Seans Ne Demek?

Contents1 Seans kelimesinin Türkçe karşılığı nedir Eodev?2 Kampus ne demek TDK?3 Yasadışı ne demek TDK?4 Trend in Türkçe karşılığı nedir?5 Plaza kelimesinin Türkçe karşılığı nedir?6 Kampüs anlamı ne anlamına gelir?7 Kampüs nereye denir?8 Kampüs nedir ne işe yarar?9 Yasadışı ilişki ne demek?10 Egale etmek ne anlama gelir?11 Mantalite nedir Türkçesi?12 Trend yerine ne kullanılır?13 Online ne demek Türkçe karşılığı?14 Trend ne demek borsa?
Seans kelimesinin Türkçe karşılığı nedir Eodev?
Seans Türkçesi nedir Eodev? Yanıt: Seans kelimesinin Türkçe karşılığı “izlenme” kelimesidir.
Kampus ne demek TDK?
TDK sözlüğüne bakılırsa dilimizdeki karşılığı “yerleşke” olan kampüs, Fransızca kökenlidir. Kampüs ya da yerleşke, bir üniversitenin fakülteler, derslikler, talebe yurdu şeklinde her türlü yapı ve etkinlik alanlarıyla toplu bir halde bulunmuş olduğu yer anlamına gelmektedir.

Yasadışı ne demek TDK?
Legal: Kelime anlamı olarak Yasal olan anlamına gelmektedir, yada yasa dışı olmayan anlamlarına gelmektedir. İllegal: Legal kelimesinin karşıt anlamlısı İllegal Kelimesi de ” Kanuni olmayan, yasa dışı ” Anlamlarına gelmektedir.
Trend in Türkçe karşılığı nedir?
TDK trend kelimesi için karşılık olarak, ‘eğilim’ karşılığını veriyor. İngilizce kökenli bir kelime olarak Türkçeye yerleşmiş olan trend, bilhassa moda dünyası için öne çıkmaktadır. Trend özetlemek gerekirse Türk dil kurumu açısından eğilim anlamını taşımaktadır.
Plaza kelimesinin Türkçe karşılığı nedir?
Plaza kelimesinin Türkçe karşılığı İŞ MERKEZİ kelimesidir. Plaza kelime anlamı olarak; emek verme alanı için ayrılmış geniş alanlardır. Türkçe ‘de karşılığı iş merkezidir. İspanyolca kökenli bir sözcüktür.
Kampüs anlamı ne anlamına gelir?
i. (İng. campus < Lat.) Bir üniversitenin çeşitli faâliyetlerinin yapıldığı binâlar ve bunların kurulmuş olduğu alan, yerleşke. Kampüs nereye denir? Kampüs Nereye Denir? Kampüs bilhassa ve birçok değişik üniversite bölümünün bir arada olduğu yer olarak anlatılır. Bununla birlikte üniversite adına dekanlık binası şeklinde birçok değişik yer kampüs içinde bulunmaktadır. Ek olarak eğlence ve dinlenme spor aktivitesi şeklinde birçok değişik unsur da gene Kampüs içinde yer alır. You might be interested:  Ast Ne Demek?(Çözünme)Kampüs nedir ne işe yarar? Yerleşke ya da yabancı dil kökenli karşılığıyla kampüs ya da kampus, bir üniversitenin çoğu zaman şehir haricinde sınıf, talebe yurdu şeklinde her türlü yapı ve etkinlik alanlarıyla toplu bir halde bulunmuş olduğu yer. Kampüs sözcüğü Türkçeye Fransızcadan girmiştir. Yasadışı ilişki ne demek? ” yasadışı sevgili” başlığındaki entrylerin metinlerinde arama yapar. iki tarafın sevgili olması mahkeme kararıyla yasaklanmış olmasına karşın devam edilen ilişki sonucu ortaya çıkan durumdur. YASADIŞI iŞLER YAPAN BELALI BiR SEVGiLiDiR. BiR TÜRLÜ HUZURLU BiR BERABERLiK YAŞAYAMAZSINIZ. Egale etmek ne anlama gelir? (Fr. égalé) “Eşitlemek, eşit duruma getirmek” anlamında egale etmek şeklinde kullanılır: “Dünya uzun atlama rekorunu egale etti.” Mantalite nedir Türkçesi? Mantalite Fransızca kökenli bir sözcüktür. İsim olarak kullanılan mantalite kelimesinin anlamı anlayış, fikir gücü anlamına gelir. Trend yerine ne kullanılır? “ Trend ” yerine “eğilim” diyelim, diyorsun, hepimiz evet diyor, gene de o karşılaşmak istemediğin yabancıya her köşebaşında rastlıyorsun. Online ne demek Türkçe karşılığı? Online kelimesi İngilizce kökenli olarak Türkçede en oldukça kullanılan sözcükler arasındadır. Türkçe karşılığı olarak ise ‘çevrimiçi, web üstünden bilgisayara bağlı olarak emek verme’ şeklinde tanımlanmaktadır. Trend ne demek borsa? Trend, herhangi finansal bir ürünün genel yönüdür. Trendin yukarı mı ya da aşağı mı olduğu bazı durumlarda net olarak belirlemek oldukça zor olsa gerek. Grafikler genel anlamda düz bir çizgi şeklinde yukarı yada aşağı trendler halinde hareket etmezler. Teknik analizde, finansal ürünün yüksek ve düşük değerleri trendleri oluşturur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.