{Nasıl} Ekran Görüntüsü Alınır?

Ekran görüntüsü al

Yakalamak istediğiniz ekranı açın.
Telefonunuza bağlı olarak: Güç ve Sesi azaltma düğmelerine aynı anda basın. Bu işe yaramazsa Güç düğmesini birkaç saniye süreyle basılı tutun.
Sol altta ekran görüntünüzün önizlemesini görürsünüz. Bazı telefonlarda, ekranın üst kısmında Ekran görüntüsü soruşturma.

Contents1 Hangi tuşla ekran görüntüsü alınır?2 Windows 10 ekran görüntüsü {nasıl} alınır?3 Alınan ekran görüntüsü nereye kaydedilir?4 Bilgisayarda aldığım ekran görüntüsü nereye kaydedilir?5 Windows 7 ekran görüntüsü nereye kaydolur?6 Windows 11 ekran görüntüsü nereye kaydedilir?7 Bilgisayarda ekran görüntüsü nereye kaydedilir Windows 8?
Hangi tuşla ekran görüntüsü alınır?
Tam ekran görüntüsü almak için klavyenizdeki Print Screen tuşuna (PrtScn yada PrtScrn olarak da etiketlenmiş olabilir) basın. Bu tuş, klavyenin üst kısmında F tuşlarının sağında (F1, F2, vb.) ve genel anlamda ok tuşlarıyla aynı hizada bulunur.
Windows 10 ekran görüntüsü {nasıl} alınır?
Ctrl + PrtScn tuşlarına basın.

Alınan ekran görüntüsü nereye kaydedilir?
Oyun kliplerinizi ve ekran görüntülerinizi bulmak için Başlangıç düğmesini seçin, peşinden Ayarlar > Oyun > Yakalanan Görüntüler ‘ı ve Klasörü aç’ı seçin. Oyun kliplerinizin kaydedildiği yeri değiştirebilmek için Dosya Gezgini’ni kullanarak Yakalan Görüntüler klasörünü bilgisayarınızda istediğiniz yere taşıyın.
Bilgisayarda aldığım ekran görüntüsü nereye kaydedilir?
Screenshots klasörü ise C:/Users/kullanıcıadı/Pictures/Screenshots yolunda bulunan yerde yer alır. Bu yöntem ile alınan ekran görüntüleri otomatikman PNG formatında bu klasöre kayıt edilir.
Windows 7 ekran görüntüsü nereye kaydolur?
Tüm Ekranın Görüntüsünü Alma. PrntScrn tuşuna bas. Bunu yapmak, ekrandaki görüntünün tamamını ekran ayarınla aynı çözünürlükte olacak şekilde bilgisayarının geçici panosuna kaydeder.
Windows 11 ekran görüntüsü nereye kaydedilir?
Windows tuşunu basılı tutun ve peşinden klavyenizdeki PrtSc tuşuna basın. Tam ekran ekran görüntüsü, “Resimler > Ekran Görüntüleri ” klasörünüze kaydedilir.
You might be interested:  Akne {Nasıl} Geçer?(Sual)Bilgisayarda ekran görüntüsü nereye kaydedilir Windows 8?
Windows 8 ‘i başlatın, yakalamak istediğiniz pencereye gidin, sonrasında da [ Windows ] ve [PrtnScr] tuşlarına basın. Tam Masaüstü içinde ne olduğu derhal yakalanır ve JPG dosyası olarak Resimler kitaplığının Ekran Görüntüleri klasörüne kaydedilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.