Mesai {Nasıl} Yazılır?(Sual)

TDK‘ya Gore Mesai Kelimesinin Doğru Yazımı Kelimenin ”Mesahi” şeklinde yazılması ise hatalıdır.
Contents1 Döküman {nasıl} yazılır?2 Zatürre {nasıl} yazılır?3 Doküman ne demek TDK?4 Doküman tekil mi çoğul mu?5 Şartel {nasıl} yazılır TDK?6 Zatürre ne demek TDK?7 Zatürre hastalığı {nasıl} tedavi edilir?8 Döküman yabancı kelime mi?9 Ustalaşmış ne demek TDK?10 Seçkin Kelime anlamı ne demek?11 Evlat tekil mi çoğul mu?12 Her birinin {nasıl} yazılır?13 Bir oldukca {nasıl} yazılır?
Döküman {nasıl} yazılır?
TDK kapsamında bakılmış olduğu zaman bu kelimenin karşılığı olarak doğru yazılışı, ‘ Doküman ‘ şeklindedir.
Zatürre {nasıl} yazılır?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Zatüre şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Zatürre şeklinde olmalıdır.

Doküman ne demek TDK?
TDK ‘ya Gore Lügat Anlamı Bununla birlikte evrak olarak da kullanılmakta ve değerlendirilmektedir. Öteki taraftan belge ve evrak olarak eş anlamlı sözcük şeklinde de anlatmak mümkün. Doğru yazımı ise bu kelimenin doküman olarak öne çıkıyor.
Doküman tekil mi çoğul mu?
Bu kelimenin doğru kullanımı doküman şeklinde olmalıdır.
Şartel {nasıl} yazılır TDK?
Bu kelimenin doğru şekilde yazılışı şartel olarak öne çıkar. 4
Zatürre ne demek TDK?
Zatürre (Pnömoni), bir yada her iki akciğerde bir enfeksiyondur. Bakteriler, virüsler yada mantarlardan kaynaklanabilir. Bakteriyel pnömoni erişkinlerde en sık görülen tiptir. Pnömoni, alveol olarak adlandırılan akciğerlerindeki hava keselerinde iltihaplanmaya niçin olur.
Zatürre hastalığı {nasıl} tedavi edilir?
Doktorun kararıyla antibiyotikler, antiviral ilaçlar, sıvı ve elektrolit desteği, ağrı kesici ve ateş düşürücüler, beslenme takviyesi uygulanır. Yatak istirahati yapılmalıdır. Zatürrenin tedavisine ayaktan tedavi uygulanabileceği şeklinde hastane yatışı, yoğun bakım yatışı ve mekanik solunum desteği de gerekebilir.
Döküman yabancı kelime mi?
Doküman kelimesi Fransızca kökenlidir.
You might be interested:  Soy Isim {Nasıl} Yazılır?(Çözünme)Ustalaşmış ne demek TDK?
Türk Dil Kurumu’na nazaran kelimenin doğru yazımı ” ustalaşmış “dir. TDK sözlüğüne nazaran; Türkçeye Fransızcadan geçen ustalaşmış; “Bir işi kazanç sağlamak amacıyla meydana getiren (kimse), ustalaşmış, uzmanlaşmış” anlamlarında kullanılmaktadır.
Seçkin Kelime anlamı ne demek?
Türk Dil Kurumu açısından Seçkin kelimesi ‘seçkin’ anlamı ile değerlendirilmektedir. Bu anlam üstünden cümle içinde kullanabilirsiniz. Seçkin ya da seçilmiş, en üst katman kesim yada bir iş olarak cümle içinde değerlendirmek mümkün.
Evlat tekil mi çoğul mu?
Evlat, herhangi bir kimsenin dünyaya getirmiş olduğu yada bakımını üstlenerek ebeveynlik yapmış olduğu kimse. Türkçeye Arapçadan geçen sözcük Arapçada çoğul anlamda olmakla beraber Türkçede tekil olarak kullanılır. Türkçede “çocuk” sözcüğü çoğunlukla evlat anlamında kullanılır.
Her birinin {nasıl} yazılır?
Bilhassa Türk Dil Kurumu açısından ele alındığı zaman, bu kelimenin doğru yazılışı, ‘ Her biri ‘ biçiminde değerlendirilmektedir. Ayrı ayrı, hepsi anlamında değerlendirilen bu kelime doğru yazımı üstünden anlamı eşliğinde değerlendirilebilir. ”Bunların her biri bugün akşama kadar toplanacak.”
Bir oldukca {nasıl} yazılır?
Birazcık, birçok, birçoğu, birkaç, birkaçı, bazı, herhangi, hiçbir, hiçbiri belirsizlik ödat ve zamirleri de gelenekleşmiş olarak bitişik yazılır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.