Metanet Ne Demek? (Correct answer)

Contents1 Metanetini korumak ne demek?2 Metanet ne demek din?3 Metanet sahibi olmak ne demek?4 Metanet hangi dil?5 Metanetini yitirme ne demek?6 Şirket ne demek TDK?7 Mağfiretin anlamı nedir özetlemek gerekirse?8 Sebat metanet ne demek?9 Fedakâr insan ne demek?10 Sebat etmek ne anlama gelir?11 TDK meta ne demek?12 Sükun ne anlama gelir?
Metanetini korumak ne demek?
Türk Dil Kurumuna gore metanet kelimesinin anlamı, metin olma, güçlükler karşısında dayanma ve sağlam duruşu koruma şeklinde açıklanmaktadır. Metaneti Korumak Ne Anlama Gelir? Metaneti korumak; kötülükler ve zor durumlar karşısında yılmadan dayanmak, sabretmek anlamına gelmektedir.
Metanet ne demek din?
Metanet kelimesi kuvvetli ve dayanıklı olmak anlamına gelir. Yalnızca insanoğlu için kullanılan metanet kelimesi ise dirayet ve dayanma gücü manasına gelir.

Metanet sahibi olmak ne demek?
Kelime olarak sağlamlık, kavilik, sözünden ve kararından dönmemeklik şeklinde manalara geliyor. Ek olarak insanoğlunun, fikrinde sabır, azminde kavi ve akidesinde rüsuh sahibi olması manasına da geliyor.
Metanet hangi dil?
Metanet kelimesi Arapça kökenlidir. – Kalbimde lüzumundan fazla metanet var.
Metanetini yitirme ne demek?
Acılı bir vaka ya da durum karşısında dayanma enerjisini korumak, kendini kaybetmemek, koyuvermemek anlamlarına gelir.
Şirket ne demek TDK?
a. (fi’rma) tic. Tüzel kişiliği olsun olmasın bir ekonomik etkinlik birimi. Üretimi gerçekleştiren tutumsal karar birimi.
Mağfiretin anlamı nedir özetlemek gerekirse?
Mağfiret Tanrı’ın kullarına karşı sonsuz bağışlayıcı ve acıma sahibi olması anlamına gelir.
Sebat metanet ne demek?
Ayrılmamak manasını ifade eder.
Fedakâr insan ne demek?
Türk Dil Kurumu açısından ele alındığında özveri kelimesi ‘Bir amaç adına ya da gerçekleştirilmesi istenen herhangi bir durum için, kişisel çıkarlardan vazgeçme, fedakarlık’ anlamlarına gelmektedir.
You might be interested:  El Kayyum Ne Demek?(Muhteşem yanıt)Sebat etmek ne anlama gelir?
– Bir işi sonuna kadar götürmek, bu hususta direnmek anlamlarına gelmektedir. Örnek: Tıp alanında başarı göstermiş bir doktor olmak için hedeflerini belirleyerek, zor koşullar karşısında ” sebat etmek ” zorundasın. – Bir işi sonuna değin sürdürme, direşme şeklinde ifade edilmektedir.
TDK meta ne demek?
Meta kelimesi TDK ‘ya gore, mal ve tecim anlamındadır.
Sükun ne anlama gelir?
sükun ne demek? Erinç, refah, rahat. Durgunluk, dinginlik.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.