Rüyada Ağaç Ve Çeşitleri görmek

Molla Cami: söğüt ağacı, dostundan çekingen, düşmanıyla görüşen bir adamdır. Nar ağacı, din ve dünyalık sahibi bir adamdır, onun dikenleri günahlardan meneder. Nar ağacını kesmek, doğduğu bölgeleri ziyaret edemeyeceğine işarettir.Sedir ağacı şerefli, asil, eli açık ve faziletli bir hiç kimseye işaret eder. Ebucehil karpuzu isminde olan ağaç, dinsiz, varlıklı korkak bir adama işaret eder. Muz ağacı, din ve dünyalık sahibi varlıklı ve önlemli bir adamdır. Üzüm ağacı, şen, izzetli ve güç sahibi bir adamdır. İncir ağacı, ailesine taydaşı olan ve düşmanlan, kendisine sığınan bir adamdır.
Dut ağacı, halk ve ailesi hakkında eli açık, fukara ve düşkünlere destek, mal ve evladı oldukça bir adamdır.Fıstık ağacı, varlıklı, hafifçe ruhlu, eli açık ve ailesiyle mesut bir kimsedir. Kayısı ağacı, kendisinden faydalanamayan doğru bir adamdır. Bazı tabirciler kayısı ağacı şer, bazıları münafık bir adam, bazılan da varlıklı birkadındır, dediler. Rüyada kayısı ağacından meyve topladığını gören kimse, varlıklı bir hanımla evlenir.Elma ağacı hizmet sahibi adamdır. Şeftali ağacı, varlıklı, yiğit ve oldukça mal biriktiren bir adamdır. Kayısı ağacı, tüm insanlara yararlı bir adamdır. incir ağacı, yararlı, sert ve malı oldukça bir adamdır. Keçiboynuzu ağacı, taydaşı ve hayrı azca bir adamdır. Limon ağacı, halka taydaşı oldukça bir adamdır. Bazı tabirciler limon ağacı, malı oldukça ve tüm hallerinde hayırlı ve yararlı meşhur bir hanımdır, dediler. Portakal ağacı görmek, güzel birisine işaret eder.Hurma ağacı, alim bir hiç kimseye yada bir çocuğa, onu, kesmek de çocuğun ölümüne işaret eder. Hurma ağacı oldukça yararlı bir adam ile tabir edilir. Rüyada birçok hurma ağaçlarına haiz bulunduğunu gören kimse, o hurma ağaçlarının miktan nisbetinde bir grup insanlara hakim ve amir olur. Eğer rüyayı gören tüccar ve esnaf ise tecim ve kazancı oldukça olur. Kuru hurma ağacı, münafık bir kimse ile tabir edilir. Bazı tabirciler hurma ağacı uzun ömre ve evlada işaret eder, dediler. Hurma ağacı, eş, ev, yer, mülk, elbise, mal, çocuk yada alim ile tabir edilir. Rüzgarın hurma ağacını kökünden çıkardığını görmek, o şehirde veba hastalığının zuhur edeceğine işaret eder.Hastanın rüyasında mersin ağacı görmesi hastalığından kurtulmasına işaret eder. Kimi zaman mersin ağacı, tahsilim arzu etmiş olduğu şeyden ümidinin kesilmesine işarettir. Bazı tabirciler de, ahdini yerine getiren hiç kimseye işaret eder, demişlerdir. Evinde mersin ağacı görmek sürekli bir hayırdır. Mersin ağacım diktiğini gören kimsenin işlerinde önlemli hareket etmesi ile tabir edilir. Mersin ağacı, sürekli dortluğa ve imarete, sürekli luk ve rahata işaret etmiş olduğu şeklinde mala da işaret eder.
Ilgın ağacı, zenginlere zarar ve fakirlere yardım eden münafık bir adamdır. Meşe ağacı, ömrünün uzun olmasına işaret eder. Dağ armudu ağacı, adi bir hiç kimseye işaret eder. Bu ağaç üstünde oluğunu gören kimse, direnme, adi ve yabancı bir insanla nünasebet kurar. Bazı tabirciler, dağ armudu ağacı, şerefli ve sağlam bir adama işaret eder, dediler.
Abanoz ağacı, neşeli, varlıklı bir karı, ya da kabi katı varlıklı bir adama işaret eder.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.