Saygın Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Contents1 Hukuken saygın ne demek?2 Muhteber ne anlama gelir?3 Saygın değildir ne demek?4 Saygın söz ne demek?5 Hüccet ne anlama gelir?6 Gününde saygın ne demek?7 Oldukca müteşekkir olmak ne demek?8 Mutedil ne demek Osmanlıca?9 Koket hanım ne demek?10 Saygınlığı olan hatırı sayılan nedir?11 Saygın tutmak ne demek?12 Udeba ne demek?13 Sana müstesna ne demek?14 Sahih nedir özetlemek gerekirse anlamı?15 Namütenahi T ne demek?
Hukuken saygın ne demek?
Saygın kelimesinin TDK anlamı kıymetli, geçerli, güvenilir ve saygı duyulan kişilerdir. Bununla beraber sözü geçer kişiler içinde kullanılmaktadır.
Muhteber ne anlama gelir?
Deneyim ve sınav eden, deneyen.
Saygın değildir ne demek?
tüm bu fiklir ve görüşlerin geçerli olmadığı anlamına gelen ender kullanılan tabir.

Saygın söz ne demek?
1-)Kıymetli, Saygı duyulan, güvenilir, sözü geçer, hatırı sayılır, İnanılır, güvenilir, Saygı duyulan, itibarı olan, hatırı sayılır, sözü geçer, Kıymetli:”Halk içinde saygın bir nesne yok devlet şeklinde / Olmaya devlet cihanda bir nefes esenlik şeklinde.” Muhibbi, Yürürlükte olan, geçerliliği olan, Saygı duyulan, itibarı olan, hatırı sayılır, sözü
Hüccet ne anlama gelir?
Sözlükte “kastetmek, yönelmek, ziyaret etmek, üstün gelmek” anlamına gelen hacc kökünden türemiş bir isim olup “isabetli yönelişi kanıtlayan kanıt” anlamına gelir. Hüccet Kur’an’da yedi yerde isim olarak, on dört yerde de eylem kalıbında tekrarlanır (bk. M. F.
Gününde saygın ne demek?
ttk.m.707’ye bakılırsa, çek görüldüğünde ödenir; buna aykırı herhangi bir kayıt yazılmamış sayılır. bu bakımdan, çek üstüne vade yazılması, hatta “ gününde muteberdir ” vb. bir kayıt düşülmesi halinde bile, çek muhatap bankaya ibraz edildiğinde ödenmek zorundadır.
Oldukca müteşekkir olmak ne demek?
Müteşekkir ile birlikte bununla birlikte müteşekkir kalma şeklinde kelime grubu bulunmaktadır. Bu sözcük ise TDK üstünden, ‘bir duruma karşı teşekkür etme durumuna girmek’ biçiminde ifade edilebilir. Genel anlamda kibarlık ve naiflik ile birlikte saygılı bir halde teşekkür etmek anlamı üstünden de ele alınabilmektedir.
You might be interested:  Payitaht Ne Demek?(Muhteşem yanıt)Mutedil ne demek Osmanlıca?
mutedil / mûtedil / معتدل Ölçülü, aşırıya kaçmayan.
Koket hanım ne demek?
sf. Güzel görünmeye çalışan, süse düşkün, kırıtan ( hanım ): “ Koket ruhu artık yüzünün sinirlerini yönetim etmiyordu.” -R. N. Güntekin.
Saygınlığı olan hatırı sayılan nedir?
Saygı duyulan, itibarı olan, hatırı sayılır, sözü geçer. İnanılır, güvenilir.
Saygın tutmak ne demek?
Arapça kökenli bir sözcük olan saygın, saygınlık kelimesinden türetilmiştir. Bu kelime daha oldukca cemiyet nezdinde saygı gören, saygınlık sahibi kişiler için kullanılır. Ne olursa olsun dürüstlükten vazgeçmeyen ve yalan söylemeyen insanlara da saygın denir.
Udeba ne demek?
üdeba / üdebâ / ادبا (Tekili: Edib) Edibler, edebiyatçılar. Edeb sâhibleri. Zarif kimseler.
Sana müstesna ne demek?
Müstesna Kelimesinin Anlamı: Benzeri azca bulunan, benzeri olmayan, kural dışı olan anlamına gelen bir kelime olarak kullanılmaktadır. Müstesna kelimesi çoğunlukla kullanılan kelimeler içinde yer verilmiştir. Müstesna ile ilgili cümleler: *Senin müstesna bir yerin var.
Sahih nedir özetlemek gerekirse anlamı?
Sahih kelimesi anlam olarak, doğruluğundan güvenilir olunması için sağlam şartlar taşıyan olarak ifade edilmektedir. Türk Dil Kurumuna bakılırsa sahih kelimesi; gerçek olan, doğru kabul edilen, hakiki ve sağın anlamlarına gelmektedir.
Namütenahi T ne demek?
Namütenahi Kelimesinin Anlamı: Ucu bucağı olmayan, sonsuz ya da sınırsız anlamına gelen bir kelime olarak kullanılmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.