Olası Ne Demek?(Çözülmüş)

Contents1 Olası olmak nedir?2 Olası olasılık ne demek?3 Ihtimaller içinde mümkün ne demek?4 Olası netice nedir?5 Olası adresi ne demek?6 Yüksekle olası ne demek?7 Mutemet anlamı ne demek?8 Saygın kelime anlamı nedir?9 Manevra ne demek ne demek?10 Ihtimaller içinde netice ne demek?11 Zirve noktası ne demek?12 Zirve ne anlama gelir?13 Divane dolaşmak ne demek?
Olası olmak nedir?
Dilimize Arapçadan geçmiş olan olası kelimesi, gerçekleşmesi beklenen, yüksek ihtimalle gerçekleşecek olan anlamına gelir.
Olası olasılık ne demek?
Arapça kökenli“ olası ” sözcüğü, “ olasılık ”in bir türevidir. Şu demek oluyor ki, “olması olasılık dahilinde olan” anlamına gelir. Oysa “mümkün olma” durumu, olasılığı değil, olabilirliği anlatır; kısaca kesine daha yakındır.
Ihtimaller içinde mümkün ne demek?
Ihtimaller içinde olmak ne demek? Görünüşe gore olacağı sanılan, olası, mümkün.

Olası netice nedir?
Bir olayın oluşturduğu başka bir vaka ya da durum.
Olası adresi ne demek?
Azel piyasasında, bir firmanın çoğu zaman üretim yada fiyata ilişkin kararlarında rakiplerinin tepkilerini kendi kararları olarak kabul etmiş olduğu varsayım.
Yüksekle olası ne demek?
gerceklesmesi buyuk olasılık tasıyan,olabilecek bir olayın mumkunatını iyice vurgulamak amacıyla kullanılan soz obegi. aynı sekilde gerceklesmesi “guc” gerektiren durumlar icin de kullanılabilir. “büyük olasılıkla” anlamında kullanılır.
Mutemet anlamı ne demek?
Mutemet, çalmış olduğu kurumda para akışından ve para dağıtımından görevli kişiler adına çalışan kişilere denir. Devlet daireleri, bankalar, hastaneler vb. benzer biçimde kurumlar, bu mesleğin icra edilmiş olduğu yerlerdir. Arapçadan dilimize geçmiş bir kelimedir ve itimat ehli adam anlamına gelmektedir.
Saygın kelime anlamı nedir?
Günümüzde halen yaşlı kesim tarafınca kullanılmakta olan saygın kelimesi itibarlı şahıs ve güvenilir şahıs anlamlarına geliyor. Öte taraftan hatırı sayılır şahıs ya da kişiler içinde yaygın olarak kullanılan saygın kelimesi kıymetli ve geçerli şahıs anlamını da taşımaktadır.
You might be interested:  Mac Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)Manevra ne demek ne demek?
a. (mane’vra) 1. Bir aletin işleyişini düzenleme, yönetme işi yada biçimi. 2. Geminin bir yere yanaşmak yada bir yerden çıkmak için yapmış olduğu hareket.
Ihtimaller içinde netice ne demek?
Bir olayın oluşturduğu başka bir vaka ya da durum. Result.
Zirve noktası ne demek?
senaryoda filmlerde ve anlatıda kullanılan bir deyimdir. acıklı heyecanın ve şiddetin, acıklı gerilimin ulaşmış olduğu son olarak noktadır. senaryo devamlı ilerleme yasasına gore yazılmışsa zirve noktası filmin sonuna doğru yer alır.
Zirve ne anlama gelir?
Dağ, yüce ağaç benzer biçimde yüksek şeylerin tepesi, en yüksek yeri, zirve, şahika.
Divane dolaşmak ne demek?
Divane olmak: Aklı başından gitmek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.