Mülayim Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Contents1 Mülâyim insan ne demek?2 Mulâyim ne demek?3 Yumuşak huylu {nasıl} yazılır?4 ANUT ne demek TDK?5 Mülayim ne demek Ekşi?6 Yumuşak huylu olmak ne demek?7 Munise adı ne anlama gelir?8 Fedakâr olmak ne demek?9 Tirşe ne demek TDK?10 Haller {nasıl} yazılır?11 Kıtipiyoz nedir ne demek?12 Mustafa adı ne anlama gelir?13 Yosma ne demek Karadeniz?
Mülâyim insan ne demek?
Mülayim yumuşak huylu insan.
Mulâyim ne demek?
Mülayim kelime anlam olarak uygun, yumuşak huylu ve sakin anlamlarına gelmektedir.

Yumuşak huylu {nasıl} yazılır?
TDK mülayim 2. anlamı: Yumuşak huylu.
ANUT ne demek TDK?
TDK ‘ya nazaran anut kelimesinin lügat anlamı, dik kafalı, inatçı ve asidir.
Mülayim ne demek Ekşi?
yumuşak huylu, kızmayan, gerilmeyen, sinirlenmeyen insan. ” mülayim bir teklif.”
Yumuşak huylu olmak ne demek?
insanların seviyesizliklerini, huysuzluklarını ve anlam ifade etmeyen davranışlarını fazlaca önemsememek ve bunlara sinirlenmeden cevaplar verebilmek.
Munise adı ne anlama gelir?
Munise genel anlamı ile cana yakın, sempatik, can yoldaşı ve yaşam yoldaşı anlamına gelir.
Fedakâr olmak ne demek?
Özveri kelimesi günlük yaşamın en sık kullanılan sözcüklerinden biridir. Türk Dil Kurumu açısından ele alındığında özveri kelimesi ‘Bir amaç adına ya da gerçekleştirilmesi istenen herhangi bir durum için, kişisel çıkarlardan vazgeçme, fedakarlık’ anlamlarına gelmektedir.
Tirşe ne demek TDK?
a. 1. Yeşil ile mavi arası renk. 2. sf. Bu renkte olan: “Rıhtım kenarlarında en taze yosunların tirşe çizgisi var.” -R. E. Ünaydın.
Haller {nasıl} yazılır?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Hal şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Hâl şeklinde olmalıdır.
Kıtipiyoz nedir ne demek?
sıf. (< Yun. ki atos poīos) argo. Değersiz, işe yaramaz, rahat, düşük nitelikli: Hicazdan mı, hüzzamdan mı, uşşaktan mı, kıtıpiyoz bir bölme yapmış oldu (Osman Cemal’den). You might be interested:  Teatral Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)Mustafa adı ne anlama gelir? Türk ve İslam dünyasında çoğunlukla verilen bir isim olan Mustafa, birçok hususi anlama haizdir. Bu isim seçilmiş olan şahıs anlamına gelir. Bunun haricinde güzide, temizlenmiş arınmış anlamlarını taşımaktadır. Mustafa adı, liderlik vasfına haizdir. Yosma ne demek Karadeniz? Oldukça süslü giyinen ve modaya düşkün hanım, koket.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir