Salça Lekesi {Nasıl} Çıkar?(Çözünme)

Giysinize salça döküldüğü vakit, giysinizi derhal çıkarın ve lekenin üstüne birazcık bulaşık deterjanı dökün. 5 dakika bulaşık deterjanını beklettikten sonrasında ılık suyla bir tek lekeli bölgeyi çamaşır yıkar benzer biçimde çitileyin.
Contents1 Beyaz koltukta salça lekesi {nasıl} çıkar?2 Tavandaki salça lekesi {nasıl} çıkar?3 Yağlı salça lekesi çıkar mı?4 Koltukta salça lekesi {nasıl} çıkar?5 Kurumus salça lekesi {nasıl} çıkar?6 Muşamba masa örtüsünden salça lekesi {nasıl} çıkar?7 Tezgahtan salça lekesi {nasıl} çıkar?8 Ketçap lekesi pantolondan {nasıl} çıkar?9 Yağlı domates lekesi {nasıl} çıkar?10 Kurumuş yağ lekesi {nasıl} çıkar?11 Kurumuş kan lekesi {nasıl} çıkar?12 Yağ lekesi {nasıl} çıkar?13 Halıya dökülen yiyecek lekesi {nasıl} çıkar?
Beyaz koltukta salça lekesi {nasıl} çıkar?
Bunun için ıslak kuru bir süpürge kullanın. Sonrasında nemli bir bezi kompres yaparak kalan fazlalıklar beze emdirilir.Akabinde ılık deterjanlı su hazırlanıp bez ıslatılarak saat yönünde yada tam tersi yönde dairesel hareketlerle kir silinir.
Tavandaki salça lekesi {nasıl} çıkar?
Bulaşık deterjanının içindeki yağ çözücü bileşenler, domates ve salça lekesinin çözülmesine destek olacaktır. Lekenin geçmemesi durumunda durulama işleminden sonrasında ıslak sirkeli bir bez ile lekeli bölgeye müdahale edebilirsiniz.

Yağlı salça lekesi çıkar mı?
Sıvı Deterjan İle Salça Lekesini Çıkarma Lekeleri temizleme mevzusunda sıvı deterjan toz deterjandan daha etkili olduğundan bu durumlarda sıvı deterjanın tercih edilmesi tavsiye edilir. Lekeli bölgeye sıvı deterjan damlatılır ve tampon hareketleri yapılarak temizlenme sağlanır.
Koltukta salça lekesi {nasıl} çıkar?
Salça lekesini kurumadan temizlemek lekenin çıkmasını hızlandırıyor. Salça lekesini çıkarmak için soğuk su, bulaşık deterjanı ve tuz kullanabilirsiniz.
Kurumus salça lekesi {nasıl} çıkar?
Giysinize salça döküldüğü vakit, giysinizi derhal çıkarın ve lekenin üstüne birazcık bulaşık deterjanı dökün. 5 dakika bulaşık deterjanını beklettikten sonrasında ılık suyla bir tek lekeli bölgeyi çamaşır yıkar benzer biçimde çitileyin.
You might be interested:  Devlet Hastanesinde Hasta Kabul Elemanı {Nasıl} Olunur?(Muhteşem yanıt)Muşamba masa örtüsünden salça lekesi {nasıl} çıkar?
Naylon masa örtünüzde salça, yağ, boya kalemi benzer biçimde çeşitli lekelenmeler mevcutsa ihtiyacınız olan bir tek hafifçe nemli ve köpüklü bezdir. Bezi lekelenmeler üstünde hafifçe bir güç uygulayarak gezdirdiğinizde lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz.
Tezgahtan salça lekesi {nasıl} çıkar?
Mesela bilhassa domates, salça yada sos lekeleri için Omo Active Fresh benzer biçimde kaliteli bir sıvı deterjan kullanmak hem kolay hem de etkili olacaktır. Deterjanı çamaşırın lekeli kısmına döktükten sonrasında kumaşa nüfuz etmesi için birkaç dakika bekleyin.
Ketçap lekesi pantolondan {nasıl} çıkar?
Kumaştaki Daha Sıkıntılı Ketçap Lekesi {Nasıl} Çıkar?

Bir yiyecek kaşığı amonyak esaslı temizleyiciyle yarım bardak ılık su karışımını yada sirkeyi, kir üstüne uygulama edin.
Giysinin, amonyak esaslı temizleyici yada sirkeyle müdahale ettiğiniz bölümünü durulayın.

Yağlı domates lekesi {nasıl} çıkar?
Lekenin üstüne birkaç damla bulaşık deterjanı ilave edin. Parmaklarınızla, kumaşın iki yakasını birbirine sürterek yavaşça lekeyi ovalayın. Sonrasında bolca soğuk su ile kumaşı durulayın. Herhangi bir kir kalması durumunda işlemi tekrarlayın.
Kurumuş yağ lekesi {nasıl} çıkar?
– Yağ lekesine bir miktar tuz serperek bir süre bekledikten sonrasında bulaşık deterjanı ile silin. – Bununla beraber karbonat dökmek suretiyle diş fırçası ile ovalayabilirsiniz. – Bazı kir çıkarıcı ürünleri 1 ya da 2 dakika kullanabilirsiniz.
Kurumuş kan lekesi {nasıl} çıkar?
Kurumuş ya da taze kan lekesinin üstüne beyaz sirke dökün. Beyaz sirke yüzeydeki lekelerin aşınmasını ve temizlenmesini destek sunar. Halı üstüne ya da koltuk üstüne beyaz sirke dökmek için bir sprey şişe kullanabilirsiniz. Kıyafetteki kan lekesi için lekeye sirkeyi dökün ve uygun programda yıkamaya başlayın.
Yağ lekesi {nasıl} çıkar?
En etkili yöntemlerden biri yağ lekesine tuz serpmektir. Birazcık bekledikten sonrasında bulaşık deterjanıyla yıkayabilirsiniz. Öteki bir yöntem ise karbonat dökerek diş fırçası ile fırçalamanız olacaktır. Sonrasında lekenin üstüne kir çıkarıcı uygulayın ve 1-2 dakika kadar beklemeye alın.
You might be interested:  Arpa Şehriye Pilavı {Nasıl} Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)Halıya dökülen yiyecek lekesi {nasıl} çıkar?
Kağıt havlu ile lekeyi dağıtmadan halıyı kurulayın. Bir miktar beyaz ispirtoyu beze dökerek halı üstüne tampon yapın. 1 bardak soğuk su, 1 kaşık bulaşık deterjanı karışımını sünger ile halı üstüne uygulayın. Islak bölgeyi vakumlayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.