Lions Ne Demek?(Çözülmüş)

Lions kelimesi ne anlama geliyor? LİONS ingilizce Liberty (Özgürlük), Intelligence (Anlayış), Our Nations Safety (Ulusumuzun güvenliği) sözcüklerinin baş harflerinden oluşur. Özetlemek gerekirse, Lions; Özgürlük, Anlayış ve Ulusun Güvenliği anlamına gelir.
Contents1 Lions Kulübü kime hizmet ediyor?2 Lions Kulübü {nasıl} üye olunur?3 Türk Lions nedir?4 Leo Lions nedir?5 Lions Kulübü neye hizmet ediyor?6 Rotary Kulüpleri mason mu?7 Lion hangi ülkede?8 Agora Leo Kulübü nedir?9 Leo günü nedir?
Lions Kulübü kime hizmet ediyor?
Lions kulüpleri de diger mason localari ve kulüpleri şeklinde insanlari aldatmak ve insanliga hizmet yaptigina inandirmak için masonluk çalışmalarından baska özürlüler ve müzmin hastalar için yardim programlari, genel toplumsal refah projeleri, bilginin özendirilmesi ve Birlesmis Milletlerin desteklenmesi şeklinde çalismalar ve
Lions Kulübü {nasıl} üye olunur?
Bir Lions Kulübe {nasıl} üye olunur? Bir yıl üyeliğini doldurmuş ve üyelik gerekliliğini yerine getirmiş bir üyenin önerisi ve kulüp yönetim kurulunun onayı ile üye olunur. Adayın minimum üç ay kulüp çalışmalarına ve toplantılarına iştirak etmesi istenir.
Türk Lions nedir?
Vakfın amacı; “Toplumumuzun eğitim, iktisat, sıhhat, toplumsal ve kültürel içerikli gereksinimlerinin direkt ya da Lions ve Leo Kulüpleri tarafınca üretilecek hizmet projeleri ile karşılanmasına ilişkin yardım ve katkıda bulunmak; adı geçen kuruluşlar ile üst müesseselerinin emek verme ve dayanışmalarına olanak sağlamaktır

Leo Lions nedir?
Leo Lions ‘un gençlik programıdır. İlk Leo kulübü, 5 Aralık 1957 senesinde ABD’nin Pennsylvania eyaletinde Glenside Lions Kulübünün bir aktivitesi olarak, Abington High School’da gençlik kolu olarak kurulmuştur. Bugünkü anlamda ilk Leo Kulübü 1963 senesinde gene Pennsylvania ‘da kurulan Tamaqua Leo Kulübüdür.
Lions Kulübü neye hizmet ediyor?
Lions toplumun gelişmesinde katkıda bulunmak ve toplumsal yaşama destek vermek amacını taşıyan, karşılıksız hizmet etmeyi bir yaşam ve davranış biçimi olarak benimseyen gönüllü insanların biraraya geldiği internasyonal bir hizmet kuruluşudur.
You might be interested:  Abaza Ne Demek?Rotary Kulüpleri mason mu?
Türkiye Rotaryenleri ABD ve Avrupa’da ki yapıların sözünden çıkmayarak, bu yapılara olabildiğince hoş görünme çabasındadırlar. Rotary, Masonlukla bir alakası omadığını iddia etseler de Masonik yapılanmanın dünya genelinde en güçlülerinden birisidir. Kısaca Rotary Kulüpleri Mason localarının bir alt basamağıdır.
Lion hangi ülkede?
Lyon, Fransa’nın güneydoğu tarafında yer edinen bir kenttir. Fransa’nın Rhône yönetiminin merkezidir ve Rhône-Alpes bölgesinde yer alır. Konum olarak Marsilya ile Paris’in arasıda yer alır.
Agora Leo Kulübü nedir?
Leo kulüpleri, Internasyonal Lions Kulüpleri Birliği bünyesinde etkinlik gösteren, dünyanın en yaygın ve büyük gençlik organizasyonunudur. Leo kulüplerinin amacı 18 – 30 yaş aralığındaki üyelerine liderlik nitelikleri kazandırmak, bunu yaparken de çevrelerine yararlı olmalarını sağlamaktır.
Leo günü nedir?
Kıymetli Lion ve Leolar; 5 Aralık 1957’de başlamış olan Dünya Leo hareketinin güçlenerek geldiği bu günlerde, Türk Leo ‘ları olarak Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, “liderlik, edinim, olanak yaratmaktır” sloganını yaşıyor ve yaşatıyor olmaktan mutlu ve gururluyuz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.