Pens Ne Demek?(En iyi çözüm)

Contents1 Pens nedir ne işe yarar?2 Pens ne demek tıp?3 Dişli pens nedir?4 Saç pensi ne işe yarar?5 Pens atmak ne demek?6 Pens ve penset nedir?7 Göğüs pensi ne işe yarar?8 Pens nedir makine?9 Düz pens ne işe yarar?10 Dişsiz penset ne ise yarar?11 Kocher pens ne işe yarar?12 Ingilizcede time table ne demek?13 Dictionary türkçesi ne demek?14 The Newspaper is on the table ne demek?
Pens nedir ne işe yarar?
Sıhhat sektöründe tabip ve hemşirelerce kullanılan çeşitli şekil ve büyüklükte olan yumuşak doku ve gazlı bez vb.yi tutmakta kullanılan kesici olmayan makas benzeri ucu tırtıklı cerrahi vasıta, kıskaç.
Pens ne demek tıp?
Kıskaç biçiminde iğne. Ucu dişli yada dişsiz olan yumuşak dokuları yada gazlı bez benzer biçimde materyalleri tutmakta kullanılan cerrahi aygıt, anatomik pens, klemp.

Dişli pens nedir?
Kavrama için ağız yüzeyleri hususi olarak tasarlanmıştır. Pansuman ve dikiş atma için de kullanılabilen dişli penset hafiftir ve kaymaz. Paslanmaz çelik malzemeden yapım edilen penset esnek yapısı sebebiyle güvenli bir tutuş sağlar. Dişli ve dişsiz olmak suretiyle iki çeşit modeli vardır.
Saç pensi ne işe yarar?
Saçınıza biçim vermeye ve tutturmaya yarar. Varlıklı içeriğe haiz, kaliteli maddelerden oluşmuş bir üründür.
Pens atmak ne demek?
Pens bununla birlikte bir tasarımı bedene oturtmak için kumaşı içe doğru kıvırarak atılan dikişe verilen isimdir. Çoğu zaman gömleklerin bel kısmında ve pantolonların üst kısmında kullanılır. Bu minik dikişler için pens atmak eylemi kullanılırken, bu parçalar pensli pantolon, pensli gömlek olarak adlandırılır.
Pens ve penset nedir?
aslına bakarsak penset cımbıza benzeyen bir alettir. makas benzer biçimde değil de kalem benzer biçimde tutulur. şekli makasa benzeyen aletin adı ise pens tir. forseps olarak da bilinir.
You might be interested:  Platform Ne Demek? (Question)Göğüs pensi ne işe yarar?
Göğüs etrafındaki oturmayı sağlamak amacıyla göğüs pensi, göğüs altı benzer biçimde tek bir noktada toplanabilir. Göğsün üst kısmındaki ölçümlerin direk olarak kolayca vücut üstünden alınabilmesi amacıyla, temel kalıbın hazırlanmasında göğüs ekseninin üst kısmında hiçbir pens olmamasına dikkat edilmiştir.
Pens nedir makine?
Silindirik, kare ve altıgen biçimli minik çaplı iĢ parçalarının ve silindirik saplı kesici takımların ekip tezgâhlarına kolay, süratli ve kırılgan bir Ģekilde bağlanmasını elde eden tutuculara pens denir.
Düz pens ne işe yarar?
Tüm cerrahi müdahalelerde güvenle kullanılabilir. Teknik özellikler yumuşak dokular ile gazla bez benzer biçimde medikal malzemelerin kolay bir halde tutulmasını sağlar. Tam olarak kapanan kilit mekanizması yardımıyla sıkı bir tutuş imkanı sağlar.
Dişsiz penset ne ise yarar?
Penset dişsiz ağız yüzeyi hususi olarak tasarlandığından tutulan malzemenin tam olarak kavranmasını sağlar, araç-gereç kaymaz. Ürün tüm sterilizasyon koşullarına uygundur, temizliği kolaylıkla yapılabilir. Gerektiğinde otoklavlanabilen penset dişsiz işlem esnasında 121 santigrat dereceye kadar dayanıklılık gösterir.
Kocher pens ne işe yarar?
Değişik büyüklükte, ağız kısmı şubelerin birleştiği oynaktan başlamış olan ve uca doğru giderek daralan, kanayan damar ağzını bulup tutmaya yarayan kramayerli bir pens.
Ingilizcede time table ne demek?
Ingilizce -Türkçe Tercüme İsim (tren/vapur/tayyare vb.) tarife, hareket ve varış saatleri cetveli. İsim ders izlencesi/programı.
Dictionary türkçesi ne demek?
Ingilizce-Türkçe Tercüme İsim lügat, sözlük, kamus.
The Newspaper is on the table ne demek?
The newspaper on the table. Masanın üstündeki gazete.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.