Menekşe {Nasıl} Bakılır?(Çözünme)

Sıhhatli sulama adına altlığa bol miktarda su konularak, 15 dakika sonrasında toprak çektikten derhal sonrasında kalan su dökülmelidir. Üstten su verilmesi durumunda bitkinin yapraklarına değil direkt toprağına su vermek gereklidir. Menekşe çiçeği; averaj şekilde sıcak mevsimde haftada 2 kez, kış mevsiminde ise 1 kez sulanmalıdır.
Contents1 Menekşe kaç günde bir sulanır?2 Menekşe hangi ortamı sever?3 Menekşe {nasıl} canlandırılır?4 Menekşe evde nereye konur?5 Menekşe çiçeği suyu sever mi?6 Menekşe dikimi ne vakit?7 Menekşe kaç aşama soğuğa dayanır?8 Afrika menekşesi dışarıda yetişir mi?9 Menekşe rengi hangi renktir?10 Menekşe soldu ne yapmalıyım?11 Menekşelerin yaprakları niçin çürür?12 Menekşe çiçeğinin yaprakları niçin sararır?13 Menekşe saksıları {nasıl} olmalı?14 Menekşe kaç günde çıkar?15 Menekşe {nasıl} bir bitkidir?
Menekşe kaç günde bir sulanır?
Menekşeler, 2-3 gün arayla sulanmalıdır.
Menekşe hangi ortamı sever?
Menekşe bitkisi aydınlık ortamları sevse de direkt güneş ışığına maruz kalmaktan pek hoşlanmaz. Bundan dolayı kendisi havadar bir mutfak benzer biçimde hem güneşe direkt maruz kalmadığı hem de aydınlık bir ortamda yetişebilir.

Menekşe {nasıl} canlandırılır?
Menekşenin dallarını ve çiçeklerini tamamen kurumadan kopartmayın. Kökü hava alacak şekilde eski yaprakları kopartın. Kopardığınız yeşil yaprakları ufak saksılara dikin, bir kaç hafta sonrasında yeni menekşelere haiz olacaksınız.
Menekşe evde nereye konur?
Menekşe tropikal iklimleri seven bir çiçektir. Gün ışığını sever sadece direk olarak güneş ışığı bitkinize zarar verir. Evinizde doğu yada batı cephe var ise, menekşenizi bu yönlere bakan pencerelerin önüne koymalısınız.
Menekşe çiçeği suyu sever mi?
Sulama düzeni hakkında fazlaca duyarlı olan menekşe çiçeği, daima aynı oranda suya gerekseme duyar.
Menekşe dikimi ne vakit?
Menekşe tohumları menekşenin cinsine nazaran değişik zamanlarda ekilebilmektedir. En fazlaca tercih edilen hercai menekşe tohumlarını ilkbahar dan başlayarak yaz ayarına kadar ekebilirsiniz. Öteki sevilen bir menekşe türü olan Afrika menekşe tohumu için uygun vakit ise sonbaharın başlangıcı olmalıdır.
You might be interested:  Şuana {Nasıl} Yazılır?(Muhteşem yanıt)Menekşe kaç aşama soğuğa dayanır?
Oldukca sıcak ya da soğuk havada büyüyemezler. En iyi gelişimlerini gündüz 21-27, gece 16-21 aşama sıcaklıklarda yaparlar. 15 derecenin altı ve 27 derecenin üstü sıcaklıklarda menekşelerin gelişimi yavaşlar.
Afrika menekşesi dışarıda yetişir mi?
Afrika menekşesi balkondan ziyade iç mekan sever. Günde 21-27 gece 16-21 aşama ısı içinde yetişebilir.
Menekşe rengi hangi renktir?
Menekşe rengi, kırmızıya çalan mavi ve maviye çalan mor renklerine denir. Adını menekşe çiçeğinden alır. Menekşe renginin dalgaboyu 420-380 nanometre civarındadır.
Menekşe soldu ne yapmalıyım?
Menekşe çiçeği, uzun ömürlü ve dayanıklı bir bitkidir. Yaprakları ve çiçekleri solup gittikten sonrasında bitkinin yeniden yapraklarını tazelemesi ve yenilemesi için solan çiçek ve yapraklar zarar vermeden çiçeğin üstünden temizlenmeli ve tekrardan çiçek açması için sulamasına devam edilmelidir.
Menekşelerin yaprakları niçin çürür?
Menekşe hastalıkları: yaprak ve köklerin çürümesi. Menekşe saplarının en büyük bozulma riski, nebat ayrılması, rozetin apikal kısmının kesilmesi ve transplantasyonu yada evlatların ayrılması ile etkilenir. Bu problemin sebebi, toprağın uzun soluklu nispi kuruluğu sonrasında hem zararlılar hem de aşırı sulama olabilir.
Menekşe çiçeğinin yaprakları niçin sararır?
Menekşe sarı yaprakların niçin potasyum ve azot eksikliği olabilir. Aynı netice, eğer toprak asitliği kaybettiyse, alkali ortamdaki elementler çözünebilir bir forma girmez. Durumu düzeltmenin en iyi yolu, bir çiçeğin toprağın değiştirilmesi yada hafifçe asidik suların sulanması ile nakledilmesi olabilir.
Menekşe saksıları {nasıl} olmalı?
Ilk olarak, alacağınız menekşe saksısının yayvan, geniş ağızlı ve aşağı doğru daralan bir saksı olması gerekir zira menekşenin fazlaca fazla yaprağı bulunur. Bu yaprakların rahatça salınması ve köklerinin de sıkıca tutunması için bu tip bir saksı menekşe saksısı olarak seçilebilir.
You might be interested:  Ingiliz Tuzu {Nasıl} Kullanılır?(Çözüm bulunmuş oldu)Menekşe kaç günde çıkar?
Şişeye yerleştirdiğiniz yapraklarınızı direkt güneş almayan ışıklı ve sıcak bir yere alın. 2-4 hafta sonrasında menekşe köklerinin oluş görmüş olacaksınız. Menekşe kökleri oluştuktan sonrasında her yaprağı ufak saksılara dikin ve sulayın.
Menekşe {nasıl} bir bitkidir?
Botanik Data: Menekşegiller familyasından 10-40cm uzunluğunda çokyıllık bir bitkidir.. Menekşe yetiştiği toprağa ve iklime nazaran fazlaca çeşitli şekiller alan bir bitkidir. Aynı bitkinin çiçekleri değişik değişik açabilir. Menekşe çiçeğinin Latince adı tricolor kısaca üç renkli anlamına gelen bir isimle anılır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.