilirsiniz.

Kleopatra Plajı Sedir Adası {Nasıl} Gidilir?
Marmaris ya da Akyaka’dan 20 dakikada ulaşabileceğiniz Çamlı köyünden kalkan tekneler ile 30 dakikada Sedir Adası ‘na gidebiliyorsunuz. Sabah 08:00 ve Akşam 19:00 içinde her 20 dakikada bir karşılıklı seferler meydana getiren bu teknelerin 2018 yılı için şahıs başı gidiş -dönüş tutarı 25 TL.
Sedir Adası tekne turu nereden kalkıyor?
Tekne Çamlı köyünden sabah saat 10:30’da kalkmaktadır. Parasız servisler sizi otelinizden/bulunduğunuz yerden 09:15-09:45 arası alarak, 20-30 dakikalık bir seyahat ile tekneye götürmektedir. Sedir Adası Kleopatra Plajı Turu na Marmaris’den kalkan tekne bulunmamaktadır.
You might be interested:  Pişi Hamur harcını {Nasıl} Yapılır?(En iyi çözüm)Sedir Adası ne var?
Örenyerinin görülmeye kıymet bölgeleri içinde; muntazam kesme taştan fazlaca sayıda kule ile sur duvarları, Apollon Mukaddes Alanı,en büyüğü antik malzemeler kullanılarak inşa edilmiş MS.5.-6.yüzyıllara tarihlendirilen Büyük Bazilika olmak suretiyle kilise ve şapel kalıntıları, hâla ayakta duran iyi korunmuş 2500 kişilik tiyatro,
Sedir Adası öğretmenlere parasız mi?
* Kleopatra Adası ve Plajı’na 2020 yılı giriş tutarı şahıs başı 50 TL. * MEB’e bağlı öğretmenlerden, 65 yaş üstü kişilerden ve Müze Kart sahiplerinden ücret alınmıyor. * Kleopatra plajında ise şezlonglar parasız, şemsiyeler 20 TL, sadece yer olmadığında yere uzanmak için 20 TL’ye minder kiralayabiliyorsunuz.
Sedir Adası kimlere parasız?
Sedir Adası Giriş ücretleri 2019 / 2020: Müze kart sahipleri ücretsiz bir şekilde geçebiliyor. Ek olarak Gişelerden Müze kart çıkartabilir yada süresi dolanları yenileyebilirsiniz. 2019 yılı Giriş ücretleri: 1 şahıs 36 tl. Müze kart ile parasız.
Kleopatra Plajı ucretli mi?
Her yıl fazlaca sayıda turisti ağırlayan Kleopatra Plajına girişler parasızdır. Bu plaja gelen kişiler ise şezlong ve plaj şemsiyesi ve benzer eşyaları ücretleri ile beraber satın alabilirler. Plajda bununla beraber her 50 metrede bir sahil büfeler yer ediniyor.
Sedir adasında denize girilir mi?
Sedir Adası Giriş Tutarı Sedir (Kleopatra) Adası ‘na ve Kleopatra Plajı’na şahıs başı 30 TL şeklinde bir ücret karşılığında girebilmeniz mümkün. Müze Kart sahipleri ise talibi ücretsiz bir şekilde ziyaret edebiliyor. Şezlongların parasız olduğu plajda, şemsiyeler için 20 TL şeklinde bir ücret ediyorsunuz.
Göcek Kleopatra Koyu {Nasıl} Gidilir?
Kleopatra Hamamı- Koyu ‘na deniz yolu ile Göcek ‘ten ya da Fethiye kazasından kalkan turlar ile gelebilirsiniz. Göçek ‘in civarındaki koyları gezen tekne turları ya da hususi tekne kiralama yöntemi ile ziyaret edilebilirsiniz.
You might be interested:  Yumurta Çatladıktan Sonrasında Akıntı {Nasıl} Olur?(Çözüm bulunmuş oldu)Sedir Adası’nda nerede kalınır?
Sedir Adası yakınındaki oteller

Miracle Akyaka. Sedir Adası ile 5,7 kilometre.
Turnali Bungalov. Sedir Adası ile 5,2 kilometre.
Defne Barıncak. Sedir Adası ile 5,9 kilometre.
Sakligol Evleri. Sedir Adası ile 5,1 kilometre.
VİLLA. Sedir Adası ile 5,5 kilometre.
Ersalpark Ekin Dere Evleri.
Ayka Otel.
Iskelem Otel.

Orak Adası nerede?
Orak Adası, Muğla ilinin Bodrum ilçesi sınırları içinde bulunan bir Adadır. Bodrum kazasının doğusunda bulunmaktadır. Bodrum’a averaj 16 kilometre uzaklıkta yer ediniyor.
Marmaris tekne turu nereden kalkıyor?
Marmaris çıkışlı günübirlik tekne turlarının büyük çoğunluğu Marmaris merkezinden, Kordon caddesi üstündeki tekne bağlama yerlerinden yapılıyor. Ek olarak İçmeler bölgesindeki iskelelerden de tekneler kalkıyor.
Akyaka tekne turu ne kadar?
Akyaka Tekne Turu Tutarları Şahıs başı 100 TL olan tur tutarı, 7-12 yaş çocuklar için 50 TL olup, 0-6 yaş çocuk misafirlerimiz için parasızdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.