Muzur Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Contents1 Muzurluk ne anlama gelir?2 Muzur TDK ne demek?3 Munzur ne anlama geliyor?4 Muzır çocuk ne demek?5 Muzır insan ne demek?6 Müphem ne demek TDK?7 Muzır neşriyat ne demek TDK?8 Muziplık ne demek?9 Munzur hikayesi nedir?10 Muncur ne demek?11 Munzur nehri nerededir?12 Mızır ne demek?13 Muzır kitap ne demek?14 Muzır tesir nedir?
Muzurluk ne anlama gelir?
Muzurluk Yapmak Ne Anlama Gelir? Muzırlık yapmak, zarar vermek ve bozguna uğratmak anlamına gelir. Bu kelime yaramazlık yapmak, ortalığı dağıtmak ve işleri karıştırmak manasında da kullanılır.
Muzur TDK ne demek?
TDK ‘nın güncel yazım kılavuzunda sık sık aranan bu kelimelerden biri de ‘muzır’dır. MUZIR NE DEMEK: 1- Zararı olan. 2- Her şeyi bozan, karıştıran (çocuk).
Munzur ne anlama geliyor?
Munzur olmak baş belası olmak anlamına gelir. Buna ek olarak burun ve çene anlamı da vardır. Bilhassa hayvan çenesine munzur denilebilir. Ek olarak asık suratlı kişiler için de munzur denir.

Muzır çocuk ne demek?
Büyüklerinin sözlerini dinlemeyen ve devamlı yaramazlık yapmış olduğu hem kendine hem de çevresindeki insanlara zarar veren ufaklıklara muzır denir.
Muzır insan ne demek?
Muzur olmak ne demek? (mecazi) Her şeyi bozan, karıştıran, haylaz, yaramaz (çocuk).
Müphem ne demek TDK?
Müphem Türk Dil Kurumu kelime anlamı olarak ‘belirsiz’ şeklinde tabir edilmektedir. Herhangi bir vaka ve olgu ile kişinin yaşamış olduğu belirsizlik olarak anlatılabilir. Bilhassa yazınsal metinlerde oldukça sık karşılaşılan kelimeler içinde içeriyor.
Muzır neşriyat ne demek TDK?
Dilimize Arapçadan geçen neşriyat kelimesi ”neşr” kökünden türetilmiştir. Neşr, saçılmak, dağılmak ve yayılmak anlamına gelirken neşriyat kelimesi yayımlanmış yaratı anlamına gelir. Bu sözcük birçok kalıp ifadenin ve tamlamanın içinde de yer alır. Mesela müstehcen olduğundan sansürlenen kitaplara ” muzır neşriyat ” denir.
You might be interested:  Icraat Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)Muziplık ne demek?
Mizahi yönü baskın, keyifli, esprili, takılmaktan ve latife yapmaktan hoşlanan (kimse). Muziplik: Esprili, nüktedan, hafifçe yaramaz ve haşarı olma durumu. O anda aklına bir muziplik geldi.
Munzur hikayesi nedir?
Şimdiki Munzur ırmağının çıkmış olduğu ilk yere geldikleri süre Munzur ‘un elindeki süt dolu çanak dökülür ve sütün döküldüğü yerde, süt şeklinde bembeyaz bir su fışkırır. Munzur kırk adım daha atar. Fışkıran bu sulardan bir ırmak meydana gelir. Munzur ‘un arkasından koşanlar bu ırmaktan öteye geçemezler.
Muncur ne demek?
muncur: rize ve çevresinde dudak anlamına gelen bir kelime. yüz değil de dudak anlamına gelen kelimedir.
Munzur nehri nerededir?
Munzur Çayı Tunceli’nin Ovacık ilçesinde bulunan Munzur dağlarındaki gözelerden kaynağını alarak oluşan ve adını da Munzur dağlarından alan akarsu. Bölge halkı tarafınca efsaneleşmiş, mukaddes sayılan bir akarsudur.
Mızır ne demek?
kibris türkçesi’nde mızmız yerine kullanılan kelime. doğu karadeniz’de pinti yerine kullanılan kelime.
Muzır kitap ne demek?
MUZIR YAYIN NEDİR? Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu tarafınca incelenen yayınlar gerek görüldüğü takdirde muzır gösterim duyuru edilebiliyor. Bu yayınların çocuklar için zararı dokunan ve sağlığı bozabilecek tesirleri olduğu anlatılmış oluyor.
Muzır tesir nedir?
Muzır özetlemek gerekirse sağlığa zararı dokunan, yaramaz ve sağlığa zarar veren anlamında kullanılan bir kelime olarak bilinmektedir. Muzır gösterim ise bu biçim sonuçlara niçin olabilecek yayınlara verilen isim olarak nitelendirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir