Laubali {Nasıl} Yazılır?(Sual)

LAUBALİ NASIL YAZILIR? Bu kelimenin “laubali mi, labali mi” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı laubali şeklinde olmalıdır.
Contents1 Laubali {nasıl} yazılıyor?2 Maalesef ki {nasıl} yazılır?3 Gardırop {nasıl} yazılır?4 Birkaç {nasıl} yazılır?5 Lâbali ne demek?6 Ciddiyetsiz ne demek?7 Maalesef bağlaç mı?8 Doğal ki bitişik mi ayrı mı?9 Her gün bitişik mi ayrı mı?10 Gardrop Türkçe bir kelime mi?11 Gardrop mu gardırop mu?12 Şofben yazılışı {nasıl}?13 Bir kaç ayrı mı yazılır?14 Hiçbir {Nasıl} ya?15 Birkaç kez {nasıl} yazılır?
Laubali {nasıl} yazılıyor?
Genel anlamda bilinenin tersine bu kelimenin doğru yazımının labali olduğu sanılsa da kelimenin doğru yazımı laubali olarak ifade edilmektedir. Türk Dil Kurumuna gore de laubali kelimesi doğru yazım biçimidir.
Maalesef ki {nasıl} yazılır?
Türk Dil Kurumu’na gore “üzülerek söylüyorum ki, ne yazık ki” anlamlarına gelen bu kelime “ maalesef ” şeklinde kısaca iki tane “a” harfi kullanılarak yazılır.
Gardırop {nasıl} yazılır?
2- Bir kişinin haiz olduğu tüm giysileri, kıyafet takımları. GARDIROP NASIL YAZILIR? Bu kelimenin “ gardırop, gardrop ” olarak yazıldığı sorgulanır. Bu kelimenin doğru kullanımı gardırop şeklinde olmalıdır.

Birkaç {nasıl} yazılır?
Birazcık, birçok, birçoğu, birkaç, birkaçı, bazı, herhangi, hiçbir, hiçbiri belirsizlik ödat ve zamirleri de gelenekleşmiş olarak bitişik yazılır.
Lâbali ne demek?
1- Saygısız, çekinmesi olmayan. 2- Senli benli, teklifsiz. 3- Davranışları ölçülü, olgun olmayan, ciddiyetsiz. 4- Aşırı samimi bir halde, teklifsizce.
Ciddiyetsiz ne demek?
Ciddiyeti olmayan, laubali.
Maalesef bağlaç mı?
Türk Dil Kurumuna gore öteki bir ifadeyle TDK’ya gore ” ilgili kelime ” maalesef ” olarak yazılmaktadır. Sadece günümüzde bu kelime bazı kimseler tarafınca ” malesef ” olarak hatalı bir halde yazılabilmektedir. Kelimenin doğru yazılışı ” Maalesef ” şeklinde olanıdır.
You might be interested:  Instagram Hesabı {Nasıl} Açılır?(Çözülmüş)Doğal ki bitişik mi ayrı mı?
Sözcüğün doğru yazımı TDK’ya gore ” Doğal ki “‘dir. Ki eki aldığında devamlı ayrı yazılır ve yeni bir sözcük oluşmaz: heralde, tabiiki; bununla birlikte iki i kullanılarak yazılır: doğal ki dönüyoruz.
Her gün bitişik mi ayrı mı?
Türk Dil Kurum sözlüğü içinde bu kelimenin anlamı “süreklice, devamlı olarak” belirtilmiş durumda. Gene aynı şekilde kelimenin yazılışı ise “ her gün ” şeklinde olarak ifade edildi. HER GÜN NASIL YAZILIR? TDK’nın sözlüğünde yer edinen ifadelere gore bu kelime ayrı şekilde yazılır.
Gardrop Türkçe bir kelime mi?
Fransızca garde-robe “kıyafet dolabı” sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca garde “koru” ve Fransızca robe “kıyafet” sözcüklerinin bileşiğidir. gard, roba maddelerine bakınız.
Gardrop mu gardırop mu?
Gardolap {nasıl} yazılır sorusunun TDK’ya gore cevabı: ” gardırop ” şeklindedir.
Şofben yazılışı {nasıl}?
Bu sözcüğün doğru şekilde yazılışı, ‘ Şofben ‘ olarak ele alınmakta ve ifade edilmektedir. Gazla ya da elektrikle çalışan ve suyu ısıtan cihazlar şofben olarak bilinmektedir.
Bir kaç ayrı mı yazılır?
Birkaç kelimesi ise birleşik yazılır.
Hiçbir {Nasıl} ya?
Türk Dil Kurumu’na bakıldığında bu Kelimenin doğru yazılışı ‘ Hiçbir ‘ biçiminde yer almıştır.
Birkaç kez {nasıl} yazılır?
Bu kelimenin doğru kullanımı birkaç şeklinde olmalıdır. Doğrusu bitişik yazılmalıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.