Maestro Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)

Contents1 Futbol maestro ne demek?2 Italyancada maestro ne demek?3 Maestro ne demek ekşi lügat?4 Maestro ingilizce ne demek?5 Maestro hangi kart?6 Maestro üretimi ne demek?7 Zahire deposu nedir?8 Virtüöz kelime anlamı nedir?9 Max ne anlama gelir?10 Mafsal ne anlamına gelir?11 Maestro hangi dil?12 Dıramudana ne demek?
Futbol maestro ne demek?
Futbolda Maestro Kime Denir? Takımın beyni olan, yaratıcı ve skora katkısı bulunan ve çoğu zaman 10 numaralı formayı giyen oyuncular ‘ maestro ‘ olarak adlandırılırlar. Bu futbolculara maestro denilmesinin aslolan sebebi ekibi bir orkestrayı yönetir benzer biçimde ustalıkla ve sanat içerikli bir halde yönetmesidir.
Italyancada maestro ne demek?
Maestro kelimesi Türkçe’de “üstad” anlamına gelir. İtalyanca maestro “üstad” sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük Latince magister sözcüğünden evrilmiştir. Maestro kelimesi tarihte malum ilk kez “müzikte üstad, virtüoz yada orkestra şefi” c (1930): Maestro ()

Maestro ne demek ekşi lügat?
bilhassa sanatta, usta, guru, master.
Maestro ingilizce ne demek?
maestro, bir şeyde bilhassa müzikte oldukca başarıya ulaşmış kimse…
Maestro hangi kart?
S: Maestro kart nedir? C: Bu, bankanızdaki güncel hesabınıza bağlı bir banka kartıdır, mesela bu kartı kullandığınızda para otomatikman hesabınızdan çekilir. Maestro işaretini gördüğünüz perakendecilerde yada ATM’lerde kullanılabilir.
Maestro üretimi ne demek?
Maestro Hakkımızda Ve günümüze kadar başarıyla yazılım üretimi, pazarlaması, eğitim/desteği ve danışmanlık mevzusunda hizmetlerini sürdüren önder bir kuruluştur. Medya, İlan Reklam ve Gösterim mevzusunda uzmanlaşarak ürettiği çözümlerle sektöre yön veren konuma gelmiştir.
Zahire deposu nedir?
Zahire ve kuru gıdaları koymaya yarayan büyük depo.
Virtüöz kelime anlamı nedir?
Virtüöz kelimesi, (İtalyanca virtuoso İtalyanca söyleniş: [virˈtwoːzo], İtalyanca söyleniş: [virtuˈoːso] ya da virtuous, Latince ise mükemmellik, beceri yada mertlik anlamlarına gelen virtus ya da virtue) sözcüklerinden gelmektedir. Virtüöz, meydana getirdiği sanatta muhteşem kabiliyetlere haiz kimselere denir.
You might be interested:  Sadakallahülazim Ne Demek? (Question)Max ne anlama gelir?
Max, Maximum kelimesinin kısaltmasıdır. Maximum ise en yüksek aşama ve düzey anlamına gelir.
Mafsal ne anlamına gelir?
Mafsal ne demek tıp? Birbirine bağlanmış parçaların her yönden dönmesini elde eden bağlantı ögesi.
Maestro hangi dil?
İtalyanca maestro “üstad” sözcüğünden alıntıdır. İtalyanca sözcük Latince magister sözcüğünden evrilmiştir. master maddesine bakınız.
Dıramudana ne demek?
Eş, aynı, bir boyda. Ortaklaşa olan, birleşik, ortaklaşa.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.