Mazur Ne Demek? (Question)

Contents1 Mazur görmek ne anlama gelir?2 Mazeret ve mazur ne demek?3 Merakımı mazur görün ne demek?4 Mağdur Magdure ne demek?5 Heyecanımı mazur gör ne demek?6 Maruz mazur mu?7 Mazeret ne demek TDK?8 Mazur görün {nasıl} yazılır?9 Beni mağdur görün ne demek?10 Sakınca mu mazur mu?11 Mağdure ne demek?12 Müşteki ve mağdur arasındaki fark nedir?13 Mağdur edene ne denir?
Mazur görmek ne anlama gelir?
Mazur görmek kelimesinin TDK anlamı ise kusura bakmamak, görmek, affetmek ve affetmek şeklindedir.
Mazeret ve mazur ne demek?
Birini mazur görmek, yapmış olduğu hatayı affetmek ya da kusurunu yok saymak anlamına gelirken, mazeret ise bir şeyi yapmamak için öne sürülen bahane anlamına gelir.
Merakımı mazur görün ne demek?
başkasının özeline ilişik bir merak uyandığında, merakı gidermek için sorulacak, eskilerin oldukca kullandığı, soruya ön hazırlık cümlesi..

Mağdur Magdure ne demek?
Suçtan ve haksız eylemden ziyan olan şahıs. Aggrieved.
Heyecanımı mazur gör ne demek?
Kusura bakmamak, hoş görmek, affetmek, affetmek. “Beni mazur görün, sıhhat problemlerim sebebiyle sizinle gelemeyeceğim.”
Maruz mazur mu?
Bu kelime çoğu zaman Mağruz şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Maruz şeklinde olmalıdır.
Mazeret ne demek TDK?
TDK ‘ya gore bu kelimenin doğru yazılışı ” mazeret ” şeklindedir. TDK sözlüğe gore isim olan mazeret kelimesi “Özür” ve “Bahane” anlamına gelmektedir.
Mazur görün {nasıl} yazılır?
Doğru kullanımı Mazur şeklinde olmalıdır.
Beni mağdur görün ne demek?
kusura bakmamak, hoş görmek, affetmek, affetmek.
Sakınca mu mazur mu?
işte probleminin cevabı alttadır. Bu kelime çoğu zaman Mahsur şeklinde yanlış yazılıyor. Doğru kullanımı Sakınca şeklinde olmalıdır.
Mağdure ne demek?
Mağdur hanım. Haksızlığa uğramış ve gadir görmüş hanım yada kız.
You might be interested:  Yetkin Ne Demek?(En iyi çözüm)Müşteki ve mağdur arasındaki fark nedir?
Savcılığın yürüttüğü soruşturma aşamasında hem kabahat isnadı altında olup hem de suçun mağduru sıfatıyla şikayetçi olan şahıs “ müşteki şüpheli” olarak dinlenir. Aynı vakada suçun hem mağduru hem de şüphelisi yada sanığı olan şahıs, şikayetçi eğer olmazsa soruşturmada “ mağdur şüpheli”, duruşmada “ mağdur sanık” sıfatıyla dinlenir.
Mağdur edene ne denir?
Müşteki, kabahat oluşturan eylemden ziyan olan yada mağdur olan şahıs olup öteki bir sıfatı şikâyetçidir. Şikâyet hakkı hem gerçek kişilere hem de tüzel kişilere tanınmış bir hak olmakta ve şikâyet hakkını kullanan kişiye müşteki denilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.