Sararan Telefon Kılıfı {Nasıl} Temizlenir?(Sual)

Karbonat, Sirke ve Limon Azca oranda karbonatı gene azca oranda su ile karıştırıp macun kıvamında bir karışım elde edin. Bu karışımı diş fırçası ile sararan telefon kılıfınıza sürün ve arkasından yıkayıp kurulayın. Sirke yönteminde ise kılıfınızı akşamdan sabaha sirke içinde beklemeye alın.
Contents1 Telefon Kılıfı niçin sararır?2 Kararan silikon telefon kılıfı {nasıl} temizlenir?3 Renkli silikon telefon kılıfı {nasıl} temizlenir?4 Silikon kaplar niçin sararır?5 Plastik sararması {nasıl} geçer?6 Saydam silikon kılıf {nasıl} beyazlatılır?7 Telefon kılıfından kalem lekesi {nasıl} çıkar?8 Deri telefon kılıfı {nasıl} temizlenir?9 Telefon Kılıfı ne ile boyanır?10 Sararmış silikon telefon kabı {nasıl} beyazlatılır?11 Tablet kılıfı {nasıl} temizlenir?
Telefon Kılıfı niçin sararır?
Bu kılıfların sararmasında en mühim etken sigara dumanıdır. Sadece bulunduğunuz pek fazlaca ortamda azca oranda da olsa havada sigara dumanının bulunması kullandığınız saydam telefon kılıfının sarmasına sebebiyet verebilir. Hem de havada bulunan pek fazlaca maddede bu kılıflarda sararmaya yol açabiliyor.
Kararan silikon telefon kılıfı {nasıl} temizlenir?
– Temiz bir kaba birazcık sirke döküp kılıfı içinde beklemeye alın. – Silikon bir telefon kabınız var ise, ılık suyun içine bulaşık detarjanı ilave edin. Ondan sonra bezi suya daldırın ve kılıfın kirlenen yerlerini nazikçe silin.
Renkli silikon telefon kılıfı {nasıl} temizlenir?
Bunun için bir pamuğa veyahut beze aseton döktükten sonrasında bastırmadan kılıfı silin. Tüm yüzeyi sildikten sonrasında derhal durulayıp kurulayın. Bulaşık deterjanı ile silikon telefon kılıfınızı temizlemek için ılık bir suyun içine bir miktar bulaşık deterjanı ilave edin. Derhal peşinden bir bez yardımı ile kılıfı silin.

Silikon kaplar niçin sararır?
Zira bu materyal kir tutmaya müsaittir ve ne kadar kaliteli olursa olsun, ne olursa olsun sararma meydana geliyor. Gözle görünmüyor olsa da havadaki is, çeşitli partiküller ve bilhassa de sigara dumanı silikon kılıflarda zaman içinde sararma meydana gelmesini bununla beraber getiriyor.
You might be interested:  Exxen {Nasıl} Iptal Edilir?(Çözülmüş)Plastik sararması {nasıl} geçer?
240 ml suyun içine 15 ml çamaşır suyu dökün. Bu karışımın içinde beyazlatmak istediğiniz plastikleri 1-2 saat beklemeye alın ve sonrasında bolca su ve deterjanla sudan geçirin. Daha büyük plastik nesneleri beyazlatmak için çamaşır suyunu fısfıs ile sıkarak kullanın.
Saydam silikon kılıf {nasıl} beyazlatılır?
Karbonat, Sirke ve Limon Azca oranda karbonatı gene azca oranda su ile karıştırıp macun kıvamında bir karışım elde edin. Bu karışımı diş fırçası ile sararan telefon kılıfınıza sürün ve arkasından yıkayıp kurulayın. Sirke yönteminde ise kılıfınızı akşamdan sabaha sirke içinde beklemeye alın.
Telefon kılıfından kalem lekesi {nasıl} çıkar?
-Deterjanı, bir bardak su ile karıştırın. -Kazanmış olduğunuz karışımı temiz ve beyaz bir beze ya da kağıt havluya emdirerek, tükenmez kalem lekesi olan bölgeye bastırınız. -Burada mühim bir püf noktayı sizinle paylaşıyoruz; Tükenmez kalem lekesini kesinlikle ovalayarak çıkarmayın.
Deri telefon kılıfı {nasıl} temizlenir?
Deri kılıfların temizliği Bu kılıfı temizlemek içinse; su, fazlaca azca oranda el sabunu, deri bakım yağı ve yumuşak dokulu bir bez. Kılıfınızı su ve sabun ikilisiyle temizledikten sonrasında, onu parlatmanız gerekebilir. Bilhassa telefon markalarının orijinal kılıflarını aldıysanız deri bakım yağı kullanmanızda yarar var.
Telefon Kılıfı ne ile boyanır?
Tek yapmanız ihtiyaç duyulan saydam silikon telefon kaplarına akrilik boya ile kafanıza nazaran desenler çizip bir parşömen kağıdına ters çevirerek boyayı dağıtmak. Bir gece kurumaya bırakmalısınız.
Sararmış silikon telefon kabı {nasıl} beyazlatılır?
Eskimiş, sararmış silikon {nasıl} temizlenir diye soruyorsanız çamaşır suyu yada amonyaklı kimyasal temizleyiciler silikon yüzeylerdeki renk değişimini bir süreliğine temizleyebilmektedir. Aseton benzer biçimde solüsyonlar da bu iş için kullanılabilmektedir.
Tablet kılıfı {nasıl} temizlenir?
Bunun için bir kaba sirkeyi dökün. Ondan sonra telefon kılıfınızı sirkeyi döktüğünüz kaba yerleştirin. Bir süre beklettikten sonrasında güzelce yıkayıp kurutun. Ek olarak, eğer saydam bir kılıf kullanıyorsanız diş macunu ile de temizleyebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.